0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Колебая се къде да направя имунологичните изследвания-в Плевен или София-клиника Малинов
Моля за Вашето мнение
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
За мен в Плевен са по-добри, но ти си знаеш.
Успех, където и да решиш!
:wink:
*
Обаче д-р Стаменов предпочита своите имунолози - ти си решаваш!  :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Стандартните панели и на двете цитирани клиники са различни.
Този на Клиника Малинов вкл. и лимфоцитните популации и АНА /мисля/, но в Плевен  можеш да си пуснеш и гетен. за тромбофилия, аз съм доволна и от двата центъра.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Mpia аз бих ти препоръчала доц. Конова в Плевен. Когато аз се колебае прочетох доста противоричиви мнения за имуноложките в клиника Малинов. Аз също съм пациентка на д-р Стаменов и мога да ти потвърдя, че той към нито един момент не е оспорил лечението ми, предписано от доц. Конова нито пък ме е препратил към неговите имуноложки. Съобразяваше се с него, макар, че не винаги беше съгласен с него. Желая ти успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
По ред причини се доверявам на резултатите от изследванията, направени в Плевен. Там съм правила генетичните, а имунологични - и в Плевен и в София. Изследвания, правени с ден-два разлика в двата центъра показаха драстични разлики.
Плевен, бих казала.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Аз ги правих в клиника Малинов София д-р Балтаджиева
*
Благодара ви
Май ще ходим в Плевен
и аз съм за Плевен,там съм си ги правила,но като ги занесох на д-р Стаменов и той ми каза да направя при неговите имунолози,така че ти си решаваш!Но определено д-р Конова е много добър специалист
*
и аз съм за Плевен,там съм си ги правила,но като ги занесох на д-р Стаменов и той ми каза да направя при неговите имунолози,така че ти си решаваш!Но определено д-р Конова е много добър специалист
Това кога е било? Когато аз му занесох моите през февруари прие всички препоръки на доц. Конова без да ме кара да правя нови при неговите имуноложки.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
когато му занесох моите имунологични и генетични(самоназначени)усетих,че не му стана много приятно.малко се иадиса,че има според него изследвани излишни неща,а точно НК-клетки липсват.само ме накара да ги доизследвам и се съобрази с назначената терапия

аз съм за Плевен
Аз правих имунологични в Малинов, като слушам че на всички жени пускат едни и същи там:

1.Клетъчна популация %  от лимфоцитите
CD3+ Т cells
CD3+CD4+ T cells
CD3+CD8+ Т cells 
CD19+ В cells
CD3-CD16+56+ NK cells
CD3+CD16+56+ NKT cells
CD56+CD16+ NK cells

2.Серумен IgA    (RID)
3.Антифосфолипидни  антитела  IgG и IgM
4.Антинуклеарни антитела

Може ли някой да ми каже изследванията от точка 1 и точка 2 на кои изследвания от Плевенските (МЦ „КИРМ”)са аналог - нещо не се ориентирам.Т.е. не мога да разбера дали са ми изследвани:
НК клетъчна активност (NKa)
ембрионотоксичен тест (ETA)
репрдуктивен имунофенотип (RIP)
имуноглобулинов панел

Съжалявам ако въпросът ми е глупав.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
Може ли някой да ми каже изследванията от точка 1 и точка 2 на кои изследвания от Плевенските (МЦ „КИРМ”)са аналог - нещо не се ориентирам.Т.е. не мога да разбера дали са ми изследвани:
НК клетъчна активност (NKa)
ембрионотоксичен тест (ETA)
репрдуктивен имунофенотип (RIP)
имуноглобулинов панел
Към пакета в Плевен за ИМУНОФЕНОТИПИЗИРАНЕ НА ЛЕВКОЦИТИ - РЕПРОДУКТИВЕН ИМУНОФЕНОТИП, единствено CD3+ Т cells и CD3-CD16+56+ NK cells се дублират с тези в Малинов.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Evro, благодаря за отговора.

Какво означава-Серумен IgA (RID)
Re: Имунологични изследвания-Плевен или Соф&#
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2008, 07:43:07 am »
И аз се питахсъщото, имам тема по-горе. Правих имунологичните в Малинов. Четох доста из форума, питах и Доц. Конова - оказва се, че Ig A /RID/има значение ако ти правят вливания. Ако стойностите са ниски - не ти правят вливане. Моят е повишен/всичко друго е в норма/ и Доц. Конова каза, че може да означава доста неща - прекарана инфекция, в момента инфекция или автоимунен процес. Трябва да се огледат и др. изследвания.Може да има отношение и към антифосфолипидните антитела. На 25 съм на консултация за тези изследвания и след нея ще знам повече.
Общи серумни имуноглобулини (IgG, IgM, IgA)
*
Имунологични можете да направите и в Институт по заразни и паразитни болести на бул.Янко Сакъэов на ПЪТИ ПО-НИСКА ЦЕНА от частните клиники.
*
Мисми,за което съм ти страшно благодарна,че ме насочи.И до колкото разбирам там са съвсем подробни.а цената от 49лв не мога да я коментирам изобщо.
 Пратиха ме допълнително в Ижан Рилски за антифосфолипидните и Б телата,Те пък са 40лв.До тук много под цените в клиниките...Остана ми да дам и антиовариялните,още не знам къде да го направя.Давайте мнения...
можеш да ги направиш в Плевен в центъра на доц. Коноваhttp://www.ivfpleven.com/index.php?l=54 както ще видиш цените са поносими - антиовариални - 20 лв. Кръвта може и по куриер да изпратиш.
*
Момичета да ви попитам...на мен този месец ми предстои цветна снимка при доктор Персенска и от там нататък ин-витро. Трябва ли преди това да си направя имунологични изследвания или да изчакам доктор Персенска дали ще ми ги назначи?
« Последна редакция: Март 06, 2008, 18:24:27 pm от sistur »
Ами можеш и сама да си ги пуснеш. В клиниката се правят и струват 215 + 30 за консултация /поне на мен толкова ми излязоха/. По принцип се назначават след спонтани аборти или при продължителен стерилитет. Доста момичета обаче ги изследват профилактично преди ин-витро. Все пак попитай док какво ще те посъветва. Едно изследване никога не е излишно.
здравейте и аз ще си правя имунологични и генетични изследвания.Имам неуспешен опит ИКСИ.Решила съм да ги правя в Плевен.Въпроса ми е трябва ли да си запазвам час и при кого да отида там?Има ли значение в кой ден от цикъла ги правя и изобщо каква е процедурата за да ми бъдат направени.
Благодаря предварително


Правенето на имунологични изследвания не е съобразено с определени дни на цикъла. Мисля, че първо трябва да се консултираш с Конова, кои точно показатели трябва да се направят при теб. Може и на имейла й, но най-добре лично да се срещнете, за да разгледа изследванията ти до момента и да обсъдите. За консултацията трябва да си запишеш час. Тук http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3 можеш да намериш повече инфо.
*
Момичета, имунологични изследвания правят и в "Раковата" болница - на 4-тия етаж, Кръвна банка. Мен ме изпрати д-р Балтаджиева там за анти IgA антитяло, защото се оказа, че IgA ми е много ниско и при вливане мога да направя алергична реакция. Изследването за IgA става за 1 ден и струва 10 лв. Предполагам, че и за другите антитела цената и бързината ще са подобни /за анти IgA е по-бавно, но да не ви се налага/. Много любезни са там, няма хора /слава Богу, значи няма много болни/, апаратурата им е една от най-модерните в България, а за моето изследване се оказа, че само там го правят.

*
Здравейте, искам да ви питам нещо-бях в клиника Малинов при имунолог, дори не разбрах името й но не беше д-р Балтоджиева, такава ли е практиката на всички да се пуска стандартен пакет от изследвания. Аз съм с Хашимото и неуспешно ИКСИ. Мисля, че всеки има нужда от различни изследвания. Сега се чудя дали да ги пусна или да търся друг лекар за по-точно назначавене на изследванията.
*
Засега си направи тези, които са ти назначили - предполагам АНА, АФА, НК клетки и имуноглобулин? Тези изследвания са базови, оттам нататък специфичните /ако има нужда/  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Ами на една бланка написа доктрорката само имунологични изследвания. Затова предполагам, че е някакъв стандартен пакет.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
имунологични изследвания и консултации с имунолог и генетик вече се правят и в център по репродуктивна медицина "София" - www.ivf.bg
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

имунологични изследвания и консултации с имунолог и генетик вече се правят и в център по репродуктивна медицина "София" - www.ivf.bg
Да!И аз днеска се възползвах от тази услуга.
<a
*
А кой доктор преглежда там?
Аз имам направени имунологични изследвания в Плевен, но нямам възможност скоро да отида там и ми се искаше с някои да се консултирам в София. Претиснява ме как ще реагират на изследвания, които не са направени при тях? 
имунологични изследвания и консултации с имунолог и генетик вече се правят и в център по репродуктивна медицина "София" - www.ivf.bg

Jam,

само на пациенкти на клиниката ли правят тези изследвания или може всеки да сиги напарви. Аз имам записан час при д-р Владимиров, но чак за 9/2008, та си мислех дотогава поне НК клетки да пусна.

благодаря за отговора,

Васи
В клиника на д-р Владимиров всяка седмица идва имунолог д-р Викентиева.Записваш час при нея,провеждаш разгово(ако имаш някакви предишни изследвания да ги покажеш)
И по време на тази консултация тя ще те посъветва какви изследвания добре да направиш.Защо мислиш само HK клетки,всичко зависи от това какво си правила преди и какви проблеми имаш.Успех!
<a
*
  За колко време приблизително стават имунологичните изследвания?А има ли условия ,които да се спазят преди да се даде кръв?
На мен също ми предстоят имунологични изследвания при д-р Владимиров. Моля ви кажете каква сума ви излязоха тези изследвания за да съм подготвена.
При Владимиров нямам идея как стой въпросът за цената,макар че съм бивша негова пациентка,но тогава нямаше такава услуга-явно е от скоро.Аз съм при Стаменов ,там е 215лева +30 лева за консултация с имунолог.Предполагам ,че разликата в цената не е драстична.
При мен уж всичко е наред,не се налагат вливания,единствено се установи дефицит на IgA,което нищо не ми говори.Моля,ако някой има идентичен резултат ,да пише за какво става въпрос.Имуноложката каза,че няма място за притеснение,да си действам по процедурата,имало много хора с такъв дефицит,които и не подозират за него.Аз обаче доста се шашнах и се чудя дали да не отида и при друг имунолог.
защо не се консултираш с доц. Конова. Може и на имейл eikonova@abv.bg
Ако и тя ти каже, че това не е проблем, значи наистина е така.
*
аз се срещнах с д-р Викентиева.Много приятен човек.Уважи ми изследванията ,които бях направила на "Янко Сакъзов"...каза че са съвсем подробни и също така ,че има абсолютно доверия на посочения оператор.Няма да ги пускам отново за сега.Та моите изследваня струваха 50лв за НК клетките и после още 38 за антифосфолипидните антитела и Б2т.н/не му запомних името
*
vladyhka или някой друг, който си е правил имунологични изследвания в клиниката на д-р Владимиров, ако може да даде повече информация, моля! Н-р кой ден точно идва имуноложката, предварително ли се записваш, необходим ли е преглед при гинеколог тогава, правят ли генетични изследвания и най-важното колко струват имунологичните? Извинете ме за многото въпроси, но в тази материя съм пълен лаик!

Здравей Душка, аз правих имунологични и генетични в клиниката на д-р Владимиров.
С момичетата от рецепцията трябва да се разбереш кой ден да отидеш да дадеш кръв / при мен единия път беше четвъртък, а втория вторник / Само НК клетките са 145 лв + 3.00 лв. за взимане на кръвта, а когато ми назначи имунологичне статус ми струваше 185.00 лв.
За генетичните бях на консултация при д-р Савови той назначи какви да са ми генетичните. Те бяха на стойност 60.00 лв.
Аз комбинирах даването на кръв и за 2 те изследвания.
Излязаоха след окол седмица, макаркато питах кога мога да ги получа  се презастраховаха че ще са готови за 2 седмци...
дано съм ти била полезна...
*
Благодаря ти за отговора, Тити!
Имунологичните изследвания д-р Владимиров ли ти ги назначи? Интересното при мен е, че понеже мъжът ми е с азооспермия, се предполага, че причината е в него и никой от многобройните ми лекари до сега не ми е назначавал такива изследвания!

*
Понеже не съм запозната с имонологичните и генетични изследвания, бих искала да ви попитам какво включва имонол. пакет, който правят в клиника Малинов. По-специално има ли в него антиспермални тела, необходимо ли е с нещо да го допълня. Понеже искам да си направя изследванията и така да отида на док, да не се разкарвам предпарително, понеже не съм от София, но може да се прати кръв с куриер. А също и дали доц. Конова ще се разсърди, ако отида с изследвания от Малинов при нея за консултация. Благодаря ви много.

П.П. Разбирам, че няма значение на кой ден от цикъла се правят имонологичните, но има ли значение за това дали е на гладно.
 
П.П. Разбирам, че няма значение на кой ден от цикъла се правят имонологичните, но има ли значение за това дали е на гладно.
  Мисля , че няма значение. Като ми вземаха кръв никой не ме е питал дали съм се хранила. Аз съм ги правила в Плевен.
*
Сега отворих сайта на Плевен и пише кои изследвания в кои дни се правят. Н-р тези за яйчен резерв се правят на 3-ти ден, за останалите няма значение и не е от значение дали си яла или не!

*
Сега отворих сайта на Плевен и пише кои изследвания в кои дни се правят. Н-р тези за яйчен резерв се правят на 3-ти ден, за останалите няма значение и не е от значение дали си яла или не!

П.П. Разбирам, че няма значение на кой ден от цикъла се правят имонологичните, но има ли значение за това дали е на гладно.
  Мисля , че няма значение. Като ми вземаха кръв никой не ме е питал дали съм се хранила. Аз съм ги правила в Плевен.

Благодаря ви много от сърце :-)
 
Понеже не съм запозната с имонологичните и генетични изследвания, бих искала да ви попитам какво включва имонол. пакет, който правят в клиника Малинов. По-специално има ли в него антиспермални тела, необходимо ли е с нещо да го допълня.

За антиспермални антитела е отделно изследването. За него също няма значение на кой ден от цикъла си и дали на гладно или не.
*
Понеже не съм запозната с имонологичните и генетични изследвания, бих искала да ви попитам какво включва имонол. пакет, който правят в клиника Малинов. По-специално има ли в него антиспермални тела, необходимо ли е с нещо да го допълня.

За антиспермални антитела е отделно изследването. За него също няма значение на кой ден от цикъла си и дали на гладно или не.

Мерси!
 
*

    катя

здв. момичета аз искам да попитам в клиника МАЛИНОВ правят ли имунологични иследвания . :bori_002: :bori_002: и в кои дни може да се правят в клиниката. Благодаря предварително
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, сряда и събота мисля идват имунолозите, но за целта е редно да си запишеш час.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
На мен ми направиха инвитро при положение че TAT MAT FSH бяха много много над нормата и съответно беше неуспешно спред мен в Плевен са подбри и то много.Аз съм ги правила и на двете места.Успех
*
Момичета предстои ми цветна снимака в Малинов, знам че е нелепо да разпитвам за болката, но ми се струва човешко да ме е страх. От упойка се отказвам, но ми се иска поне малко да съм подготвена за болката. Също така ме интересува има ли разлика на кои ден се прави. Ако може всяка да сподели дена и преживяното, да мога да избера ако има значение за усещането. Незнам дали ме разбирате правилно какво точно имам в предвид, но поне се надявам да съм успяла да се изразя правилно.
*

    justice

  • *
  • 12
  • Човек е толкова голям,колкото големи са мечтите му
Здравейте момичета. :)
Днес си записах час при д-р Владимиров, но е чак за януари месец.  :(
Чудя се дали сега да си направя имунологичните изследвания, за да не губя време или да изчакам да видя какво ще каже доктора. :ask:
Изследвания ще трябва да се правят със сигурност, защото имам две неуспешни бременности.
 Най - добре ще е да си пуснеш имунологичните изследвания сега и когато дойде време за док. те ще са готови и ще можете да ги коментирате.
 Каква е причината за неуспешните ти бременности?
*

    justice

  • *
  • 12
  • Човек е толкова голям,колкото големи са мечтите му
fatalwoman, мерси за отговора.
Не знам каква е причината, но се надявам час по-скоро да разбера, за да и противодействам. В хистологичния резултат от първата ми бременност пише, че причината е инфекция, въпреки, че изследванията ми след това бяха чисти. Вторият път - мисед.
И двата пъти в съвсем ранна бременност, 6 и 8 г.с.  :balk_144:
Насочила съм се за имунологичните и генетичните изследвания към д-р Викентиева. Още утре ще звънна в клиниката да си запиша час.
Ще ми е за първи път, така че моля ви ако има някакво важно изследване което докторите пренебрегват, а трябва да се направи кажете ми.
Много ще съм ви благодарна за всякакви съвети. :bighug:
*

    justice

  • *
  • 12
  • Човек е толкова голям,колкото големи са мечтите му
В сряда ще ходим при д-р Викентиева.
Знаете ли кои от изследванията могат да се пуснат през здравната каса? :ask:
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 20:07:46 pm от justice »
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
аз лично  бих си направила изследванията предварително, а и при теб вече има неуспех, така, че можеш да си спестиш време докато чакаш за часа си при доктора. доколкото знам имунулогични изслезвания през касата не се поемат, както и генетични. но за да не те подведа попитай лекар и в случай, че може вземи направление и ги направи.късмет и успех следващия път.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    justice

  • *
  • 12
  • Човек е толкова голям,колкото големи са мечтите му
Благодаря.
*
Може ли да ви попитам в клиника Малинов колко горе долу ще ми струват Нк,АХа,АФА,защото преди ги правих в плевен,но там цените май са по- различни..Сега не мога да отида до Плевен и се налага да ги правя в Малинов.Знам че Нк са 130 лв ,но другите нямам представа..Много моля ако някой скоро е правил да ми пише колко пари са му излезли ,за да не срамувам утре..

Благодаря предварително!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ако не се лъжа пакета е ~240 лв плюс консултацията.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Ееееееееееее,ма аз без теб май съм за никъде :)Много ти благодаря Евро :)
моми4ета искам да попитам колко време се бавят имулоги4ните иследвания благодаря
*
В Плевен ми станаха за 24 часа,а в Надежда за 3 дни. Успех!