0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SDI тест мнения
« -: Януари 01, 2008, 14:01:47 pm »
Здравейте, моля да споделите мнения , относно SDI теста. Трябва ли да е под 15 % ДНК-фрагментационния индекс за успешно ИКСИ?
Re: SDI тест мнения
« Отговор #1 -: Януари 01, 2008, 14:10:39 pm »
Трябва ли да е под 15 % ДНК-фрагментационния индекс за успешно ИКСИ?
Д-р Личев от Плевен като ни прпоръчваше ин витро ни обясни точно това , че трябва.Под 15%  е високия оплодителен потенциал. Само с това мога да ти помогна.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #2 -: Януари 01, 2008, 17:02:00 pm »
При нас тестът беше с 18% фрагментации и 19% с незрял хроматин. Не сме провеждали лечение. Резултатът - бременна след ИКСИ. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: SDI тест мнения
« Отговор #3 -: Януари 01, 2008, 20:51:37 pm »
  Нашият резултат е 3.42%,доста под 15 %.Препоръчаха на мъжа ми да стане донор.Пу,пу!Ще видим сега на предстоящото инвитро резултата...ако направя качествени яйцеклетки. :wink:
Re: SDI тест мнения
« Отговор #4 -: Януари 02, 2008, 14:27:32 pm »
При нас резултата от 33% след лечение падна на 23%, да чакаме ли да стане под 15% за следващо ИКСИ? Според мен има вероятност да не падне под 15%, дайте мнения.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #5 -: Януари 02, 2008, 14:50:41 pm »
Опитайте още малко да го смъкнете. В щатстки сайтове съм чела, че не бива да е над 30%. Иначе ИКСИ е идеален вариант.
Ето тук можеш да прочетеш още по въпроса:
https://www.scsadiagnostics.com/index.cfm
https://www.scsadiagnostics.com/index.cfm


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #6 -: Януари 20, 2008, 15:58:02 pm »
Здравейте,
искам да попитам дали има пловинки на пишещите в сайта момичета да са правили SDI тест в клиника "Малинов" и да са получили резултатите. Защото ние правихе през ноември и ни казаха, че резултатите ще са готови през януари и ще се обадят.
Благодаря Ви предварително.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #7 -: Януари 22, 2008, 12:26:28 pm »
Направихме SDI теста на 17.01.2008г.Казаха ни,че ще е готов след 5 дни и ще ни се обадят.Не го направиха,но след като аз позваних се оказа, че теста е направен.Обадете се вие и попитаите.Ще ви информират веднага.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #8 -: Януари 22, 2008, 22:20:27 pm »
Any blagodaria ti mnogo.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #9 -: Април 18, 2008, 09:43:36 am »
Мимичета, да попитам и аз за този SDI тест. На нас спермограмата ни беше добра, но преди ИКСИ док реши да направи теста и изненада....38 и нещо . Референтните стойности са под 30.
Някой може ли да обясни какво точно представлява този тест и може ли при много добра спермограма ( разширена по Крюгер ) да възникне този проблем? Никой не очакваше, Док беше много учуден
Така или иначе отиваме при Кацаров де, но ми се щеше да чуя и вашите мнения
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #10 -: Април 18, 2008, 12:45:45 pm »
Ние също правихме тест за днк фрагментации реф.стойности са под 30 ние сме с 21,има ли
разлика между двата теста?
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #11 -: Април 18, 2008, 13:58:03 pm »
Ние също правихме тест за днк фрагментации реф.стойности са под 30 ние сме с 21,има ли
разлика между двата теста?
Това е един и същи тест.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: SDI тест мнения
« Отговор #12 -: Април 21, 2008, 12:17:50 pm »
Защо не напишете в коя лаборатория какви са референтните стойности, защото ми се струва, че имат разлики. При реф. стойност под 30%, не разбрах важи ли мнението на д-р Личев, че високия оплодителен потенциал е под 15% ако резултата от изследването е между 15% и 30%?
Обещах на Ganka:)
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #13 -: Април 21, 2008, 17:41:24 pm »
Аз съм правила тест в лабораторията на Владимиров, там само пише , че трябва да е под 30. Нашия резултат е 38 и спряхме процедурата по ИКСИ. Нищо не ми е споменавал за тези 15 %
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #14 -: Април 22, 2008, 08:57:37 am »
В Плевен е под 15%. Нашия резултат беше 9% и пишеше висок оплодителен потенциал.

[/url]
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #15 -: Април 22, 2008, 10:20:07 am »
tanita, моля да споделиш
Заради резултата от SDI тест ли спряхте ИКСИто?

На нас ни предстои този тест в петък.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #16 -: Април 22, 2008, 11:15:08 am »
При нас резултатът от SCD-тестът е 15,8%, а заключението среден оплодителен потенциал. След разговор с лекарите разбрахме, че няма причина поради която, да не успеем с предстоящо икси(имам предвид причина в мъжа :lol:).
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #17 -: Април 22, 2008, 14:57:49 pm »
AIDA, да, точно заради този резултат го спряхме. А при нас няма ( нямаше ) мъжки фактор, даже Док беше изненадан, но каза, че при това положение следва лечение за около 2 месеца и ни прати при Кацаров. В четвъртък сме там;-)На нас това ни е първо ИКСИ, даже и незнам защо Док го назначи това изследване, но стана добре, че се разбра този проблем, защото по всяка вероятност това щеше да обрече на неуспех ИКСИ -то
Желая ти успех и хубави резултати от теста :crossfingers: :crossfingers:
*
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #19 -: Април 24, 2008, 15:12:04 pm »
Здравейте Момичета! Значи SDI теста се прави при Владимиров в София, така ли?
Имам час при Владимиров след два-три дни и мислех утре да пътувам до Плевен за да се явя с готов резултат. Значи може самият той да го назначи в клиниката си.
доц. Конова , която препоръча теста обясни , че лошите показатели от теста означават че може да има оплождане, но на по-късен етап ембриона спира да се развива заради дефект в периферията на ДНК- повтарям без капка да разбирам.
А кой ще интерпретира резултатите при Владимиров - той или праща при андролог?
« Последна редакция: Април 24, 2008, 15:25:08 pm от hope »

Косето е на небето.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #20 -: Април 24, 2008, 16:28:12 pm »
Момичета, някой може ли да ми каже горе-долу каква е цената на SDI теста в Клиника Малинов? Hope, а тези дефекти в периферията на ДНК може ли да се хванат с генетични излседвания или само този SDI тест дава такава информация...много ми е объркано всичко?
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #21 -: Април 24, 2008, 17:09:46 pm »
Значи...Владимиров назначава изследването - SDI тест, прави се при него - струва 185 лева (носи се материал като за спермограма, като съответно се записва и час като за спермограма).
Владимиров вижда резултатите от теста и ако са лоши - изпраща при андролог
Ние днес бяхме при Кацаров
Изписа следнтото лечение: Спимен, Оксинор ( антиоксидант ) и Л-Карнитин за 3 месеца. Оказа се, че имаме една малка вечничка, която според Кацаров била причина за лощия SDI тест, независимо, че спермограмата ни е добра и ние не сме с мъжки фактор.
Това е момичета от мен, ако на някой нещо не му е ясно - да пита;-)))

*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #22 -: Април 24, 2008, 18:04:58 pm »
благодаря ти за отговора, tanita!
желя ви успех с освежаването на любимия  :D !
Лоши-добри показатели-тъкмо ще има повод моя мъж да откаже най-сетне цигарите  :)
Весели Великденски празници!

Косето е на небето.
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #23 -: Април 25, 2008, 10:32:40 am »
Hope, желая ти успех;-))) И на всички останали също :youwoman:
В интерес на истината моя мъж не пуши, ама кво от това? :wink: :lol:
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #24 -: Май 07, 2008, 15:36:49 pm »
izlezna SDI testa na muja mi
molia komentiraite :) az se radwam vutreshno, zashtoto mislia che 'stava' za ICSI

P.S Sorry ne sum v BG - niamam cyrilic

ДНК-фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с фрагментирана ДНК)
11.4%
//Висок оплодителен потенциал < 15%
//Добър оплодителен потенциал 15%-30%
//Нисък оплодителен потенциал > 30%

ДНК с висока оцветителна способност
 (% сперматозоиди с незрял хроматин)
17.2%
//Норма < 15%

НК с висок фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с високо фрагментирана ДНК)
5.96%

Заключение:

Висок оплодителен потенциал.

da be da...mnogo visok, to zatova nikoga ne sum vidiala + test...
*
Re: SDI тест мнения
« Отговор #25 -: Май 07, 2008, 18:08:01 pm »
Браво AIDA, добре е момчето;-)))
Определено става за ICSI, стискам палци да стане..... :crossfingers: :crossfingers: и да видиш положителен резултат!
Re: SDI тест мнения
« Отговор #26 -: Май 08, 2008, 16:06:21 pm »
 AIDA , имате чудесни резултати! Успех ви желая!
 Искам да попитам резултата от SDI- теста постоянна величина ли е или трябва да правим такъв тест тест периодично? Нашият резултат е висок оплодителен потенциал.