0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
варикоцеле и херния.
« -: Декември 05, 2005, 08:18:35 am »
Здравейте.
Виждам,че тук знаете много,предполагам,че ще можете да ми дадете съвет.На мъжа ми му откриха варикоцеле от лява страна и трябва да се оперира,но не иска да казва на колегите.Може ли да каже,че е херния,има ли болки предварително,да се оперира от това,досега не се е оплаквал,и всъщност от коя страна е апандисит,от коя херния и какви са оплакванията.
Благодаря ви.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
варикоцеле и херния.
« Отговор #1 -: Декември 05, 2005, 08:25:42 am »
Може да каже, че е херния.
Хернията може да бъде от двете страни.
Няма болки предварително, само дискомфорт, особено при кашляне.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
варикоцеле и херния.
« Отговор #2 -: Декември 05, 2005, 08:37:22 am »
Благодаря ти,Lali!
А как всъщност се открива това,какво всъщност представлява.
Трябваше да направим операция още преди месец,но мъжа ми винаги имат много работа и се бави,пък аз само за това мисля,но аз няма да го оставя намира,докато не го направи.
Някой от вас отбелязал ли е сериозни подобрения,след колко време.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
варикоцеле и херния.
« Отговор #3 -: Декември 05, 2005, 08:44:39 am »
Хернията представлява малка подутина в слабините, там където се сгъва крака, отляво или отдясно, може и от двете страни.
Тази подутина поне първите години е невидима за околните.
С прости думи представлява скъсване на коремната ципа и оттам се подават част от червата. Това е невидимо, защото е под кожата.
Хернията е опасна за живота, защото може да се предизвика защипване на тези черва.
Има и друг вид херния - пъпна, ама теб това не те касае.

Виж ТУК.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: варикоцеле и херния.
« Отговор #4 -: Декември 05, 2005, 10:53:30 am »
Цитат на: silvanchence
Здравейте.
Виждам,че тук знаете много,предполагам,че ще можете да ми дадете съвет.На мъжа ми му откриха варикоцеле от лява страна и трябва да се оперира,но не иска да казва на колегите.Може ли да каже,че е херния,има ли болки предварително,да се оперира от това,досега не се е оплаквал,и всъщност от коя страна е апандисит,от коя херния и какви са оплакванията.
Благодаря ви.

Може да каже, че ще го оперират от херния. На моят мъж на болничния му лист пише херния...ползваха тази клинична пътека.
Силванче разбирам те напълно ама стига вече с тези лиготии мъжки...да отива и да се оперира...никой не е умрял от това :lol:  Всеки има работа.....Да не си намира извинения ами да отива. Ще му дадът и болнични..няма никакви проблеми.
Мъжът ти ми прилича на мен ама пред зъболекарския кабинет :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
варикоцеле и херния.
« Отговор #5 -: Декември 05, 2005, 14:02:53 pm »
А болничния 1 месец ли е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
варикоцеле и херния.
« Отговор #6 -: Декември 06, 2005, 07:57:36 am »
Цитат на: silvanchence
А болничния 1 месец ли е.

А небето синьо ли е :lol:
Болничния го дава лекаря....той преценява. Моят мъж беше два месеца в болнични.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
варикоцеле и херния.
« Отговор #7 -: Декември 06, 2005, 21:33:00 pm »
Цитат на: Hera_76
Цитат на: silvanchence
А болничния 1 месец ли е.

... Моят мъж беше два месеца в болнични.


И моят мъж беше два месеца болнични.
Обещах на Ganka:)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: варикоцеле и херния.
« Отговор #8 -: Декември 06, 2005, 21:36:12 pm »
Цитат на: silvanchence
На мъжа ми му откриха варикоцеле от лява страна и трябва да се оперира,но не иска да казва на колегите.


А защо не иска да казва? С какво една херния е по за казване от едни разширени вени?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: варикоцеле и херния.
« Отговор #9 -: Декември 06, 2005, 22:09:45 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: silvanchence
На мъжа ми му откриха варикоцеле от лява страна и трябва да се оперира,но не иска да казва на колегите.


А защо не иска да казва? С какво една херния е по за казване от едни разширени вени?

мъже :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
hi
« Отговор #10 -: Декември 07, 2005, 20:57:42 pm »
Vie vsi4ki ste jeni ama ne e mnogo gotino da kaje6 raz6irena vena na testisa(poviarvaite mi).Stava6 ne6to kato nefelen ako me razbirate.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
варикоцеле и херния.
« Отговор #11 -: Декември 08, 2005, 00:33:23 am »
Изобщо не те разбирам. Варикоцеле не е разширена вена на тистиса. Това е разширена вена (вени) в ингвиналиня канал. Какво му е по - хубавото на черво в ингвиналния канал (което е херния)?

И, да, разбирам те. Кога ще си надраснете тъпите, смешни, ориенталски представи за живота?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
hi
« Отговор #12 -: Декември 08, 2005, 17:08:41 pm »
Kogato vie jenite(po-to4no dne6nite momi4eta)go napravite.Kak zvu4i tova:`za6to hodi6 kato 4e li te boli ne6to?-Ami pravih si operacia ot raz6irena vena na testisa(te ne znaqt kakvo e ingvinalen kanal-i az su6to).Ta 6te izlizame li dove4era?`.Sigurno taka 6te stane :-)
*
варикоцеле и херния.
« Отговор #13 -: Декември 08, 2005, 17:17:55 pm »
Но която отговори с "Да" на въпроса ти е истинската, която трябва да се опиташ да задържиш на всяка цена.  :)
Може да го използваш като тест, поне да видиш как ще реагират. :lol:
*
hi
« Отговор #14 -: Декември 08, 2005, 17:23:16 pm »
Tova go znam no niama da e nito edna i zatova otkazvam testa.Tova stava po filmite no ne i drugude.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: hi
« Отговор #15 -: Декември 08, 2005, 20:27:29 pm »
Цитат на: dave
Tova go znam no niama da e nito edna i zatova otkazvam testa.Tova stava po filmite no ne i drugude.


Абе младеж, я помисли малко, преди да пишеш. Нали четеш по сайта - колко жени пишат, на които мъжете им са с оперирано варикоцеле. Да не говорим, че много случаи мъжете им са със значително по - тежки проблеми. И к`во? Да виждаш някоя жена да е зарязала мъжа си по тая причина? Да го смята за човек второ качество? Или е точно обратното! М?

И да знаеш, че младостта не е оправдание за незнанието - да вземеш да научиш какво е ингвинален канал.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
варикоцеле и херния.
« Отговор #16 -: Декември 09, 2005, 10:40:51 am »
Мели, във връзка с основния въпрос - има ли всъщност някаква връзка между варикоцеле и ингвиална херния? Някакво взаимодействие или там каквото. Че Любимият ги има и двете.
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
варикоцеле и херния.
« Отговор #17 -: Декември 09, 2005, 10:44:03 am »
Единствената връзка е, че се намират на едно и също място.
*
hi
« Отговор #18 -: Декември 09, 2005, 22:17:48 pm »
Meli ta sa se ojenili predi varikoceleto   :D
*
варикоцеле и херния.
« Отговор #19 -: Декември 09, 2005, 22:29:38 pm »
А да не би да са забранили разводите в България? Въпреки проблемите тези жени са до съпрузите си и са готови да минат през какво ли не за да са заедно и да имат деца от тях.


*
hi
« Отговор #20 -: Декември 09, 2005, 22:37:00 pm »
tva e predelno iasno nali se obi4at.tiq jeni ne sa 20.a i ti govoria  za niakoia  s koiato niama6 vruzka e taka za pruv put q vijda6(svalka be).pojelavam uspeh na tiq deto 6te se probvat.

Пиши на кирилица!
Re: варикоцеле и херния.
« Отговор #21 -: Март 20, 2010, 19:46:45 pm »
ot 10 dni nasam imam nqkakwa podutina vuv formata na top4e to4no nad levia testis kogato sedna mislya 4e se ksriwa nqkyde ponqkoga sliza v testisa [lewiq] ! strah me e da otida na lekar a mislya che moje da e nesto jivotozastrashvashto v sustoto vreme se uspokoyavam s tova che moje da e masstna tukan ili nqkakuw limfen vuzel ako nyakoi ima predstava kakva e tazi podutinka molya da pishe kogato sleze v testisa usestam parene i nesto kato durpane leko stipvane ! mersi predvaritelno
*
Re: варикоцеле и херния.
« Отговор #22 -: Март 20, 2010, 20:31:11 pm »
Това трябва да се види от лекар. Няма как да се лекуваш от мнения във форума, още повече имаш и парене и дърпане. Не отлагай прегледа, но не се и вкарвай във филми за животозастрашаващи състояния. Просто иди на лекар, за да действаш адекватно на ситуацията.
« Последна редакция: Март 20, 2010, 20:34:37 pm от shanoar »
mersi znam che tova e pravilnoto reshenie
« Отговор #23 -: Март 21, 2010, 04:21:12 am »
a bi li mi kazal na kakuw lekar da otida . blagodarya za suveta ponedelnik sym tam
*
Re: варикоцеле и херния.
« Отговор #24 -: Март 21, 2010, 19:11:47 pm »
Първо аз съм жена :D, но пак ще те посъветвам да отидеш на андролог или поне на уролог, за да те прегледа. Ако може постарай се да пишеш на кирилица, защото трудно се чете така както пишеш, а и повече хора ще се включат с мнение.