Репродуктивно здраве > Стерилитет при мъжа

Спермограма – проблеми и решения

<< < (134/197) > >>

slanceto123:
Мерси много за информацията не не е правена в клиника а при гинеколог и аз не искам да повярвам но ме притеснява това, че е боледувал от заушка :balk_144:

Елфи:
За проблем може да се говори едва след една година неуспех в зачеването. Разбира се, не е лошо и да се правят профилактични изследвания. Достоверна спермограма, обаче, се прави само в специализирани лаборатории. В Стара Загора такава няма. Ето координати: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

makaa:
Здравейте, ние имаме 3 спермограми, но честно казано сега съм доста объркана.

Това е първата преди 2 месеца в Щерев:

въздържание - 3 дни
обем - 1.6 мл />= 2 мл/
изглед - нормален
вискозитет - 0 - нормален
pH - 7.5 />= 7.2/
разреждане 1:0
аглутинати - типични

прогресивност
Статични - 55.7%
непрогресивни - 28.5%
прогресивни - 15.8 %

скорост  %
бързи - 12.2
средни - 22.3
бавни - 9.8
статични - 55.7

концентрация
милиони в 1 мл - 133.9 />= 20 mill/ml
милиони в целия еякулат  - 214.3 />= 40 mill/total

W.H.O  %
Type A - 3.3
Type B - 12.5
Type C - 28.5
Type D - 55.7

а >= 25 %
a+b >= 50 %

average values of different parameters
curvilinear velocity скорост VCL - 28.2 µm/s
straight - line velocity VSL  - 11.7 µm/s
average path velocity VAP - 18.9  µm/s
round Cells кръгли клетки - 8.1 mill/mL -  (<5 mill/mL)

морфологичен анализ
нормални - 15 %
абнормални - 85 %

коментара е : Asthenozoospermia, hypovolemia, наличие на бактерия в еякулата

Правихме микробиология- чиста е, също бахме на преглед при андролог и не беше открито Варикоцеле.
Втората спермограма правихме в Надежда миналата седмица в четвъртък:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/UGA2SrfbGrYNPlES7D4eNTff02WJgRqatnKhRVX5B60?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/vfMqWCNYMszOiMhMIV3INjff02WJgRqatnKhRVX5B60?feat=directlink

Тук пак се вижда, че активните са под 25%, но общоподвижните са в норма, освен това втория линк би трябвало да съдържа биологична преживяемост, но честно казано нищо не разбирам, ако някой е наясно ще помоля да обясни.
И вече тоталното объркване дойде, след като вчера отново направихме в Щерев обикновена:

W.H.O  %
Type A - 12.4
Type B - 12.6
Type C - 20.0
Type D - 55.0

а >= 25 %
a+b >= 50 %

Сега не знам имаме ли намалена подвижност или не?

Zai:
makaa, бих казала, че поне на пръв поглед, проблемите в спермограмата ви не изглежда да са тежки. Има намалена подвижност някаква, морфологията е леко понижена, но нищо трагично не виждам. Най-бързо подвижните (тип А сперматозоиди) са, да кажем, по-малко отколкото би следвало да са. Има биологична преживяемост, да, според мен е ОК. В Малинов не ви ли изкоментираха спермограмата? Можеш да идеш при ембриолозите за коментар, ако не са. Не мисля, че ти трябва час за това.

Виждам, че сте подходили правилно към проблема. Не знам от колко време правите опити, бих ви посъветвала да си запишете час в репродуктивна клиника, докато си правите опити.

По моето скромно мнение, което не е медицинско, подвижността е единственото нещо, на което добавките повлияват добре. Кацаров не ви ли изписа нещо за пиене?

makaa:
Вече сме пациенти на Щерев, след първата спермограма посетихме д-р Бъчваров, който каза, че с тази подвижност почти е невъзможно естествено забременяване, не е изписвал добавки, а само препоръка да се направи микробиология и хормони - които са добре.
Трябваше да направим 2 ра спермограма и аз реших да е в друга клиника, от там като са давали резултатите на половинката са му казали, че няма никакви проблеми и всичко е наред. За да сравним след 4 дена направихме отново в Щерев и пак излезе ниска подвижност.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия