0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mari73

Inseminazia
« -: Септември 23, 2004, 15:42:36 pm »
Koi e pravil IUI? Pri koi lekar i v koia klinika?
Stimulazia s kakvo , kolko?
Gledat li v denia na IUI dali se e spukal Folikula?
Ima li zabremeneli s IUI?
:grouphug:

Neka spodelim!
Pozdravi
mari

    Moiata Istoria na kratko:

Mai - IUI neg. - stimulazia s Clomifen ot 5 den po 1 Tabl.= 2 Folikula,
                       lo6o ka4estvo s zamrazen material
                       Na pregleda sled tova, somo 1 Folikul se be6e spukal.

Juni - IUI neg. - stimulazia ot 3 den s Clomifen po 1 tabl.= 2 Folikula,
                        dobro ka4estvo i na miasto dadena sperma  
                       Vtornik Ultra Zvuk v Petak IUI spukal ili ne ?
 :grouphug:
Sept. - IUI neg. - stimulazia 10 dena s Menogon = 1 Folikul v denia na IUI,
                         ne be6e se spukal v denia na Insem.
Re: Inseminazia
« Отговор #1 -: Септември 23, 2004, 21:59:07 pm »
Мари, не ми е ясно защо не са те гледали на СЛЕДВАЩИЯ ден дали се е спукал фоликула...
За моята инсеминация можеш да прочетеш в DIR.BG, в клуб Проблемно забременяване, описала съм я. Това, което не съм обяснила там, е стимулацията - Клостилбегит 2-6-ти ден по 1 хапче, на 7, 8 и 9-ти ден по 1 инжекция Фостимон. Уж бяха два фоликула (за моя радост и за ужас на мъжа ми :) ) Обаче само единия порасна достатъчно, другият си остана 14 мм... Един ден преди инсеминацията ми биха Прегнил от 5000. В деня след нея пак ме гледаха на УЗ и и двата фоликула се бяха спукали - и този 22 мм, и другия 14 мм. Много объркано го написах, ама и в деня на IUI-то гледат на УЗ.

Споко, има забременяли:) Дори има и забременяли и от първа инсеминация:)

Още нещо - ако моят фоликул не се беше спукал, щеше да има още една инсеминация на следващия ден:)
*

    mari73

IUI
« Отговор #2 -: Септември 24, 2004, 09:46:19 am »
Az sa6to zabravih da napi6a, 4e i 3- te IUI sa praveni v Germania,
parvia pat ne hodih na kontrolen pregled sled Insem. tuk, za6toto si zaminah v balgaria v otpuska i tem hodih samo na konsultazia i pregled v klinikata na Dr. Sterev i mi kazaha i pokazaha, 4e ne se e spukal Folikula, :oops:

No tova koeto pi6e6 ti, 4e se pravi vtora inseminazia, ako ediniai e po malak ili se pukne po kasno e opsoliutno novo za men. 8O
Az znam, 4e niakoi prosto si ostavav v jai4nika do drugia mesets ili ne ozriavat dostata4no, za da badat oplodeni.

Pri koi lekar hoi6 ti?
Re: IUI
« Отговор #3 -: Септември 24, 2004, 12:42:19 pm »
Мари, втора инсеминация и аз не знаех, че се прави, разбрах го съвсем наскоро. Но не защото има и втори фоликул, а просто за по-сигурно. Аз се разминах с втората, защото мъжът ми отиде на море...
Бяхме заедно с Midge, страхотен късмет е да се паднем в един и същи ден :D , при нея имаше и втора инсеминация - една преди да се спука фоликула, той се е спукал на следващия ден и на по-следващия - втората. Като в цената влизат и двете, т.е. тя не е доплащала за втората :)
За да се спука даден фоликул, си има съответните медикаменти... не знам защо при теб не са ги приложили...

Пациентка съм на д-р Стаменов, мисля че и друг път си ме питала...
.
« Отговор #4 -: Септември 26, 2004, 19:43:19 pm »
Малко зайче , кога трябва да се гледа за резултата ???
Re: .
« Отговор #5 -: Септември 26, 2004, 21:11:31 pm »
Пипилота, мила, поне 14 дни трябва да минат от инсеминацията...
Inseminazia
« Отговор #6 -: Септември 27, 2004, 10:17:38 am »
Da de na koja data da stiskame paltsi  :D  8)
*

    mari73

4akaneto
« Отговор #7 -: Септември 27, 2004, 20:03:56 pm »
Nai uzasnia moment e tova e  4akaneto :roll:
da se paza6 li :?:  da si pozvoli6 li 4a6ka vino ili ne  :?:
Imam 4uvstvoto 4e vseki pat napalniavam s po 3 kg dokato 4akam rezultata :x
I nikoga ne do4akvam 14 den da si napravia testa za bremennost,
vinagi se izku6avam o6te na 9 - 10 den... :oops:
Re:
« Отговор #8 -: Септември 27, 2004, 23:24:56 pm »
Аз трябва да почакам повечко, защото ме бодат с Прегнил. Последната ми инжекция трябва да бъде в четвъртък и най-рано 3-4 дни след нея вече мога да правя уринен тест. А не ми се ходи на кръвен... Всъщност, за абсолютна сигурност, са необходими два кръвни теста, през ден - да се види дали се покачват стойностите на hCG.
Значи, общо чакането е 17-18 дни, т.е. другия понеделник трябва да се знае резултата (ако до тогава не се появи гадния М.). Но, честно казано, нямам признаци на бременност, по-скоро ми се струва, че не е станало. Е, не е казано, че трябва да забременея от първа инсеминация, може пък следващият път да имам повече късмет :) .
А с напълняването - наистина го има и този момент :(  Дори и от хормоните, с които ме тъпчат. Пък и самото очакване - мислиш си - ако съм бременна, дай да хапна и от това, и от това, да не вземе да ми стане нещо... И се отпускаш... Аз затова ходя пеша повечко, но не смея да спортувам, ама хич. Даже и с кекса ми е малко... трудно... страх ме е да не стане нещо, все пак е физическо усилие. Та мъжът ми е малко недоволен, ама ще му се наложи да свикне :).  Не сме се лишили съвсем от кекс, де :wink:
Та, такива работи :)
*
Inseminazia
« Отговор #9 -: Септември 28, 2004, 12:21:57 pm »
Здравейте, казвам се Даниела и съм от Русе.
Аз съм си правила вече 5 месаца по три пъти в месец инсеминация.Единият месец с клостилбегит от 5 ден по 1 хапче и прегнил 5000, но се получи свръх стимулация - киста 4 см., следващия от 3 ден по 1 хапче с Прегнил 1500, добра стимулация но пак нищо.Всеки месец изпробвахме нещо, но нестава и нестава. Не знам какъв е проблемът, но си мисля, че всичко е толкова комплексно-стимулация, уволация, инжекция за разпукване и най-вече кой и къде ти я прави. Аз се отказах от лекарите в Русе и на 30 септ имам записан час в клиниката на д-р Щерев и май-ще се наложи да се започне всичко от начало. Някой знае ли нещо за нея?
Поздрави на всички и успех.
Inseminazia
« Отговор #10 -: Септември 28, 2004, 17:27:12 pm »
Здравей мила. Не разбирам - как така три пъти в месеца инсеминация, нещо хич не схващам :oops:  Напиши по-подробно, моля те.
Успех!
*

    mari73

Stiskam paltzi na Zaiko
« Отговор #11 -: Септември 28, 2004, 19:52:23 pm »
Zai4e stiskam ti paltzi da e polozitelen.

A tova s 3-te inseminazii i az ne go razbrah to4no :?:
V Klinikata na Dr.Sterev sam hodila 1 pat samo na konsultazia i osven 4e biaha vsi4ki mnogo mili i lubezni vklut4itelno i laborantkite, ne moga da kaza pove4e. :P
 Dosta e skapi4ko mi se stori, zenite im sa = na tezi v Germania i go namiram malko ne4estno i neopravdano za balgarite, koito ne polu4avat nito nemski zaplati nito kakto primerno pri mene im pla6ta zdravnata usigurovka 50%. :(
No mislia 4e kato spezialisti sa dobri, za koito moze da si go pozvoli.
Re: Stiskam paltzi na Zaiko
« Отговор #12 -: Септември 28, 2004, 20:07:09 pm »
Благодаря ти, Мари!

За клиниката на Щерев със сигурност мога да твърдя, че специалистите са добри. Обаче... ти си права, че е неоправдано скъпо, още повече, че в България има и други не по-малко добри специалисти, при които цените не са толкова високи. Просто политика на клиниката...
Do Zaiko
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2004, 12:13:20 pm »
Zdrasti zaiko,
ima6 li ve4e rezultat?

Az prodalzavam da ti stiskam paltci dokato ne pi6e6 :D

Re: Do Zaiko
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2004, 19:06:40 pm »
Да, но резултата не е приятен - дойде ми. Вчера. Ама не е казано, че трябва да забременея от първа инсеминация, това се случва само на най-големите късметлийки :)
Но не се предавам, борбата продължава  :)  Все пак съм си намерила "моя" д-р и не смятам да се отказвам :)
Inseminazia
« Отговор #15 -: Октомври 09, 2004, 09:31:20 am »
Za tova 4e ti e do6lo :(  sazaliavam.
No si i prava, 4e ot pervia pat ne  stava (vinagi).
Gore glavata! Ste si po4iva6 li tozi mesetc ili 6te po4va6 pak sas stimulatcia? Kakva prepora4va  Dr.?

Inseminazia
« Отговор #16 -: Октомври 09, 2004, 14:45:11 pm »
Веднага продължавам, никакво чакане  :)
Пак Клостилбегит, този път 3-7 ден, после пак Фостимон, вероятно 3 ампули, а може и 4 (за близнаци  :D )
zdr
« Отговор #17 -: Ноември 19, 2004, 00:38:39 am »
zdraveite momiceta,no az ot skoro se zapoznah sas saita i cheta absolutno vsicko.Malko moje da vi se struva smeshno no za parvi pat chuvam za inseminaciq.Nqkoi ste mi razqsni li kakvo tochno e towa. Blagodarq vi mnogo, i ne mi se smeite :lol:
Р’РЇР Рђ, НАДЕЖДА Р? ЛЮБОВ!!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: zdr
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2004, 13:21:51 pm »
Цитат на: base_n
Nqkoi ste mi razqsni li kakvo tochno e towa. Blagodarq vi mnogo, i ne mi se smeite :lol:


Че кой ще ти се смее!
Я виж тук - http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=58 и тук -
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=59. Като ги прочетеш, ще ти посоча още статии. Само да искаш да четеш. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Дивна

Re: zdr
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2004, 12:46:37 pm »
Здрявейте, момичета.
Така... моят проблем е че направих донорска инсеминация... и сега адски много ме е стах, че няма да стане... или че ще стане.
От една стана 5 години се опитвам да имам дете от съпруга си като сме минали през абсолютно всичко и това ни е шанса да имаме горе-долу наше дете. От друга ... нямам представа дали донора е добър. Мажът ми е много красив :) , с коефицент на интелегентност 165 (доста нескромно прозвуча :? ), а донора едва ли е толкова перфектен.... а нали всички искаме децата ни да са по-савършени от нас.
Звучи объркано... но аз така и се чувствам.
Никои минал ли е по този път и изобщо какво мислите
Inseminazia
« Отговор #20 -: Март 07, 2005, 15:02:43 pm »
Здравейте момичета, наскоро ми направиха за първи път вътрематочна инсеминация. Интересувам се, понеже чувствам болки вдясно и в ляво в областта на яйчниците,  това нормалнално ли е за 5-6 ден от манипулацията. Също така с колко милиона сперматозоида е нормално да се направи тази процедура за да има шанс за успех. Също така ми предписаха дуфастон от 16 ден по 2 на ден. Малко ми се гади от него. На вас случвало ли ви се е да имате странични ефекти от него?
Inseminazia
« Отговор #21 -: Март 07, 2005, 15:20:51 pm »
Искам още да попитам кога най-рано мога да си направя тест за бременност след подобна процедура според вас?
Inseminazia
« Отговор #22 -: Март 07, 2005, 20:43:58 pm »
Цитат на: adriana77
Искам още да попитам кога най-рано мога да си направя тест за бременност след подобна процедура според вас?

Адриана, стискам палци!!! Уринен тест - 14 дни след инсето, иначе кръвен може и малко по-рано.
*

    Anonymous

Inseminazia
« Отговор #23 -: Март 07, 2005, 21:10:45 pm »
Д-р Ангелов ли ти я прави, на бързай с теста и не се отчайвай ако не стане от първия път, каза ли ти спермата с какво качество е ? Опитвайте се и по нормалния начин!!! Успех!!!
Inseminazia
« Отговор #24 -: Март 08, 2005, 10:37:41 am »
Да д-р Ангелов ми я прави. Каза, че материалът е наполовина на един нормален мъж. С 5 милиона ме инжектира.
Inseminazia
« Отговор #25 -: Март 08, 2005, 10:59:35 am »
Нормално е от дуфастона да ти се гади, случва се при някой момиче. Другия вариант за да се намалят тези симптоми е да се изписват вагинално. Ако не е толкова силно гаденето ще трябва да потърпиш, иначе може да се обадиш на лекаря си и да помислите за другия вариат.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Inseminazia
« Отговор #26 -: Март 23, 2005, 11:15:31 am »
Как всъщност лекарите при инсеминация разбират с колко материал я правят. Уредът ли отчита?