0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Посявака на еякулат- резултат
« -: Август 03, 2007, 14:53:08 pm »
Днес станаха готови резултатите от посявка на еякулат на съпруга ми. Лекувахме ентерококи, с които слава Богу вече нямаме проблем, но нещото, което не знам какво означава е: МИКОПЛАЗМИ   -U. UREALYTICUM (+).
Притеснява ме, че е положително и не знам дали е нещо, което трябва да се лекува. Ако е така ще трябва да запиша час за д-р Кацаров другата седмица. Моля, ако някой е наясно що за "чудо" е това, да ми каже.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #1 -: Август 03, 2007, 15:01:54 pm »
Цитат
Ж. Уроинфекции:

Урогениталните инфекции са една от причините за мъжкия стерилитет.Инфекциите на урогениталните пътища се причиняват от различни видове микроорганизми:
- Бактерии:
- Туберкулозни бактерии
- Гъбички
- Трихомонас вагиналис
- Уреаплазма
- Микоплазма
- Хламидия

Голяма заслуга в увреждането на репродуктивната функция при мъжете оказват и някои вируси.На първо място трябва да се постави вирусът на заушката.

Има и други вируси, за които се смята, че увреждат мъжката семенна течност.По-важните от тях са :

Цитомегаловирусът, херпесните вируси, вирусите на хепатит В и хепатит С,СПИН..


http://www.urology-andrology.com/display.php?page=patient&id=2
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #2 -: Август 03, 2007, 15:06:15 pm »
ха честита ви уреалитикум. :?

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3936.0

и се лекувайте двамата!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #3 -: Август 03, 2007, 15:25:23 pm »
Оф, от трън та на глог. Откъде се взеха тия гадостииии :x Иначе друго няма и тъкмо се зарадвах, а то.. Ето и цялото изследване:
МИКРОСКОПИЯ:         ЛЕВКОЦИТИ – (-)
               
КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
1   БАНАЛНА ФЛОРА   -   НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ БАКТЕРИИ   
2   КАНДИДА      -   НЕ СЕ ИЗОЛИРА
3   МИКОПЛАЗМИ      -   U. UREALYTICUM (+)
4   Т.ВАГИНАЛИС      -   ОТРИЦАТЕЛЕН
Как така са ни сполетяли тези микоплазми? Значи направо да записвам час за док.. Аз си мислех, че сме приключили с посещенията при него засега..
Благодаря ви за бързото включване, мацки :)

Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #4 -: Август 03, 2007, 15:34:35 pm »
Тряба да посетите доктора, ще ви изпише антибиотик.
Може да се повтори изследването ако в това не е направено за да се види по колко са на поле и към кой антибиотик не са резистентни.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #5 -: Август 03, 2007, 15:34:47 pm »
Те са полово-предавани, от майка на дете или по тяяяясно битов път. Ако питаш мен, след антибиоглама си вземете някой свястен антибиотик, дори моят съвет е когато искате антибиограма включете и Авелокс, по последни данни много добре се повлиявали микоплазма хоминис и уреалитикум от Авелокса, но най-добре лекар да ви назначи лечение, но непременно изтребете тази гад. Моите съмнения за моя хидротосалпингс се коренят именно от там ... :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #6 -: Август 03, 2007, 16:02:51 pm »
Мерси за отговорите. Вече съвсем се обърках. Значи предната посявка беше на 20.06.2007 и тогава резултатът беше следния:
МИКРОСКОПИЯ:          ЛЕВКОЦИТИ – (-)
               ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ АДХЕРИРАНИ С ГРАМ(+) КОКИ

КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
1   БАНАЛНА ФЛОРА   -    ENTEROCOCCUS  FAECALIS
2   КАНДИДА      -    НЕ  СЕ  ИЗОЛИРА           
3   МИКОПЛАЗМИ      -    НЕ  СЕ  ИЗОЛИРАТ
4   Т.ВАГИНАЛИС      -    ОТРИЦАТЕЛЕН

Е, лекувахме ентерококите, а другите гадове ги нямаше още. Малко преди това аз правих микробиология и при мен също нямаше нищо изолирано. Тогава се чудя откъде се взе тая пуста гад  :x
А, още нещо- предния път със посявката имахме и антибиограма. Сега- няма нищо друго на листа с резултатите. Ами ще чакаме до понеделник за да запишем час при Кацаров, а дотогава- не знам и аз.
evro, ти направо ме стресна с това, което казваш, че микоплазмите може да са причина дори за хидросалпингс. Ужас.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #7 -: Август 03, 2007, 16:22:49 pm »
Цитат
evro, ти направо ме стресна с това, което казваш, че микоплазмите може да са причина дори за хидросалпингс. Ужас.
ааа чеки малко, тва си го нагласям, въпреки че имам право да си мисля че след стимулациите се е отключил хидротсалпингса.
Знам че от еакулат се изолира много добре уреаплазмата, почти съм сигурна че щом се изолира при съпруга ти, я има и при теб. В София в Кандиларов съм звъняла и съм 100% сигурна че правят това изследване. Моят съвет отново е, ако си пускаш и ти проба - то тя да е от цервикален секрет. Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #8 -: Август 03, 2007, 16:27:01 pm »
Благодаря за отделеното време на всички. Много сте добрички  :D
Изследването на мъжа ми е точно в Кандиларов и двата пъти, но моето е в кварталната поликлиника  :? Явно ще се наложи и аз да се изследвам там. А някой знае ли дали там ще ми вземат секрет или трябва да е при гинеколог и после да го занеса сама  :oops:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #9 -: Август 03, 2007, 16:32:46 pm »
Отиваш при АГ-то, казваш му че искаш проба от цервикса за микоплазма и уреаплазма и носиш в Кандиларов. Там отново потвърждаваш че изслезването е от цервикален секрет.


п.п. Що не се обадиш направо в Кандиларов да ти обяснят. В сайта им пише че изследват микоплазма от влаг. секрет и от цервикален, но ти се подсигури и ги питай.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #10 -: Август 03, 2007, 17:01:12 pm »
Благодаря ти, евро. Така и ще направя.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #11 -: Август 06, 2007, 12:08:12 pm »
Момичета, писах специално до лаборатория Кандиларов със запитване защо не са ни направили антибиограма и ми отговориха, че такава НЕ се прави за микоплазми? Какво е вашето мнение по въпроса?

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #12 -: Август 06, 2007, 18:19:40 pm »
Явно в тази лаборатория не правят.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #13 -: Август 06, 2007, 19:08:13 pm »
Ами д-р Кацаров ни прати там като единствената лаборатория, на чиито резултати от посявката вярва.. А по принцип трябва да се направи антибиограма, така ли? Ще помоля някой да ме посъветва къде освен в Кандиларов правят добри посявки + антибиограма за нашия случай и освен да повторим изследването.

*
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #14 -: Август 06, 2007, 21:39:13 pm »
в Цибалаб-в бившия обувен завод се намира,правят такива изследвания
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #15 -: Август 07, 2007, 10:27:27 am »
и антибиограма ли правят за микоплазми?

*
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #16 -: Август 07, 2007, 10:53:31 am »
http://www.cibalab.com/-попитай po telefona -изсл.са скъпи но качествени,урлог ми ги препоръча,изп.специални среди за разл.видиве бактерии
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #17 -: Август 07, 2007, 11:22:50 am »
Благодаря ти, рич. лабоарторията ми е позната, но мислех, че говориш от първо лице и сте правили вече там изследване за микоплазми и антибиограма.

*
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #18 -: Август 07, 2007, 11:27:27 am »
Цибалаб НЕ Е подходяща за микробиологии!!! Все нещо успяват да намеря, а всъщност го няма. :x
Обади се в Бодимед.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #19 -: Август 07, 2007, 11:42:34 am »
White, да разчитам ли, че в Бодимед са на ниво?

*
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #20 -: Август 07, 2007, 12:59:25 pm »
да,правил съм там и антибиотикограма ми правеха,но имаше ентеробактерии,но в централната йм лАборатория в обувния завод, иначе,/намират нещо защото използват специални среди,при които се открива ако има нещо дори и в малки количества/Затова изсл за микоплазми е 18лв,за ентеробактерии-също,и т.н.т.е.правят изсл.примерно само за микоплазми,за уреаплазми,но в среда при която,тези бактерии дори и в малко количество,се откриват.А в др.лабор.правят изсл общо в една среда и затова изсл.е 10-15лв за всякакви видове бактерии,но не вс.може да открият.За разл.изсл. тя е най надеждната лаборатория.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #21 -: Август 13, 2007, 17:25:14 pm »
Днес ходихме при Кацаров. Каза, че щом е излязло само едно плюсче на резултата за микоплазмите, няма нужда да се лекуваме- концентрацията била ниска и било нормално. Е, мене си ме гложди нещо отвътре, но ми се иска и да вярвам..Мислите ли, че все пак си е за притеснение или да съм спокойна?  :?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Посявака на еякулат- резултат
« Отговор #22 -: Август 13, 2007, 17:32:44 pm »
Аз също имах на една от пробите "ниско микробно число", но това означава че имам уреаплазма, така че моят съвет е: при следващото ти ходене при АГ, поискай да ти вземе проба от цервикса, и я занеси за изсл. Ако мъжа ти има -имаш и ти, и обратното,  така че комбинирай следващото си посещение с взимането и на твойта проба.
За съжаление в Пловдив микоплазмана я изсл. само в Торакс и Мед. Алфа, за София знам за Цибалаб и Кандиларов. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com