0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Момичета, в кои дни и часове работи лабораторията? Нужно ли е предварително записване на час за проф. Кременски и за изследвания? Благодаря!!!


Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2008, 11:24:26 am »
За генетични изследвания - Доц. Иво Кременски,
Лаборатория по молекулярна патология,
СБАЛАГ "Майчин дом" ЕАД, гр. София 1431, ул. Здраве 2, Telephone and FAX: +3592 650198 "

Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2008, 11:26:31 am »
 Мобилен ще пиша по-късно.Мисля , че няма определени дни , а уговорка по телефона е достатъчна.
 Дано да съм помогнала!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2008, 11:32:17 am »
 Не бил мобилен -02/9172268. Надявам се да е актуален. Аз също се каня да се свържа с него и тези координати ми даде една позната.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2008, 11:37:16 am »
Благодаря много, fatalwoman!!! Аз съм правила всички изследвания при доц. Конова. Вчера се чухме с нея и тя ми препоръча при проф. Кременски да направим някакъв нов генетичен фактор:4G/5G PAI, който не съм изследвала. Незнам за какво е?


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2008, 11:49:57 am »
Току-що се свързах по телефона, лабораторията работи всеки ден от 09.00-15.00, ако е полезно за някой!!!


Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2008, 11:54:52 am »
Току-що се свързах по телефона, лабораторията работи всеки ден от 09.00-15.00, ако е полезно за някой!!!
Благодаря , Киара!И аз тези дни ще звъня за час!
 Успех ти желая!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2008, 12:03:56 pm »
fatalwoman, казаха ми, че не е необходимо записване на час. Отиваш и чакаш, а даже проф. Кременски седи до по-късно, но самата лаборатория е до 15.00 часа. Ти какво ще изследваш?


Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2008, 05:13:54 am »
Меко казано съм разочарована. Казаха, че професорът ще ни преиме да изчакаме. Чакахме повече от два часа, тогава се появи друга служителка и каза да минем на консултация при доц. Георгиева, защото нямало да ни приеме професора/вече имаше 7-8 човека да чакаме за него/. Докато чакахме ред пък за Георгиева се появи едно семейство,казаха че нямат предварителна уговорка, но негов колега ги изпращал и бяха приети. След още час и половина чакане влязохме при Георгиева, вече беше 1 часа. Извикаха я тихичко на кафе. Та още половин час чакане. Един час след това се опитваше да ни убеди, че няма смисъл от генетични изследвания след мисед в 10 седмица след ин-витро и отказа да ни назначи такива. Такива изследвания можело да назначи ако има 2-3 миседа или изразени генетични аномалии в рода. Значи трябва да чакаме, да се случи още какво ли не за да се обърне внимание и едва тогава да се търси проблем. И защо е всичко това когато ние си плащаме изследванията ....
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2008, 10:21:31 am »
Аз също съм много разочарована!!! Бях там по препоръка на доц. Конова за изследване на един фактор за тромбофилия, понеже останалите ги имам правени в Плевен. Не ми ги признаха и трябваше да повторя всички генетични, въпреки че ги имах, но понеже не били правени при тях, не ги признават!!! Такава била политиката на болницата ми се отговори и тъй като няма къде другаде в София да ги направиш, си с вързани ръце!!!


*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #10 -: Март 08, 2008, 15:44:29 pm »
Kiara, а какво стаха с фактора 4G? Аз съм хомозиготен носител на този фактор, но не намерих много инфо за него. Д-р Тодорова ми каза, че предизвиква аборти и преекламсия. Назначи ми терапия с фраксипарин и аспирин.

Момичета, длъжна съм да кажа нещо в защита на д-р Кременски. През последната година и аз, и мои близки многократно сме го посещавали и винаги сме получавали от него съвсем добронамерената му и безвъзмездна помощ. Лаборантите също са много любезни. Само че аз обикновено си права уговорка за среща с него през темата му в клуб "Бъдещи и настоящи майки" на дир-а. А от опита ми с лабораториите през последните няколко седмици, и в частност тези, които се занимават с диагностициране на генетични болести, мога да ви кажа, че съмненията му не са без основание. Нямам конкретен опит с плевенската, вярвам, че там всико е наред, но мога да цитирам няколко други, които правят непростими грешки.
« Последна редакция: Март 08, 2008, 15:56:04 pm от gabi32 »


Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременск
« Отговор #11 -: Март 08, 2008, 20:50:50 pm »
Един час след това се опитваше да ни убеди, че няма смисъл от генетични изследвания след мисед в 10 седмица след ин-витро и отказа да ни назначи такива. Такива изследвания можело да назначи ако има 2-3 миседа или изразени генетични аномалии в рода. Значи трябва да чакаме, да се случи още какво ли не за да се обърне внимание и едва тогава да се търси проблем. И защо е всичко това когато ние си плащаме изследванията ....
Точно за това си говорихме снощи с мъжа ми.Защо трябва да има един , два и повече миссед-а и тогава да ти назначат тези изследвания? Защо не е прието да се правят подобни изследвания още когато двойката реши да има дете?Не мисля , че ще е излишно да си спокоен по отношение на развитието на собственото ти бъдещо дете!Има хора , които се интерисуват и правят необходимите , но назначени изследвания , но има и други , които дори и не подозират , че може би имат проблем.
 Въпреки , че в Плевен ни обясниха , че имунологични и генетични изследвания се правят след два и повече аборта , ние решихме да ги направим сега, защото не искам да има втори.
 Подчертавам " подобни" ,  защото доколкото разбрах , подходящ момент за тях бил момента преди аборта , когато стойностите на  показателите са завишени.
 Генетичните показатели мисля , че са постоянна величина , но е масова практика да се правят след неуспешни  бременности. Имам познати , които са били увещавани , че не са необходими , а проблема всъщност е бил точно там.
« Последна редакция: Март 08, 2008, 20:53:36 pm от fatalwoman »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #12 -: Март 09, 2008, 19:09:50 pm »
Габи, в резултатът от изследването пишеше, че няма отклонение на този фактор за тромбофилия!!!


*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #13 -: Март 09, 2008, 23:29:28 pm »
Габи, в резултатът от изследването пишеше, че няма отклонение на този фактор за тромбофилия!!!

Браво, един проблем по-малко!


*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #14 -: Март 11, 2008, 20:43:51 pm »
от многото проучване,яетене и лична консултация с Кременски...при нашия случай няма имдикация за генетични проблеми.Още повече ,че ако е избрано ИКСИ, то генетичния проблем,с изклщчение на хромозомния, се преодоляват.

Срещата ми беше днес и мога да ви кажа ,че в момента държавната лаборатория не работи и ако бързате изследванията ще трябва да се цакате
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #15 -: Март 11, 2008, 21:13:28 pm »
Дидон, а за тромбофилия поне няма ли да те изследват? Аз вече писах, че не можах да се консултирам с Кренски. Прие ни Георгиева и тя отказа да ми пуска каквито и да е изследвания. Говорих с док. Персенска и тя поиска поне тромбофилия да изследвам, затова се обърнах и към доц. Конова. Тя ми огледа всички изследваия и каза, че трябва да я изследвам таза тромбофилия. Вече ги пуснах и чакам резултата. Така че потърси второ мнение според мен. Все пак ти решаваш.
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #16 -: Март 11, 2008, 23:02:19 pm »
Kiara, а какво стаха с фактора 4G? Аз съм хомозиготен носител на този фактор, но не намерих много инфо за него. Д-р Тодорова ми каза, че предизвиква аборти и преекламсия. Назначи ми терапия с фраксипарин и аспирин.
Аз също съм хомозиготен носител на 4G/4G алел за PAI. Тодорова ти е предписала подходяща терапия. При носителите на този алел кръвта се разрежда по-бавно. А при бременност тя допълнително се сгъстява. Затова се налага терапия с антикоагуланти, в противен случай има риск от тромбофилия. И аз бях на 1/4 Упсарин докато правихме опити, а от положителния тест на Фраксипарин 0,3 мл. Даже четох, че хората с този алел са склонни към инсулти в млада възраст (под 40 г.), затова терапията с Аспирина е добре да продължи цял живот.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #17 -: Март 11, 2008, 23:08:38 pm »
момичета, само искам да ви кажа, ако вместо Кременски попаднете на Георгиева (а тя е много настойчива понякога в желанието си да "отмени" професора) - по-добре си тръгнете и отидете да чакате Кременски друг ден.
Георгиева е изключително некомпетентна, устата и нахална женица, която само може да навреди на някой наивен и доверчив човек.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #18 -: Март 12, 2008, 10:22:58 am »
Учудвам се, че са откаzали да направят това иzследване. АЗ съЩо съм "само" с един аборт, н нямаШе проблем. Дадох кръв в клиника по генетика в Пловдив, а от там я иzпратиха при Кременски.

За съжаление и аz съм хомоzиготен носител на 4G/4G PAI  :(

Подкрепям  jam. Настоявайте да ви приеме Кременски. 
*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #19 -: Март 12, 2008, 10:25:41 am »
доц,Конова след като се запозна с моя случай ,също ми прати препоръчителните изследвания.Всичките са от имунологията.Не ме пращала за генетични.Явно няма индикация, пък ние нали правим ИКСИ,с него на първи етап преодоляваме генетичните,Разсъждавам,че ако тромбофилията да кажем е проблем,най-вероятно поне единия път щеше да се птчете имплантация и по-късно щеше да има проблем.Обаче при нас изобщо не става имплантация.Идеята за полип май е доста по-приемлива...макар, да си призная малко ми е странно ,че не са го видяли с техите триизмерни УЗИта
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #20 -: Март 12, 2008, 13:10:42 pm »
За съжаление и аz съм хомоzиготен носител на 4G/4G PAI  :( 
Аз пък се радвам, че при генетичните се оказа проблема. Това са едни от първите изследвания които се правят и се поддават на терапия. Да чукна на дърво, дано сме преодолели проблема и до края всичко е наред. Представяте ли си, ако се наложи да правите изследване след изследване и всичко изглежда наред. А абортите са налице. Или пък каво им е на всички семейства, които уж са напълно здрави, а бременност не настъпва  :( Е тогава наистина бих се отчаяла.
Иначе генетичните ги правих в лабораторията на Кременски, но при д-р Савов. Много съм доволна от отношението му.
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #21 -: Март 12, 2008, 13:17:59 pm »
За съжаление и аz съм хомоzиготен носител на 4G/4G PAI  :( 
Аз пък се радвам, че при генетичните се оказа проблема. Това са едни от първите изследвания които се правят и се поддават на терапия. Да чукна на дърво, дано сме преодолели проблема и до края всичко е наред. Представяте ли си, ако се наложи да правите изследване след изследване и всичко изглежда наред. А абортите са налице. Или пък каво им е на всички семейства, които уж са напълно здрави, а бременност не настъпва  :( Е, тогава наистина бих се отчаяла.
Иначе генетичните ги правих в лабораторията на Кременски, но при д-р Савов. Много съм доволна от отношението му.
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #22 -: Март 12, 2008, 13:29:07 pm »
Разсъждавам,че ако тромбофилията да кажем е проблем,най-вероятно поне единия път щеше да се птчете имплантация и по-късно щеше да има проблем.Обаче при нас изобщо не става имплантация.
А NK- клетките как са?Когато са завишени вероятностите да няма имплантация или износване до край на бременността са големи.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #23 -: Март 12, 2008, 13:38:18 pm »
Дидон, как да разбирам това, че държ. лаборатория не работи и ще трябва да се плаща? Аз като си правих само този 4G/5G pai, само за него платих 50 лв.!!!


*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #24 -: Март 13, 2008, 10:12:00 am »
да,Фатали,при мен се оказа завишение на онази популация дето трябва да е под 12%.Обаче това нали са имунологични,а не генетични.Аз имунологичните ги правих на "Янко Сакъзов' и бяха 50лв.

Точно така,професора ми каза,че минимум две седмици държавната лаборатория няма да работи и ако бързаме в частната...неговите думи бяха"повече пари са,но на фона на онова ,което ви взимат за другото са нищо".
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #25 -: Март 13, 2008, 10:25:45 am »
Просто нямам думи за цитата!!!


*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #26 -: Март 16, 2008, 19:10:25 pm »
Дидон, как да разбирам това, че държ. лаборатория не работи и ще трябва да се плаща? Аз като си правих само този 4G/5G pai, само за него платих 50 лв.!!!

Сериоzно ли?  8O

Аz zа тоzи плюс оЩе два платих 50 лв, сега четох, че било 60

*
Re: Въпрос за лабораторията на проф. Кременски
« Отговор #27 -: Март 16, 2008, 20:21:27 pm »
нали знаете,на чужд гръб и сто тояги са малко.Лесно им е на тях...