0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kakagala

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« -: Ноември 18, 2004, 13:14:57 pm »
:roll:  Правила сам вече 2 инвитро опита от последния ми останаха 3 оплодени яцеклетки сега ми предстои имплантация моля ако някоъй знае нещо повече да пише
*

    дона

Re: IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2004, 12:17:15 pm »
Смело момиче си ти!
Аз се отказах след парвото неуспешно инвитро.
Имах 6 замразени ембриона, нито един не преживя :(
Щанса е малак, но все на някога става... защо не на теб :)
kak taka
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2004, 14:17:55 pm »
:?: Kак така Дона не са оживяли, ох незнам на мен ми ги върнаха и нали се сещаш сега ми е напрежение всяка сутрин си откривам признаци че ще ми дойде, много ми е притеснено незнам дали ще имам сили да продължа след поредния неуспех
*

    Anonymous

Re: kak taka
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2004, 15:20:58 pm »
V smisal, che izobshto ne prejiviaha zamraziavaneto...  tvoite sa prejiveli... imash pone shans :)
stiskam ti palci
*

    DONA

Re: kak taka
« Отговор #4 -: Декември 13, 2004, 10:20:53 am »
kakvo stava
shte ima li bebe  :wink:
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #5 -: Декември 16, 2004, 19:15:55 pm »
:( За жалост не, разбрах го още миналата седмица направих си кръвен тест. Ти къде си го правила, чудя се кякво да предприема след празниците
Късмет ти желая
*
kako gala
« Отговор #6 -: Декември 19, 2004, 08:56:43 am »
kako gala, ти къде прави опита? Щото след празниците и аз почвам да махам по задачи свързани със следващия опит отново при д-р Табакова ще съм аз. Имаш ли някаква допълнителна информация какво е станало и защо?
Ще си стискаме палци сега за следващия път  :)
Дано да стане  8)
*

    Anonymous

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #7 -: Март 03, 2005, 11:07:36 am »
Аз имам 3 неуспешни инвитро опита,като от последния замразиха 7 оплодени яйцеклетки.За 4 опит размразиха 3,от които трансферираха 1 добър ембрион.Направиха лазерно асистирано захващане,но тестовете са отрицателни,а още не ми идва.Между  другото последните 2 опита правих в Германия.Много съм объркана.
*
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #8 -: Март 03, 2005, 17:36:51 pm »
Къде в Германия?
*

    gesiges77

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #9 -: Март 03, 2005, 17:53:33 pm »
В Берлин Fertility Center in Kliniken Westend много са добри,имат страхотна база и апаратура,както и отношение от БГ съм разочарована,заради допълнителния стрес.Ако ви интересува мога да разкажа повече.
*

    Anonymous

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #10 -: Март 03, 2005, 21:48:10 pm »
Da razkaji poveche che i az se cydeh m/y Berlin i Bruxel
*

    gesiges77

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #11 -: Март 03, 2005, 22:38:20 pm »
По-статистика най-голяма успеваемост имало в Белгия,аз избрах Германия защото имам роднина там и беше по-лесна организацията.Мога да говоря само за тази клинника.Стимулацията я правиш сама в къщи,много е лесно като ходиш на преглед на 2дни,всичко е много организирано,всеки си знае работата,постоянно се следи за нивото на хормоните.Пункцията мина много леко,упойката е около 15 мин.,а самото боцкане още по-малко,съвсем леко ме заболяха яйчниците-дадоха ми капки и край с болките.Лежи се около 1 час и после в къщи,за разлика от БГ,където стоиш цяла нощ,а упойките са най-ужасното нещо,което съм преживявала-халюцинации,повръщане,припадъци.След 3 дни е трансфера,на който може да присъства и съпруга-5 мин.трансфер,1 час в стаята и после можеш да водиш нормален живот.Всичко се обяснява,всичко ти се казва.Никога няма да направя инвитро в БГ,заради точно това неказване на нещата на пациентите.За съжаление при мен не се получи,имам още замразени,ще пробвам с тях.Мога да ви дам адреса и тел. на центъра.
*
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #12 -: Март 04, 2005, 07:12:02 am »
Gesiges77, това, което прочетох от теб е същото , което беше и при мен, само че тук в София. Само втория път ме заболя малко повече при пункцията, но след 20 мин. все едно нямаше нищо. Трансфера не го усетих изобщо и същия ден си бях в къщи. Не само, че ми обясняваха всичко за моята процедура ами ми отговаряха изчерпателно на всички въпроси, някои дори не бяха свързани с мен, а чисто принципни за тези технологии. Не знам къде си попадала в БГ. Аз лично  съм много доволна засега. Сигурно навън всичко е много по-луксозно и изпипано в детайли, но все пак сме в БГ и трябва да бъде процедурата достъпна за повече хора. Колко излиза сумарно един опит в Белгия или Германия? Като се сложи примерно някаква средна стойност за лекарствата за стимулация. Ако не ти е проблем дай координатите на центъра, а още по-добре ако имат и уебсайт да разгледаме. Какво ти казаха като причина?
А за резултата е ясно, че е функиця на много фактори, дори и чистата случайност. Дори и да не се получи съм доволна, че поне всичко е като хората и на ниво и екипът е направил  всичко, което зависи от тях.
Много късмет ти желая!
*

    gesiges77

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #13 -: Март 04, 2005, 08:28:24 am »
Разочарована съм от това,че ми причиниха излишен стрес,който по-принцип може да бъде избегнат.Имам впредвид липсата на персонал,на нормални условия за престой и т.н. Не съм правила опитите в София.В Германия самата процедура,като при мен оплодиха 50% icsi и другите нормално,включително замразяване струва 2000 евро,за лекарства още към 1000,но ако ги купиш от БГ излизат по-евтино.Това,което ме изнервя,че ми казват,че всичко е наред-яйцеклетките са добри,ембрионите са добри,хормоните са в норма,но не става.Сега както разбрахте съм след трансфер на 1 замразен ембрион,направих 2 теста -отрицателни,а не ми идва,гърдите ще ми се пръснат,в понеделник имам разговор с професора да разбера какво става.www.fertilitycenter-berlin.de Благодаря и успех!
*

    Nova

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #14 -: Март 04, 2005, 14:17:24 pm »
cygnus, извинявай, че така се включвам във вашия разговор. на мен всичко ми предстои тепърва и то за първи път, затова искам да те попитам ти от коя клиника си доволна?
*
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #15 -: Март 04, 2005, 14:25:48 pm »
Nova, аз по-горе съм писала, в клиниката на д-р Табакова.
Но има още доста добри екипи в София - на доц. Щерев, на д-р Стаменов, на д-р Владимиров, на д-р Йорданов и д-р Вакрилов от 1-ва АГ "Света София" и др.
Доколкото знам работят еднакво и професионално навсякъде. Става въпрос за София нали? За Варна съм чувала добри отзиви за екипа на доц. Маркова.

И доколкото съм чувала няма и кой знае колко голяма разлика в цените.

Препоръчвам ти да си направиш много хубаво проучване преди да си избереш екип в зависимост от твоя тип проблем, защото и това има значение.
Желая ти много много късмет!
*

    gesiges77

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #16 -: Март 04, 2005, 15:18:13 pm »
Имате ли представа колко инвитро опита могат най-много да се правят,т.е.кога е най разумно да се спре?
*
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #17 -: Март 04, 2005, 16:21:57 pm »
Моля те, кажи ми каква ти беше схемата на стимулация.
Как ти направиха пукцията?
Аz zа сега съм на етап _ събиране на информация. Вси4ко ще ми е от полzа.
Много късмет ти желая.
*

    gesiges77

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #18 -: Март 04, 2005, 16:48:49 pm »
При мен от 1 ден на цикъла се поставя Меногон сутрин в корема по едно и също време,ходиш на видеозон и следят за хормоналните нива-естрадиол,прогестерон.При мен стимулацията продължи 11 дни,следва пункцията преди това попълваш един въпросник целящ да се установи общото ти физическо състояние.Слагат ти маска с газ и заспиваш след това упойката,но това не се усеща.След около 15 мин. бях в съзнание вече споменах за капките против болки,лежиш малко и в къщи.За поддръжка 3по 2 утрогест.Схемата общо взето навсякъде е еднаква,зависи от апаратурата,уменията на екипа и късмета разбира се.
*
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #19 -: Март 04, 2005, 16:52:56 pm »
Цитат на: gesiges77
Имате ли представа колко инвитро опита могат най-много да се правят,т.е.кога е най разумно да се спре?


Gesiges77,  и аз имах същия въпрос и го бях задала в ето тази тема, където ми е отговорил доктора в т. 2 от мнението си.
*

    gesiges77

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #20 -: Март 04, 2005, 17:20:28 pm »
Цитат на: cygnus
Цитат на: gesiges77
Имате ли представа колко инвитро опита могат най-много да се правят,т.е.кога е най разумно да се спре?


Gesiges77,  и аз имах същия въпрос и го бях задала в ето тази тема, където ми е отговорил доктора в т. 2 от мнението си.




Благодаря Cygnus.Тревожа се,че съм изчерпала повечето си шансове,но все още имам надежда.Казват,че когато желаеш силно нещо,то някога се случва.Успех на всички!
*

    samantha

въпрос към gesiges77
« Отговор #21 -: Март 21, 2005, 08:35:14 am »
Аз бих искала да те попитам, ако разбира се, не представлява затруднение за теб, да ми обясниш каква е поготовката при връщането на замразени ембриони, твоите на какъв стадий бяха замразени и каква подръжка след това имаше?

Аз имам вече 4 неуспешни опита и за първи път имам 13 замразени бластоцита. Разбира се, не е ясно колко от тях ще преживеят.

Пожелавам ти успех!

Предварително благодаря!

Cygnus, стискам палци и на теб!

P.S. Аз много рядко пиша, но чета редовно от повече от година.
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #22 -: Март 21, 2005, 11:07:58 am »
Здравей Саманта,от 1 ден на менструацията се започва прием на Прогинова,на 14 ден-преглед и на 17 трансфер,като продължаваш с Прогинова и Утрогест вагинално.При мен бяха замразени на етап оплодени яйцеклетки.Да така е , не е ясно колко ще преживеят.
Ти къде си правила опитите,какво ти казват като причина.Ако искаш ми прати лично съобщение или пиши на gesiges@abv.bg.Успех и на теб!
*

    samantha

IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #23 -: Март 21, 2005, 11:25:33 am »
Имам 3 опита при д-р Табакова и последния е при доц. Маркова. Бих споделила, че и двете са много добри в професионално отношение, но моето скромно мнение е, че екипа на доц. Маркова далеч превъзхожда този на д-р Табакова, най-вече ембриологията. Причина за последния неуспех наистина няма, просто така се случва понякога.
Ти знаеш ли зени, които са имали успех след транфер на замразени ембриони?
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #24 -: Март 21, 2005, 11:57:06 am »
Цитат на: samantha
Имам 3 опита при д-р Табакова и последния е при доц. Маркова. Бих споделила, че и двете са много добри в професионално отношение, но моето скромно мнение е, че екипа на доц. Маркова далеч превъзхожда този на д-р Табакова, най-вече ембриологията. Причина за последния неуспех наистина няма, просто така се случва понякога.
Ти знаеш ли зени, които са имали успех след транфер на замразени ембриони?


За съжаление не познавам,но според мен трябва да пробваш ,дори имаш за повече от 1 опит,по този начин спестяваш стимулацията.Стресът е много по-малък.
IVF s zamrazeni niakoy pravil li e
« Отговор #25 -: Март 21, 2005, 23:29:13 pm »
:o момичета аз отворих тази тема преди много време когато бях в невидение по този въпрос не че сега много ми е просветнало но тогава нищо не знаех между другото моя доктор ми ги върна без нищо да ми каже сега започвам да си мисля че не всички са били ок. а аз въобще нищо не го попитах само мога да ви кажа че инжекциите след това са отвратителни и повече за нищо на света няма да дам да ми ги слагат