0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! :D Имайки предвид,че ми предстои Ин-Витро оплождане,което може да е със замразена семенна течност бих искала да чуя вашите мнения,както и резултати.За или Против.... :wink: Положителни или Отрицателни резултати... :?  Дано темата се развие и бъде полезна на повече двойки,задаващи си тези въпроси. :balk_122:
« Последна редакция: Септември 21, 2007, 11:11:16 am от Nushka76 »
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Nushka76 , хубава тема. :wink:
Можеш да попиташ и д-р Тачева, в темата с консултациите с ембриолог по-нагоре.
Иначе единственото, което знам е че се замразява и размразява, за да се види какво качество и количество остава.
Успех!
Danidan,благодаря ти!  :D  Отворих тази тема,тъй като ме смути факта,че и гинеколога и ембриолога,при кото ще правя Ин-Витро процедурата и които всъщност ми препоръчаха този вариант,тъй като съпруга ми отсъства доста време през годината...,сега нещо не са оптимистично настроени.Питам се защо,но не получавам нужният отговор :( Ако това ще е проблем,защо да започвам нещо...обречено на неуспех? :(
Здравейте момичета !!
Аз отговорих на Нушка за замразяването и статистиките......ама и на вас да кажа .
С клиниката която работя ме изненадоха със статистика .....те имат по добри резултати със замразени ембриони отколкото със пресни (разликата е 1,5% ама факт).
Зарад Нушка се разрових в нета и намерих статистики от друга клиника ,която са изследвали различни случаи за 10 годишен период до 2003 и резулатът е подобен на замразените ембриони .Инвитро правено със замразена сперма има успеваемост с 1,3% повече отколкото пресна ......но всичко е статистика .
Аз само успях да си чатя с дама която има 3 опита за инвитро ....първият не понесла Лупрона-прекъснат,вторият-по къс протокол  стигнала до трансфер -неуспешен,и трети със замразени ембриони от предишният път и бременна та БОЖА РАБОТА !!
  :bighug: "...бременна та БОЖА РАБОТА !!"    :balk_602:
ЕЕЕ нали знаеш де е късмет де накъсметяване та  резултатът е важен !!! :lol:
ЕЕЕ нали знаеш де е късмет де накъсметяване та  резултатът е важен !!! :lol:
Незная защо...,но съм убедена,че нещата при теб ще са успешни...Усещам го  :balk_22:
ще пада черпене ми се струва !!!!!
Имаме планове да си идваме за 3 седмици та може да се видим и да се почерпим  :lol:
Нушка, и мен ме вълнува същият проблем.Досега не съм правила никакви опити за ин витро,но октомври съм на преглед за първи път.Аз съм със сигурност за донорска яйцеклетка и на всичкото отгоре съпруга ми отсъства за дълги периоди от време и не се знае дали когато се намери донор,той ще е на разположение,а ако не е мн.ни е важно дали опита ще има успех със замразен материал. Така че поздравления за темата  :flower:.Аз писах на клиниката дали е необходима някаква предварителна подготовка на съпруга ми и дали е необходимо да се обаждаме предварително,че ще искаме пробно замразяване,тъй като скоро ще заминава.Никой досега не ми е отговорил. Ако науча нещо повече ще пиша :dog:
Нушка, и мен ме вълнува същият проблем.Досега не съм правила никакви опити за ин витро,но октомври съм на преглед за първи път.Аз съм със сигурност за донорска яйцеклетка и на всичкото отгоре съпруга ми отсъства за дълги периоди от време и не се знае дали когато се намери донор,той ще е на разположение,а ако не е мн.ни е важно дали опита ще има успех със замразен материал. Така че поздравления за темата  :flower:.Аз писах на клиниката дали е необходима някаква предварителна подготовка на съпруга ми и дали е необходимо да се обаждаме предварително,че ще искаме пробно замразяване,тъй като скоро ще заминава.Никой досега не ми е отговорил. Ако науча нещо повече ще пиша :dog:
Марилина,това кето мога само да ти кажа е,че не се изисква някаква предварителна  подготовка на съпруга ти,поне при нас беше така. :? Ние замразихме семенна течност още миналата година.Само правихме спермограма,но ако научиш подробности пиши. :wink:Дано повече хора се включат за да сме наясно има ли рискове от замразяването както на семенна течност,така и от замразяването на ембриони.. 8O
*

    Crystal

Има един голям риск-от забременяване  :D 8)
*
Ние също стартирахме серия от замразявания, за всеки случай.
Надявам се да не се налага да прибягваме до тях, но знае ли човек...


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Нуше аз писах и в другата тема и тук накратко само да кажа - от Александров знам, че при замразяване и последващо размразяване плувците намаляват подвижността си и може да има проблем при самото оплождане. Ето защо той предпочита да работи с пресен материал.
УСПЕХ :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
И аз се вълнувам от темата защото от трите спермограми, правени в период от една година, при съпруга ми нещата се влошават. Та док ни препоръча да замразим на два пъти материал. На нас ни предстои и операция от варикоцеле та се чудим дали да се пробваме със замразен материал докато чакаме резултата от операцията или пък да си направим опита след 6-те месеца.. И на нас ни казаха, че част от плувците умират при самото размразяване, но то човек като няма избор.. Иначе и аз чакам други мнения тук. Темата ще е наистина полезна.

Момичета,говорих с ембриолога при който ще правя Ин Витро процедурата и бързам да споделя с вас...Той ме успокои,че няма проблем,че евентуално ще сме със замразена семенна течност.Вярно е че при размразяването умират много сперматозоиди,но те са хиляди и все някой ще остане.... :grouphug2:А след като той го казва,значи е така.Доктор Александров е НАЙ-ДОБРИЯТ/без да обидя някого,разбира се...../ :balk_35:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Браво, Nushka76!
При това сигурно остават най-силните и най-хубавите, нали! :wink:
Успех и хубави новини скоро! :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
При това сигурно остават най-силните и най-хубавите, нали! :wink:
:D

И аз се надявам да е така.
Успех и от мен, Нушка

Браво, Nushka76!
При това сигурно остават най-силните и най-хубавите, нали! :wink:
Успех и хубави новини скоро! :D

:) Сигурно е така.... :)  Благодаря ти,Danidan!Благодаря,Zlatulka!Благодаря,Mpia!Благодаря на всички момичета,приятно ми е във вашата компания..,макар и само чрез нета...Сигурно се усеща вълнението ми. :) И все пак ми е любопитно колко успешни опита има по този начин...,какво съветват други ембриолози/въпреки,че не се съмнявам в позицията на д-р Александров  :)/   Желая много,много късмет на всички момичета... :balk_35:
Това,което ти е казал док наистина е много окуражаващо. :00001754:Успех и от мен!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Благодаря на всички момичета,приятно ми е във вашата компания..,макар и само чрез нета...Сигурно се усеща вълнението ми. :)


Ами ела на някоя среща!  :wink: :welcome_1:
Благодаря на всички момичета,приятно ми е във вашата компания..,макар и само чрез нета...Сигурно се усеща вълнението ми. :)


Ами ела на някоя среща!  :wink: :welcome_1:
   :balk_103:  Ами казваш кога и...... :balk_103:
Това,което ти е казал док наистина е много окуражаващо. :00001754:Успех и от мен!
  Така си е.... :balk_35:Благодаря ти,Марилина!  Много късмет и на теб... :blowingdust: :blowingdust2:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Благодаря на всички момичета,приятно ми е във вашата компания..,макар и само чрез нета...Сигурно се усеща вълнението ми. :)


Ами ела на някоя среща!  :wink: :welcome_1:
   :balk_103:  Ами казваш кога и...... :balk_103:

Ще видиииииим! :D
*
Аз съм за замразения материал.


Хубаво е да се замрази малко материал, да се намира, за всеки случай :D за съжаление струва пари.
Преди замразяване правят проба след замразяване колко сп-ди оцеляват. При нас обаче след реалзо размразяване количеството беше доста намалено (за инсеминация беше упражнението) - но когато е за икси, не би трябвало да е проблем намаленото количество. Още повече, на мен ембриолог ми каза, че имали наблюдения, че след размразяване тези, които оживявали, били много читави генетично и имало отличен потенциал в тях :D

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Надявам се,че това което ще споделя,ще е от полза за някого...Както вече ви писах,ние правихме опита със замразена семенна течност.След размразяване на материала,естественно доста сперматозоиди са загинали,но имало и такива,които са били движищи се.Подчертавам движищи се,защото ембриолога ми обясни,че при размразяването те пак са живи,но не се движат или поне много рядко се случвало.Каза,че материала е много хубав...Но пък трябва да се има предвид,че ние НЕ сме с мъжки фактор.Не зная как би било,ако при мъжа има някакъв проблем. :(
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 11:26:14 am от Nushka76 »
*
Инвитро правено със замразена сперма има успеваемост с 1,3% повече отколкото пресна ......
А пък при инсе, с замръзен материал успеваемостта е 50% ПО-НИСКА. 8O Мн странно, освен 4е плувците умират при замразяването и отмразяването, също така се скъсява и продължителността им на живот, т.е умират си по-бързо вместо да 4акат 24 4аса преди да умрат  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!