0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Андонов

Spermograma
« -: Декември 04, 2007, 14:33:40 pm »
Zdraveite, Opitvm ot edna godina za bebence s moiata polovinka no se okazva 4e imam problem. Sled kato si napravix spermograma e ve4e "Fakt"
Spermogramata mi pokazva:

Cviat: beleznikav
Vte4eniavane: 11min
Viskozitet: Normalen
obem: 2.5ml
pH: 7.8
ob6t broi v 1ml: Ni6to
ob6t broi: Ni6to
Hormokinezis: Ni6to
Xipokinezis: Ni6to
Akinezis: Ni6to
Normalni formi: Ni6to
Patalogi4ni formi: Ni6to
Naxodka: 1-2 levkocita na zritelno pole, edini4ni prostatni telca.

Molia za savet, 6te vi bada bezkraino blagodaren. Blagodaria

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Spermograma
« Отговор #1 -: Декември 04, 2007, 14:40:18 pm »
Първо- къде е правена спермограмата, второ по това което пише, означава, че диагнозата е азооспермия- пълна липса на сперматозоиди. Има решение на проблема, преди това обаче трябва да се направят редица изследвания- пиши от къде си, за да те насочим адекватно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Spermograma
« Отговор #2 -: Декември 04, 2007, 15:09:01 pm »
Zdraveite, ot Nessebur sam na 33 godini. Spermogramata e napravena v 4astna klinika v Burgas i mi e vtora za tazi godina.
Re: Spermograma
« Отговор #3 -: Декември 04, 2007, 15:12:37 pm »
Здравейте, от Несебър съм на 33 год, спрмограмата е направена  в Бургас(частна клиника)
*
Re: Spermograma
« Отговор #4 -: Декември 04, 2007, 15:22:35 pm »
Здравей!
Първо, в същия подфорум, но по-нагоре има пет заковани теми на Мели(д-р Даскалова). Прочети ги!
Второ, за съжаление в Бургас няма специалисти по стерилитет и лаборатории за подробни и качествени спермограми. За това ти препоръчвам да се насочиш към Пловдив(при Мели) или в клиника по стерилитет в София. Адресите са на първа страница. Можеш да пишеш и в темата на д-р Даскалова, но мисля, че тя и тук ще ти отговори.
И трето, пиши на кирилица!
Не се отчайвай! Има много семейства, които са тръгнали от азооспермия и вече имат дечица. И моят мъж е с такава диагноза, но за съжаление при нас за сега няма резултат. Желая ти успех!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Spermograma
« Отговор #5 -: Декември 04, 2007, 15:24:14 pm »
Благодарим ти, че се регистрира и че прописа на кирилица  :wink:
Значи, тук има едно момиче от Бургас- Сигнус, те са тръгнали от азооспермия, сега са родители на прекрасни близнаци /инвитро/, сигурно ще се включи по-късно. Това, което аз зная, е че в Бургас не правят адекватни спермограми и най-вероятно ще ви се наложи да направите на друго място. Ако наистина се окаже азооспермия, може да се направи биопсия на тестисите. Задължително трябва да посетиш уролог-андролог и да пуснеш хормонални изследвания.
Похвално е, че сам търсиш информация, поздравления!
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 15:45:44 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Spermograma
« Отговор #6 -: Декември 04, 2007, 15:27:09 pm »
Ще ти трябва консултация с андролог, той ще те прегледа, може би ще поиска изследване на хормони, след това може да направи биопсия. И според резултатите от тези изследвания вече ще стане ясно какво може да се направи.
Това мога да ти кажа от нашия опит с такава спермограма.
Кураж!
*
Re: Spermograma
« Отговор #7 -: Декември 04, 2007, 15:42:39 pm »
Това, което аз зная, е че в Бургас не правят адекватни спермограми и най-вероятно ще ви се наложи да направите на друго място.
Да, аз съм от Бургас и говоря от собствен опит. Поздравления за кирилицата и регистрацията и от мен! Направете си план за действие, но мисля, че на първо място е нова спермограма. След нея ще получиш препоръки за лечение и вероято консултация с андролог, уролог и други.

Re: Spermograma
« Отговор #8 -: Декември 04, 2007, 17:41:35 pm »
Благодаря ви за всички oкyражаващи отзиви, това е много хубаво че все още имам надежда за бебенце. Задължен са ви, дано всичко да бъде наред както с мен така и с вас. Бъдете здрави
Re: Spermograma
« Отговор #9 -: Декември 04, 2007, 18:39:42 pm »
Виж, има доста теми пускани относно азооспермията. Поразрови се и назад в подфорума, мисля че ще прочетеш важни и интересни неща.
Това е състояние, не е диагноза. Важно е да се знае как е обработена пробата, дали и след центрофугиране не се намират дори единични сперматозоиди.
Трябва ти консултация с добър андролог и план за действие.
Знам колко тежко е за един мъж да поеме такава новина, но не се отчайвай!
При нас на всички спермограми, показателите бяха 0, но след ИКСИ се получи.
Малко и полека се настройте ти и твоята половинка, че детето ви може да стане чрез асистиран метод за репродукция, но не е невъзможно!
Успех!
Re: Spermograma
« Отговор #10 -: Декември 04, 2007, 19:33:46 pm »
Благодаря ти Вера, със сигурност ще опитам всичко възможно и няма да се откажа. :balk_172:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Spermograma
« Отговор #11 -: Декември 04, 2007, 21:46:35 pm »
БРаво.
Успех ти желая.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Spermograma
« Отговор #12 -: Декември 04, 2007, 22:28:57 pm »
Здравей, и при нас резултатите бяха подобни преди 5 г. Задължително направете изследването в клиника по стерилитет - такива има в София, в Пловдив и във Варна има доста изписано в сайта за тях. В коя лаборатория в Бургас я правихте? Пушиш ли?
Трябва да се открие причината за това състояние и да се консултираш с уролог също. В Бургас уролози специалисти по мъжки стерилитет обаче аз не съм чувала. Ние ходихме при д-р Милен Кацаров в София - там правихме оперативна диагностика и биопсия на тестисите. Вероятно ще трябва да направиш и хормонални и генетични изследвания. Няма да се предаваш, има много сред нас, които са пускали такива теми като твоята, а вече или очакват или отглеждат дечицата си.
Успех ти пожелавам, питай всичко, каквото те интересува!
Re: Spermograma
« Отговор #13 -: Декември 04, 2007, 22:40:54 pm »
Здравейте, спермограмата я направих в частна клиника в Бургас. От една година не пуша, но нещо сега започнах да препалвам. Доволни ли сте от д-р М Кацаров? Благодаря ви
*
Re: Spermograma
« Отговор #14 -: Декември 04, 2007, 22:52:12 pm »
Да, много. Разбира си от работата. :)
Re: Spermograma
« Отговор #15 -: Декември 04, 2007, 22:56:58 pm »
Бихте ли ми дали някакви координати, как да се свържа с него?
*
Re: Spermograma
« Отговор #16 -: Декември 04, 2007, 23:37:06 pm »
Заповядай!

София Д-р Милен Кацаров : преглежда в понеделник и сряда от 14.30 до 16.30 на Шандор Петьофи 39, София. Тел .02/ 852 58 52
andrologia.hit.bg

Re: Spermograma
« Отговор #17 -: Декември 05, 2007, 00:01:13 am »
Много ви благодаря.
*
Re: Spermograma
« Отговор #18 -: Декември 05, 2007, 07:41:47 am »
Поздравления за куража, който си проявил, да пишеш тук. Малко мъже са толкова смели.
Няма място за отчаяние. И ние тръгнахме от диагноза азооспермия. Момичетата те насочват много правилно към д-р Кацаров, но преди да отидеш при него направи си една читава спермограма. Ние лично я правим при Мели.
Може пътя от Бургас до Пловдив и София да е доста и разходите да не са малко, но вярвай ми ще си спестиш ужасно много пари и нерви. Всички тук говорим от опит.
Аз забременях по естествен начин една година след операцията на мъжа ми.

Re: Spermograma
« Отговор #19 -: Декември 05, 2007, 16:13:29 pm »
Бихте ли ми дали малко повече информация за операциата на мъжа ви, той същата спермограма ли е имал и правил ли си е хормонални иследвания за хормоните: FSH,LH и тестостерон? Сложна ли е операцията и колко време се въстановява след нея? Благодаря ви
 
Re: Spermograma
« Отговор #20 -: Декември 05, 2007, 18:43:51 pm »
И аз като всички тук смятам, че има доста неща които могат да се направят преди човек да се отчае напълно. Има оперативни начини за възстановяване на репродуктивността, медикаменти и асистилани процедури, така че има шанс.

Освен репродуктивните хормони LH, FSH, и тестостерон ще ти трябва и TSH това е хормон на щитовидната. Оказва се, че хормоните от щитовидната жлеза са много свързани с репродуктивното здраве и при двата пола. Не знам достатъчно, за да те насоча. Говори с ендокринолог.