0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Внимание с червилата!
« -: Октомври 13, 2007, 17:57:10 pm »
Цитат
Целувката убива
Всяко второ марково червило трови с олово

това прочетох в днешния Стандарт:
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-13&article=207266
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2007, 18:03:12 pm »
 8O
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2007, 18:21:14 pm »
Странна статия :?. Добре, че не ползвам червило.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2007, 18:23:37 pm »
абе то и аз отдавна не ползвам, въпреки, че обичам да разглеждам и пробвам червила.
втрещих се от това олово. оловото е много опасно, както знаете. а тук говорят за реномирани марки. явно ще трябва да си преосмислим доверието към марките в козметиката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2007, 18:25:33 pm »
Ми аз ползвам балсам за устни.
С чеврвилата съм малко скарана, макар,че моя все ме кара да си слагам.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2007, 18:30:51 pm »
Аз пък ползвам ежедневно червило  :D Слава Богу, че докато милия се прибере вкъщи, вече съм го изяла (червилото, де :lol: )

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2007, 19:15:39 pm »
 8O 8O 8O
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2007, 19:26:46 pm »
Ами не се учудвам много. То в този комерсиален свят май повечето неща са вредни. Вече никой не се интересува дали е вреден продукта му за здравето на хората, важното е да се продава.
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2007, 19:36:17 pm »
момичета, статията ми е твърде странна макар, че нито мога да отрека нито да се съглася с написаното. Всяка една от вас има в къщата си кален гюведж или подобен съд в който готви, ми тя глазурата му за да е лесно топима е оловна, е има вече и нови глазури които не са такива. Плодове и зеленчуци които са гледани близо до автомобилен път...също са с олово,а и кадимий чат пат се намира.Едниците за които се говори са ррm, да и рефернтните граници са такива...ама хайде в червилото да е проблема.
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2007, 21:15:40 pm »
 :balk_159:ами гланц ще ползваме ,но да не се окаже че и той съдържа вредни вещества :lol:
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2007, 21:23:29 pm »
Червилото олово,след време ще напишат че гланца съдържа барут и да внимават пушачките да не гръмнат :D
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2007, 22:52:40 pm »
 :balk_48:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2007, 22:57:48 pm »
Червилото олово,след време ще напишат че гланца съдържа барут и да внимават пушачките да не гръмнат :D
Мдам... Добре че отказах цигарите :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2007, 23:45:38 pm »
bubata, наистина ли тия гледжосаните съдове са с олово в глазурата? егати, не знаех...
за зеленчуците знам, даже една лекарка ме беше предупредила изобщо да не купувам български моркови.
ами какво се учудваме, нали наскоро гръмнаха за детските играчки на реномираната фирма Мател/Фишер Прайс, които били боядисани с олово-съдържаща боя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2007, 23:46:20 pm »
На мен скоро ми казаха, че ако "драсна" малко червило на дланта си и след това го разтъркам със златен пръстен и мястото потъмнее, значи в червилото има олово. И се оказа, че от всичките червила които имам само 2-3 не тъмнеят. 8O Ма колко е истина  не знам.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2007, 23:54:54 pm »
Е, кво сега, няма и да се червисваме вече ли?!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #16 -: Октомври 14, 2007, 09:34:06 am »
bubata, наистина ли тия гледжосаните съдове са с олово в глазурата? егати, не знаех...
за зеленчуците знам, даже една лекарка ме беше предупредила изобщо да не купувам български моркови.
ами какво се учудваме, нали наскоро гръмнаха за детските играчки на реномираната фирма Мател/Фишер Прайс, които били боядисани с олово-съдържаща боя.
да, има макар и не във всички, но вие нама как да познаете, за това ето ви една "хитринка", която е абсолютно изпитана - купувате си нов такъв съд, купувате оцет, пълните съда със вода и оцет в съотношение 1:1 (по добре ще е ако има малко повече оцет), оставяте така накиснато 24 часа, следто ва изхвърляте течността и измивате съда.Оловото е излезнало със 100% гаранция.Ако вече сте ползвали съда 7-8 пъти, не е необходимо да правите това нещо, щот оловото е вече изядено.
На мен скоро ми казаха, че ако "драсна" малко червило на дланта си и след това го разтъркам със златен пръстен и мястото потъмнее, значи в червилото има олово. И се оказа, че от всичките червила които имам само 2-3 не тъмнеят. 8O Ма колко е истина  не знам.
това не е истина и няма как да стане, не може да има такова взаимодействие м/у оловото и златото, не се връзвайте.
но мога да ви предложа нещо, решете кое червило е най използвано сред нас (марка), кажете ми и аз ще му пусна един анализ за олово, така ще сме спокойни. не мога да пусна на всички марки...
преди време една майка, донесе пюре на ганчев за анализ защото и бяха казали, че вътре има нитрати....е нямаше
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2007, 10:25:57 am »
Направо се втрещих  8O
Аз използвам предимно течните червила на Л'ореал  8O
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #18 -: Октомври 14, 2007, 10:39:50 am »
Няма да се червираме, няма да се гремираме
 :balk_77: :balk_95: :balk_96:
Ще си ходим естествени
Какво по-хубаво от това :balk_600:
А и ще си спестим парички :)
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #19 -: Октомври 14, 2007, 13:41:30 pm »
Е хайде чак толкова да не се стряскаме.Малко грим никога не вреди. :balk_101: :balk_96:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #20 -: Октомври 14, 2007, 14:22:37 pm »
бубата, аз ползвам червила на Avon щото са на достъпна цена, но се сещам и за мн. мои познати, които ползват Golden Rose и др. Май ще е трудно да се избере една марка понеже тук има хора с различни възможности, така че ти избери някоя и после да ни осветлиш, нали? :D

*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2007, 10:10:31 am »
Аз също ползвам течните червила на L`Oreal от 3 г. И не съм хвърлила топа още  :D

[/url]
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2007, 10:31:42 am »
Статистиката сочи, че една жена изяжда през живота си средно 15 кг. червило...

Аз се надявам в скоро време да открият, че скубането на вежди е многооооо вредно, че никога не ги докарвам еднакви :wink:

Re: Внимание с червилата!
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2007, 11:42:06 am »
Аз ползвам предимно на Golden rouse.
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2007, 12:30:08 pm »
бубата, аз ползвам червила на Avon щото са на достъпна цена, но се сещам и за мн. мои познати, които ползват Golden Rose и др. Май ще е трудно да се избере една марка понеже тук има хора с различни възможности, така че ти избери някоя и после да ни осветлиш, нали? :D

нека не избирам аз, вие кажете...и разбира се, че ще ви кажа резултата
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2007, 15:59:07 pm »
Да момичета кажете кои червила ползвате ,за да разберем кои марки са най използваеми .Аз вече казах Golden rouse.
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2007, 16:51:08 pm »
Аз всеки път различно-каквото ми хареса
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2007, 18:07:21 pm »
Тъй като в статията се говори за Лореал, би било логично да се тества такава марка. Това донякъде би потвърдило достоверността на изследването.
И аз съм си правила тест с златото ... :D Половината ми червила дадоха + резултат  :D ...
bubata, хубаво не може да има взаимодействие - ама защо чернее, от какво? Би трябвало да има разумно обяснение. С или без олово   :)
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2007, 18:24:40 pm »
ако направиш същото с крем за лице или ръце, ще се получи същия ефект  :D, просто някоя от активните съставки на червилото влиза в контакт с окислената повърхност на златото. пък и момичета 2 метала при обикновенни условия няма как да си взаимодействат .... и сплав няма да стане  :D

огледах в къщи, няма червило на лореал, но ще купя едно.Обещавам, че до 10тина дни ще ви дам резултат, може и да стане по рано , но в момента ни е много натоварено с анализи.
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2007, 18:35:34 pm »
мерси bubata  :flower:,
Много обичам обясненията  :D
Ако прецениш не купувай специално, особено ако е с олово ще трябва да го подариш я на свекърва, я на друга  :D ...
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2007, 18:43:42 pm »
аа ще купя, а иначе има на кой да го подаря  :D

момичета, отваряйте страницата на РАПЕКС от време на време, там са изнесени стоките опасни за потребителите
« Последна редакция: Октомври 15, 2007, 18:51:20 pm от bubata »
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2007, 19:19:43 pm »
Ей значи, да не си купи човек червило и ей го на...аз не се гримирам по принцип , но реших да си купя ей така да имам за зимата от тези които дават обем и блясък и си взех по препоръки на Max Factor 2в1 с червило с гланц пък сега какво да го правя, как да съм сигурна дали не съдържа олово?! Ама че работа, Бубата, ако случайно имаш възможност направи проба и на него.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #32 -: Октомври 18, 2007, 15:01:43 pm »

това не е истина и няма как да стане, не може да има такова взаимодействие м/у оловото и златото, не се връзвайте.
но мога да ви предложа нещо, решете кое червило е най използвано сред нас (марка), кажете ми и аз ще му пусна един анализ за олово, така ще сме спокойни. не мога да пусна на всички марки...
преди време една майка, донесе пюре на ганчев за анализ защото и бяха казали, че вътре има нитрати....е нямаше
[/quote]

Ползвам предимно червила на AVON
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #33 -: Октомври 23, 2007, 06:04:52 am »
хайде да докладвам, няма олово в лореал  :D
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #34 -: Октомври 23, 2007, 08:52:20 am »
Ще използваме само него :)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #35 -: Октомври 23, 2007, 15:22:32 pm »
хайде да докладвам, няма олово в лореал  :D
Мерси, Бубе  :D Значи опровергахме статията  :D

Re: Внимание с червилата!
« Отговор #36 -: Октомври 23, 2007, 15:59:58 pm »
Ей bubata,
мерси  :D

Zlatulka,
опровержението ме навежда на мисълта, че у нас Лореала е ментенце ...
 :D
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #37 -: Октомври 24, 2007, 09:41:03 am »
То какво ли не е менте вече у нас :D

Re: Внимание с червилата!
« Отговор #38 -: Октомври 24, 2007, 10:09:51 am »
Ще сменям с Лореал ,щом е безвредно :lol:
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #39 -: Октомври 24, 2007, 10:25:44 am »
Да,
Минаваме на Лореал ... :D :D
*
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #40 -: Октомври 24, 2007, 14:05:06 pm »
аз мисля да си ползвате червилата които по принцип си харесвате, едва ли ще има толкова олово
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Внимание с червилата!
« Отговор #41 -: Октомври 24, 2007, 19:51:27 pm »
И аз съм на мнение, че едва ли това олово ще ни умори.. Освен това на мен лично Л'ореал ми идват скъпички.. :?