0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Utrogestan и тест за бременност
« -: Декември 15, 2005, 20:31:41 pm »
Здравейте момичета!
Някой може ли да ми даде съвет за следното: днес е 15 ден след инсеминация без стимулация. Лекарят ми предписа Утрогестан вагинално. Мога ли да направя тест за бременност при положение, че още не съм свършила лекарството? Имам различни признаци, но все си мисля че са по-скоро предменструални. Като че ли нямам търпение да се разочаровам за пореден път..., но поне да знам!
Благодаря Ви предварително!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #1 -: Декември 15, 2005, 20:33:09 pm »
Анди, време е за тест. Утре сутритна. Ама хубав тест ;) Нещо от рода на Клиър вю, примерно. Да не вземеш да си купиш дбест.

Хайде и чакаме да ни зарадваш  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #2 -: Декември 15, 2005, 20:36:21 pm »
Andi и аз съм на Утрогестан и моят лекар каза да направя тест точно на 15-тия ден.Стискам палци утре да имаш хубави новини.
<br />
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #3 -: Декември 15, 2005, 20:37:59 pm »
Ами още ме е страх за тест, но ако се реша не мислиш ли, че Утрогестана ще даде грешни резултати? Все пак е и с вагинално приложение. А като четох и във форума, че можел да забави менструацията... и се опитвам да си седя кротко и уж да не мисля много...Ама!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #4 -: Декември 15, 2005, 20:42:58 pm »
Анди, утрогестана НЕ МОЖЕ да даде погрешни резултати на теста. Той съдържа прогестерон, а не това се отчита от тестовете.
Да, възможно е вагинално приложен утрогестан да забави неоснователно М., ама ти не мисли за това. Направи теста. Иначе как ще знаеш дали да спираш или продължаваш с утрогестана? Трябва ти тест. Ама хубав. В краен случай - шуър чек.
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #5 -: Декември 15, 2005, 20:57:54 pm »
Благодаря ви златни момичета!
Утре няма да е, че не съм си го купила, но за събота сутринта ще взема да пробвам. Та като ще се тръшкам, поне да е събота и неделя поне...
Какво друго освен клиър вю, че не съм в час с тенденцията в тестовете?
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #6 -: Декември 15, 2005, 20:59:12 pm »
Цитат на: little_rabbit
Да не вземеш да си купиш дбест.

 :D


Зайче, аз  си правих именно dBest на 16 ден и отчете правилно, макар че лентата беше бледорозова.


Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #7 -: Декември 15, 2005, 21:00:49 pm »
Габи, явно си попаднала на истински. Най-много ментета има именно на дбест ;)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #8 -: Декември 15, 2005, 21:03:29 pm »
Утрогестанът не влияе на тестовете за бременност.
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #9 -: Декември 15, 2005, 21:10:50 pm »
Благодаря!
Ще пиша за резултата, незавесимо с :-) или с :-(
Успех на всички, и на теб също z22 - спокойно чакане!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #10 -: Декември 15, 2005, 21:26:47 pm »
Цитат на: Andia
Благодаря!
Ще пиша за резултата, незавесимо с :-) или с :-(
Успех на всички, и на теб също z22 - спокойно чакане!


благодаря ти,стискам ти палци.
<br />
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #11 -: Декември 15, 2005, 22:09:07 pm »
Утрогестана не пре4и.
Хайде на хубавите вести в сьбота :lol:
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #12 -: Декември 16, 2005, 01:27:53 am »
Ама,много сте ми смешни със тези марки тестове,за мен всички тестове са ОК,ако има бременност ще е положителен,ако няма ще е отрицателен,независимо,дали китайския шуар чек,дали ббест или клиар вю,или каквото ще да е,може и най-обикновена лентичка.
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #13 -: Декември 16, 2005, 06:40:25 am »
Цитат на: morkovche
Ама,много сте ми смешни със тези марки тестове,за мен всички тестове са ОК,ако има бременност ще е положителен,ако няма ще е отрицателен,независимо,дали китайския шуар чек,дали ббест или клиар вю,или каквото ще да е,може и най-обикновена лентичка.

Морковче, има случаи, при които бременността се вижда на УЗ, а теста е отрицателен. На това му се вика менте-тест ;)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #14 -: Декември 16, 2005, 08:53:04 am »
заек, по-добре е да не лежиме на тая кълка :) и да има такива, все пак са малцинство, а не преобладаваща част.  а производителите затова и са се застраховали така - плюс тест е сигурна бременност, минус тест не е сигурна не-бременност... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #15 -: Декември 16, 2005, 10:09:43 am »
Андиа, и аз мисля, че трябва да направиш тест - поне да разбереш дали да продължаваш с Утрогестана.

Ще ти стискам палци многооо! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #16 -: Декември 16, 2005, 11:40:30 am »
Аз ли бъркам нещо или тук писа някое от момичетата преди време за положителен тест а бременност няма и до колкото си спомням и ЧХГ и беше нормално като за небременна. Е на това му викам аз менте тест. Иначе при мен и двата пъти при отрицателен тест се диагностицира бременност на УЗ. Просто тестовете се направени да реагират на определени единици хормон и когато той е нисък показват отрицателни резултати а всъщност може да има бременност.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #17 -: Декември 16, 2005, 12:47:03 pm »
Ами това не е точно така, защото тестовете отчитат над 25 единици ЧХГ, например, а плоден сак се вижда когато ЧХГ-то е над поне 1000 единици, така че щом се вижда на ехограф, теста си е чисто менте :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #18 -: Декември 16, 2005, 13:07:25 pm »
Цитат на: StefiZ
Ами това не е точно така, защото тестовете отчитат над 25 единици ЧХГ, например, а плоден сак се вижда когато ЧХГ-то е над поне 1000 единици, така че щом се вижда на ехограф, теста си е чисто менте :)


Е не съм чак толкова запозната с цифри но щом казваш значи има нещо вярно
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #19 -: Декември 16, 2005, 14:06:36 pm »
Цитат на: StefiZ
Ами това не е точно така, защото тестовете отчитат над 25 единици ЧХГ, например, а плоден сак се вижда когато ЧХГ-то е над поне 1000 единици, така че щом се вижда на ехограф, теста си е чисто менте :)

Именно, така е. А менте-теста се казва Шуър Чойс.
*

    kareliya

pak za tova
« Отговор #20 -: Декември 16, 2005, 23:17:11 pm »
Dobre de momicheta,az sashto sam na utrogestan,vaginalno,7 dni sled transfer,no lekarkata mi naznachi data na koyato da otida i da si napravya kraven test i ultra zvuk.Ne mislite li,che tova e po-pravilniya  variant,otkolkoto da se razocharovash ot felshivi testove? :balk_104:
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #21 -: Декември 17, 2005, 10:01:45 am »
Карелия, при теб е различно - все пак си правила ин витро. Предполагам, че ти слагат и малки прегнилчета, които биха повлияли на теста. Докато при Андия след инсеминацията е оправдано да направи уринен тест, за да знае дали да продължава с утрогестана или не.
*

    kareliya

Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #22 -: Декември 17, 2005, 12:53:13 pm »
Ne,ne mi slagat Pregnil,zashtoto sled ICSI,zapochnah leko da se poduvam.No otnosno spiraneto ili prodaljavaneto na lekarstvoto vse pak mislya,che lekar e tozi,koito tryabva da preceni.Neznam,tova e lichno mnenie,ne angajiram nikoi s nego. :balk_113:
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #23 -: Декември 17, 2005, 13:43:24 pm »
Карелия, имам хубаво предчувствие за теб ;)
Дръж ни в течение.
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #24 -: Декември 17, 2005, 15:59:50 pm »
Както обещах да пиша: "гостенката" ме изпревари в петък вечер- сигурно докато пазарувах тестове... :-(
Е, по Коледа не на всеки му се случват чудеса, а Новата година дали ще е с нов късмет - поне ще се надяваме за сетен път!
Успех момичета- на тези които все още чакат резултата, а на другите- дано празниците ви заредят със сили за нова борба!
*

    kareliya

Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #25 -: Декември 17, 2005, 22:59:59 pm »
Blagodarya ti little_rabbit,i az se nadyavam,makar che tova mi e parvi opit.Na 28.12 mi e kravniya test,shte pojiveem shte vidim .Kasmet na vsichki poeli po tozi ne lek i tranliv pat  :balk_602:

Пиши на кирилица!
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #26 -: Декември 19, 2005, 11:09:48 am »
чакаме добри новини  :crossfingers: късмет!

Косето е на небето.
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #27 -: Декември 19, 2005, 12:02:38 pm »
Andia, не се отчайвай.По Коледа не винаги стават чудеса, но пък Нова година - нов късмет.
Горе главата и Весели Празници!!!
*
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #28 -: Декември 20, 2005, 18:45:44 pm »
Благодаря ти Галка! Дано си права.
Надеждата крепи човека, наистина е така!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #29 -: Декември 20, 2005, 19:09:21 pm »
Анди, това ти е само първо инсе, следващото ще е по-успешно! Горе главата  :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #30 -: Декември 21, 2005, 03:58:40 am »
Цитат на: little_rabbit
Анди, това ти е само първо инсе, следващото ще е по-успешно! Горе главата  :D


Хе-хе-хе, Зайо, разсмя ме.
И какво му е успешното на това, та следващото ще е "по-успешно"? :roll:

Зайо, да не се обидиш, шегувам се. :balk_21:
Utrogestan и тест за бременност
« Отговор #31 -: Декември 21, 2005, 06:28:29 am »
Ех, Лали  :balk_21: