0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Някой има ли идея по въпроса
доколкото знам правят го в Шейново /по евтино и по-качествено/ и в Свети Лазар
Ще се радвам на мнения
*
Re: събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2005, 08:13:18 am »
обясни нещо пове4е
защо го правиш това
за стволовите клетки съм гледала един научно- популярен филм и до там ми се изчерпват познанията
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2005, 08:40:26 am »
Виж ТУК
Стволови клетки замразяват и на други места. Имаше статии и по вестниците.
*
стволовите клетки
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2005, 21:42:32 pm »
Разбрах подробности
В Шейново започват сега, там се търси някакъв д-р Чалманов.
Цената е 3000 лева за 20 години съхранение /много по-добра от Свети Лазар/
Освен това работят с Белгия и там се съхраняват, въобще изглежда че услугата е на ниво.
Обмислям да се включа, това е един уникален шанс за детето ми, вярно скъпо е, но ще знам че съм направила много за него!
телефонът в шейново за контакт е 9659421 д-р Чалманов
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2005, 21:46:15 pm »
Попитай и при д-р Стаменов.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
стволовите клетки
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2005, 06:19:24 am »
Разликата между д-р Стаменов, Свети Лазар и Шейново е една и тя е принципна
Д-р Стаменов и Свети Лазар съхраняват стволови клетки у нас. Опитът който има България с подобни процедури е много малък. доколкото разбрах от специалисти много тънък момент в цялата история е самото замразяване, което ако не се направи като хората може да увреди необратимо стволовите клетки
Шейново са посредници-те само вземат кръвта и я пращат в Белгия. там процедурата работи, вече имат върнати стволови клетки на деца от няколко държави /поне това казват лекарите от Шейново, но мисля че може да им се вярва/. Освен това замразените вече стволови клетки се съхраняват в 2 хранилища на доста голямо разстояние едно от друго. Така се намаляват до минимум рисковете от инциденти от всякакъв технологичен характер
Тъй като не искам да правя експерименти с тази скъпа услуга се насочвам към Шейново
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2005, 09:57:18 am »
Очевидно, както и предположих, не искаш да ни питаш, а искаш да ни информираш. Този подход - я да се направя на разсеян и първо да попитам, не е приятен и не се приема с одобрение в нашия форум. Затова ти предлагам - ако искаш да ни кажеш нещо, представи се и го кажи в прав текст. В противен случай ще заключа темата.

Тънкият момент на процедурата не е в замразяването - нещо отдавна известно и отработено у нас.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
administratorite ne sa s tolkova golemi prava
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2005, 10:26:39 am »
Struva mi se po skoro 4e ti iskax da zaklui4ix temata
pristrastieto ti kam Dr Stamenov e mnogo jasno
Oba4e - ne propuskaj 4e ima eti4ni normi za internet obstuvane
administratorite kato teb ne biva da sa obvarzani po nikakav na4in s reklamodateli ili beneficienti ot saitovete
Kolkoto do tova kakvo iskam az - to e mnogo prosto. Iskam savet
I ne znaja kakvo razbirax ti ot kriobiologija, no tova za men e po4ti vtora spezialnost
Taka 4e za tankostite na zamrazjavaneto daj da ne govorim
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14926
Re: administratorite ne sa s tolkova golemi prava
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2005, 10:55:39 am »
Цитат на: z1z
Struva mi se po skoro 4e ti iskax da zaklui4ix temata
pristrastieto ti kam Dr Stamenov e mnogo jasno
Oba4e - ne propuskaj 4e ima eti4ni normi za internet obstuvane
administratorite kato teb ne biva da sa obvarzani po nikakav na4in s reklamodateli ili beneficienti ot saitovete
Kolkoto do tova kakvo iskam az - to e mnogo prosto. Iskam savet
I ne znaja kakvo razbirax ti ot kriobiologija, no tova za men e po4ti vtora spezialnost
Taka 4e za tankostite na zamrazjavaneto daj da ne govorim


ами като разбираш толкова много от криобиология - защо търсиш съвети от непознати хора по форумите??? и то хора, дето още не са видели пъпна връв, камо ли да я замразяват... и като не искаш да говорим за тънкостите по замразяването - за какво аджеба искаш да говорим?

и нещо друго, за специалист по криобиология имаш твърде много познания по интернет етикет, сайтове, администратори, бенефициенти и рекламодатели - подозрително ми е много....
също така ми е много подозрително как одма обвини модератора в пристрастие към определен лекар, без да е показвано изобщо такова. да не би крадецът да вика "дръжте крадеца"?

вижте, ние тук сме интелигентни хора. разбираме бързо и лесно, кога се опитват да ни пързалят.
в същото време, нямаме нищо против да научим нещо ново, да бъдем информирани за нови възможности и услуги. ама нека това да бъде направено интелигентно, открито и почтено!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2005, 11:15:27 am »
Мда, подкрепям Jam!
И ако може информирането да е на кирилица ще е най-добре!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2005, 11:16:54 am »
z1z, хайде да опитаме отново. Кой си, какво предлагаш, за какво се бориш ... изобщо дай по същество.

Както добре личи от сайта, д-р Стаменов не е нито рекламодател, нито "бенефициент", нито изобщо има каквото и да било отношение към сайта. А дори и да беше, аз като администратор ще реша как да се отнасям към него. Ти на твоя сайт решавай според собствените си виждания нещата.

"Почти втора специалност" не е като да ти е втора специалност, въпреки това ще очаквам с огромен интерес какво ще ми кажеш по въпроса. Аз съм любознателен човек и с удоволствие научавам нови неща.

И, последно, но първо по важност - хората тук са умни, интелигентни и чувствителни. Не ги подценявай, само защото имат проблем, отнасяй се с уважение към тях, иначе не само ще заключа темата, но и ще те лиша от достъп. Разбрахме ли се?  :)

А, и пиши на кирилица.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2005, 11:19:46 am »
Ejjj, kak me nagrakahte, uzas!
Eto infoto, koeto az namerih
za da ne me obvinite v pristrastie!
http://www.cryoc.com/
Kolkoto do tova kakvo znam i moga - tova drazni li vi?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2005, 11:22:14 am »
Цитат на: z1z
Kolkoto do tova kakvo znam i moga - tova drazni li vi?


На кирилицааааааааааааааа!

Дразни не това, което знаеш и можеш, а факта, че не започна с него. Все още не сме разбрали какво знаеш и можеш, но тръпнем в очакване.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2005, 11:44:00 am »
Не предлагам медицински услуги, нито банкиране на стволови клетки
Докато безделя днес, обазе, намерих много инфо
ако искате мога да го споделя с вас, ако не - можете да ме изтриете и от лицето на земяата
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2005, 11:50:49 am »
За трети път го казвам, дано разбереш - много искаме да научим нещо ново, особено в област, в която си почти специалист. Но не ни минавай с номера - моля ви, кажете ми ... след това - аз току - що научих ... а след малко - абе аз съм голям специалист, ти к`во ми говориш. Отнасяй се с уважение към хората, съвсем просто нещо е.

Допълнителен утежняващ елемент е факта, че тук хората се опитват първо да забременеят, пък чак тогава ще обсъждат варианти за стволови клетки. Помисли и върху този момент, докато убиваш времето.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2005, 11:59:04 am »
Пове4е нищо няма да казвам вервайте ми /както казва един 4овек/
само за сведение - сас сигурност моите проблеми с за4аването бяха много, ама много сериозни
добре 4е се справихме накрая
http://www.marchofdimes.com/professionals/681_1160.asp
някои ети4ни моменти
http://www.ccne-ethique.fr/english/avis/a_074.htm
най големите са
http://www.corcell.com/corcell/doctors.html
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2005, 12:28:14 pm »
Кой за какво и защо си бори, какво иска да разбере или да обясни незнам, но на мен си ми звучи като реклама това. Лошо нема - ама този сайт трябва да се поддържа с нещо все пак.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2005, 12:39:51 pm »
аз пак неразбрах
добре, да предположим, 4е стволовите клетки са извле4ени, замразени за 20/30 години, много успешно
коя българска клиника ще изгради орган на тяхна основа, ще извърши присаждане и т.н.   :roll:
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #19 -: Ноември 09, 2005, 13:10:44 pm »
Цитат на: Kaffee
коя българска клиника ще изгради орган на тяхна основа, ще извърши присаждане и т.н.   :roll:

Ще ти кажа след около 20 години кои клиники предлагат тази процедура. Към момента това със стволовите клетки е малко SF, но не пречи да се запасим ако можем - все пак технологията се развива - колкото и бавно да ни се струва на нас.
*
стболожи клетки
« Отговор #20 -: Ноември 09, 2005, 16:30:58 pm »
Да не кахете пак 4е правя реклама
оба4е
cryo save са варнали ве4е стжоложи клетки на 5 деца
самите те ги диференцират и подготвят за трансплантация
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14926
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #21 -: Ноември 09, 2005, 16:44:59 pm »
а може ли некой набързо да ме светне за какво после биха послужили замразените стволови клетки от пъпната връв на детето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #22 -: Ноември 09, 2005, 16:54:57 pm »
ако позволите ваше модераторско вели4ие
стволовите клетки могат да се диференцират в:
-костен мозък - при необходимост
-ммиокард - при инфаркти
-бета клетки от панкреас при диабет
това е сигурното до момента
за пове4е инфо - в сайта на Свети Лазар
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2005, 17:07:21 pm »
Цитат на: z1z
ако позволите ваше модераторско вели4ие
стволовите клетки могат да се диференцират в:
-костен мозък - при необходимост
-ммиокард - при инфаркти
-бета клетки от панкреас при диабет
това е сигурното до момента
за пове4е инфо - в сайта на Свети Лазар

А така  :lol:
Като толкова знаеш, знаеш ли, че при онкологично болни стволовите клетки НЕ ЛЕКУВАТ? А предпазват пациента от високата доза химия?
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2005, 17:16:01 pm »
Извинете,
грешка на езика
наистина не лекуват, но спасяват от усложнения
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #26 -: Ноември 09, 2005, 17:18:42 pm »
Цитат на: z1z
Пове4е нищо няма да казвам вервайте ми /както казва един 4овек/


О, вЕрваме ти.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2005, 17:18:48 pm »
Цитат на: z1z
Извинете,
грешка на езика
наистина не лекуват, но спасяват от усложнения

А знаеш ли, че и в момента се практикуват автотрансплантации на стволови клетки при такива пациенти? Взети са им от гръбначния стълб, а не от пъпна връв? Т.е. това се прави и СЕГА, не е необходимо замразяване на стволови клетки от пъпна връв на бебета, за да си имат евентуално за по-късно?

И не само на мен ми се струва, че ти си рекламно лице... Жалко.
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2005, 17:25:17 pm »
Рекламно лице на себе си
пропускаш момента с автотрансплантацията в нашия слу4ай
при автотрансплантация няма реакция на отхварляне
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2005, 17:36:09 pm »
Цитат на: z1z
Рекламно лице на себе си
пропускаш момента с автотрансплантацията в нашия слу4ай
при автотрансплантация няма реакция на отхварляне

Нищо не пропускам ;) Наясно съм с проблема.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: administratorite ne sa s tolkova golemi prava
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2005, 18:22:32 pm »
Цитат на: z1z
Struva mi se po skoro 4e ti iskax da zaklui4ix temata
pristrastieto ti kam Dr Stamenov e mnogo jasno
Oba4e - ne propuskaj 4e ima eti4ni normi za internet obstuvane
administratorite kato teb ne biva da sa obvarzani po nikakav na4in s reklamodateli ili beneficienti ot saitovete
Kolkoto do tova kakvo iskam az - to e mnogo prosto. Iskam savet
I ne znaja kakvo razbirax ti ot kriobiologija, no tova za men e po4ti vtora spezialnost
Taka 4e za tankostite na zamrazjavaneto daj da ne govorim


Хе-хе-хе, сгрешил си в пристрастията на Мели. :wink:
Тя е пристрастена към друг доктор. :lol:
И пиши  на кирилица.
И като искаш да си рекламираш нещо - рекламирай го честно и почтено, директо, а не по този начин.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2005, 18:56:11 pm »
Цитат на: z1z
ако позволите ваше модераторско вели4ие
стволовите клетки могат да се диференцират в:
-костен мозък - при необходимост
-ммиокард - при инфаркти
-бета клетки от панкреас при диабет
това е сигурното до момента
за пове4е инфо - в сайта на Свети Лазар


Душата, виж ся:

Аз въобще никога не съм забременявала, та да се тормозя кво евентуално ще стане с бъдещото ми дете.

Ако си "скрит рекламодател" - я окни как тия стволови клетки ще ми помогнат да забременея.... Знам отговора ... никак.

Ако си някоя забременяла и чудеща се за кво да използва нет пространството и с какви демони да тъпче собствената си глава и да натоварва психиката си - няма проблем, но аз не съм психоаналитик, нито кошче за душевни отпадъци.

Ако избиваш някакви комплекси на тема кой е по- по- най - мястото ти не е в този форум.


Ама нещо много ми се навира това все : Клиника "Св. Лазар". Че да си платят за реклама в сайта бе, няма лошо да се рекламират с такава процедура.

В заключение : поне десет момичета от тук - пациентки на др Стаменов, ще ти кажат, че е доктор с главно Д. По моите наблюдения, без да съм му пациентка и да го рекламирам /от споделеното тук, сравнено с други клники/ е професионалист, за който Хипократовата клетва не е ала-бала.

А като си избрала да си цакаш  - защо изобщо питаш? Избора си е твой, не е мой,  и неразбирам за какво търсиш мнения тук?
*
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #32 -: Ноември 09, 2005, 19:21:12 pm »
Еййр изядохте ме.
То не бях скрит рекламодател, то не бях провокатор, то какво ли не бях.
Обаче целта ми е постигната - стана дискусия за стволовите клетки от пъпна връв, разбрах какво е мнението на повечето от Вас и това ми е достатъчно
Не очаквах че опитни в интернет делата момичета са толкова кибритлии, или иначе казано лесно манипулиреуми.
Колкото до стволовите клетки от пъпна връв - в това има огромно бъдеще. не случайно цивилизованите държави правят публични банки за стволови клетки.
Стволови клетки могат да се добият и при липосукция /парадокс но е факт/, при костно-мозъчна биопсия и т.н.
Обаче, този дар от природата, намиращ се в кръвта от пъпната връв, който иначе се изхвърля и грехота да не бъде използван.
За егоистите и индивидуалистите се предлагат банка за автотрасплантация - каквито има в Шейново и Свети Лазар. Не познавам д-р Стаменов и не знам на каква законова база той съхранява клетки, ако въобще го прави.
За онези, които са алтруисти - има публични банки, където даряваш стволовите клетки на детето си за благото на другите!
Благодаря за всички епитети и коментари, които получих днес от вас, мои комеги по съдба.
Аз взех своето решение- ще дам стволови клетки в шейново!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #33 -: Ноември 09, 2005, 19:31:47 pm »
Ми като си взел/а решение - аре пръждосвай се от тоя форум. Лично на мен ми писна от теб. Невъзпитани същества не трая...


Цитат : "мои колеги по съдба". Разграничавам се от теб и не съм ти колежка, не сме от една и съща раса или порода, ако щеш.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #34 -: Ноември 09, 2005, 20:25:09 pm »
Цитат на: z1z
Обаче целта ми е постигната - стана дискусия за стволовите клетки от пъпна връв, разбрах какво е мнението на повечето от Вас и това ми е достатъчно


Напротив, нито дискусия се получи, а в този форум има прекрасни и смислени дискусии, нито разбра какво ни е мнението за тази процедура, а за целта ти ... ми целта ти беше да рекламираш Шейново. Е, направи го, според мен глупаво и нескопосано, но какво ли разбирам аз от реклама.

Живи и здрави!   :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
събиране на стволови клетки от пъпна връв
« Отговор #35 -: Ноември 09, 2005, 20:31:37 pm »
Моля модераторите да заключат темата. Който иска, ще си пусне търсачката на "стволови клетки" -  ако му дотрябва и ще избира между рекламираните в темата постинг  "Шейново" и "Св. Лазар".