0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цикъл след неуспешно ин витро
« -: Юни 08, 2007, 07:26:40 am »
Днес ми е 38 ден , а още не ми е дошъл най- чакания цикъл. Нямам търпение да ми дойде, за да започна нов опит.
Няма вероятност да съм бременна.
По принцип цикълът ми е 27 дни. Чудя се да се обадя ли на лекарката си или да изчакам още малко. Бихте ли споделили как беше при вас, имаше ли закъснение?

Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #1 -: Юни 08, 2007, 07:35:03 am »
При мен имаше 10-дневно закъснение. Последва оскъден МЦ, който се точи обаче 7 дни вече.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #2 -: Юни 08, 2007, 08:34:06 am »
38 ден от какво?и защо да няма вероятност.недеи да губиш надежда
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #3 -: Юни 08, 2007, 09:14:07 am »
Диферелин или Декапептил (каквото са ти слагали за блокаж) по принцип действа 28 дни, но понякога до 45. Така че не се притеснявай, ще ти дойде.
Аз бях с 26-28 дни, но след иксито вече 2 месеца са 30 и 31 дни. Бавно и трудно ми идва, но за сметка на това продължава 6-7 дни (за сравнение преди опита беше 4 дни). Преди ми тръгваше от раз, а сега 5-6 дни цапане и още 6-7 кървене.
Нищо необичайно, не се притеснявай. И все пак попитай док, ние тук даваме само мнения.
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #4 -: Юни 08, 2007, 09:55:51 am »
Aз бях на декапептил 0.1 - ежедневни дози.
След като се разбра че има биохимична
бременност, спрях лекарствата и след 2-3 дена
ми дойде. Пада се на 40-тия ден.
Иначе и моя цикъл е някъде 27-28 дена.
Следващия който дойде - си беше точен.
« Последна редакция: Юни 08, 2007, 11:14:44 am от BLACK_ROSE »
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #5 -: Юни 08, 2007, 11:05:18 am »
първия цикък ми дойде на 42 ден,следващ-38,следващ 32...нормално е
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #6 -: Юни 08, 2007, 17:55:50 pm »
Диферелин или Декапептил (каквото са ти слагали за блокаж) по принцип действа 28 дни, но понякога до 45. Така че не се притеснявай, ще ти дойде.
Аз бях с 26-28 дни, но след иксито вече 2 месеца са 30 и 31 дни. Бавно и трудно ми идва, но за сметка на това продължава 6-7 дни (за сравнение преди опита беше 4 дни). Преди ми тръгваше от раз, а сега 5-6 дни цапане и още 6-7 кървене.
Нищо необичайно, не се притеснявай. И все пак попитай док, ние тук даваме само мнения.
Аз бях по къс протокол с оргалутран, като ми сложиха само 3, затова си мисля, че не трябва да оказва влияние .
Ще изчакам още някой ден.

*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #7 -: Юни 09, 2007, 13:56:30 pm »
И аз съм същия случай като Розичка - микородози декапептил,имаше биохимична бременност,но с тази разлика,че ми дойде ми на 15-ти ден от трансфер без да съм спирала лекарствата- и след като ми дойде пак не спрях утрогестана защото докторите си мислеха,че нещо продължава да се опитва да се задържи -  е накрая все пак го спрях(след като ми свърши),защото се видя,че няма смисъл.
Следващия цикъл дойде на 36-ти ден.А по-следващия(в който съм в момента :lol:) - на 28-ми ден.Явно вече се нормализира,защото по принцип съм с цикъл 26-28 дена.Разлика в кървенето не съм забелязала.
« Последна редакция: Юни 09, 2007, 14:00:05 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #8 -: Юни 09, 2007, 18:40:52 pm »
извинявайте ,че питам тук, но да не пускам нова тема.Та, какви са тия лекарства дето ги пиете след трансфера.Къде мога да прочета.Аз защо пия само аспирин,фолии, но - щпа и слагам утрогестан :oops:
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #9 -: Юни 09, 2007, 18:45:27 pm »
Без ПА-то, аз пиех и естрофем - 2 пъти по едно всеки ден.
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #10 -: Юни 09, 2007, 19:14:50 pm »
извинявайте ,че питам тук, но да не пускам нова тема.Та, какви са тия лекарства дето ги пиете след трансфера.Къде мога да прочета.Аз защо пия само аспирин,фолии, но - щпа и слагам утрогестан :oops:

спокойно - точно за тия,които споменаваш става дума.Поне тези са основните,които доколкото знам всички пият/приемат след трансфер.Така че се успокой,това са лекарствата :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #11 -: Юли 09, 2007, 15:20:32 pm »
Добре че намерих темата по спомен, че я има..

43 ден след края на инвитро-то цикъл никакъв... що така.. забрави да дойде ли що ли.. :ask:

Правих тест, никакъв шанс за бреми..
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #12 -: Юли 09, 2007, 19:09:16 pm »
Блокажа "депо" ли ти беше?
Твърде вероятно е да е от него.
Нищо не пречи да се допиташ до лекаря си :)
Успех, Диндин !
« Последна редакция: Юли 09, 2007, 19:32:30 pm от BLACK_ROSE »
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #13 -: Юли 11, 2007, 10:36:56 am »
С деферилин депо се 'блокирах', питах и док - нормално било.. ама още го няма ... 8O, тревожи ме малко това.. да края на лятото ще има ли включване..
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #14 -: Юли 11, 2007, 17:06:36 pm »
Диндин, аз като бях с депо 60 дни нямах цикъл и лекарката ми изписа дуфастон. След това нещата се нормализираха.

Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #15 -: Юли 12, 2007, 10:58:30 am »
Диндин, аз като бях с депо 60 дни нямах цикъл и лекарката ми изписа дуфастон. След това нещата се нормализираха.
аз и така 1 шепа хапчета дневно (1/4 бромокриптин вкл.)... не ми се ще да се увеличават...
С деферилин депо се 'блокирах', питах и док - нормално било.. ама още го няма ... 8O, тревожи ме малко това.. да края на лятото ще има ли включване..
47 ден, сети се.. :lol:
... другия път няма да съм с депо..
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #16 -: Юли 16, 2007, 09:21:50 am »
Dindin, и аз бях с диферелин депо, че и при същия екип като теб - дойде ми на 30-тия ден. Може би не лекарствата имат значение, а самият организъм.

А за депото - Александров каза, че напоследък наблюдавал, че с малките дневни дози не се блокирало добре и резултатите не били задоволителни. Затова той ми препоръча да ползвам пак депо другия път.
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #17 -: Юли 16, 2007, 19:46:56 pm »
А за депото - Александров каза, че напоследък наблюдавал, че с малките дневни дози не се блокирало добре и резултатите не били задоволителни. Затова той ми препоръча да ползвам пак депо другия път.
Хм,интересно - като коментирахме преди известно време нашия първи опит,на нас ни сподели,че въобще не било нужно толкова много блокиране,хем ставаше дума точно за микродозите, дето уж ги намира слаби (бях 12 дни на микродози декапептил,и чак след това се включи Пурегона).Но може би напоследък да има други наблюдения..или просто разглежда различни случаи...не знам. :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #18 -: Юли 17, 2007, 10:07:02 am »
На мен също ми се бави цикъла, но правих блокаж с оргалутран. Закъснява ми с 4 дни, а ми идва на 28 дни. Миналия път ми дойде на 32 ден.
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #19 -: Юли 21, 2007, 15:09:37 pm »
И аз имам въпрос за цикъла след неуспешно инвитро, но в друга насока. На мен ми дойде нормално, два дни след като спрях лекарствата. Обаче вече близо две седмици продължава. Ту спира, ту прокапва леко. Доколкото знам е нормално, но вече започнах да се притеснявам... Да отивам ли на лекар?
*
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #20 -: Юли 22, 2007, 18:15:50 pm »
Мили момичета искам само да попитам нещо - дойде ми с 4 дни по-рано възможно ли е да е от горещините например? Забелязала съм, че климата влияе върху цикъла ми както и нивото на стреса.
Благодаря  :) и лек ден
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Цикъл след неуспешно ин витро
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2007, 20:32:03 pm »
Аз прокървих на 7-я ден след трансфера и така 10 дни. Назначиха ми Марвелон и ми спря за 45 дни.След това ми се нормализираы,но новото е,че понякога ме боли глава