0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВАРИКОЦЕЛЕ
« -: Май 30, 2007, 21:23:32 pm »
Здравейте,от почти 2 години чета във форума повечето теми, но до сега не съм се осмелявала да пиша и ето че дойде и моя ред да задам въпрос на някой, който вече е минал по пътя по който на нас ни предстои.
От 2.5г. се опитваме да си имаме дете, но уви не се получава, след разни изследвания, леения и други подобни се оказа че моя приятел /не сме женени/ има варикоцеле.Предстои му операция другата седмица и бих искала да науча повече подробности за периода след самата операция.Искам да зная как се чуства мъж след самата операция, боли ли много, след колко време може да се върне към нормалния си начин на живот /секс например/? Аз се ровя много в интернет и съм прочела много неща, но за това как се чуства нищо не пише. Майка му е лаборантка и тя говори с хирурга, който ще го оперира аз до сега не съм се срещала с него, за да му задам всичките си въпроси.Моя приетел доста се притеснява въпреки че не го показва и за това искам да зная повече неща за усещането, за възстановяването, за всичко свързано с периода след операцията за да му бъда в подкрепа. Благодаря ви предварително и се надявам че не съм ви отегчила с моите словоизлеяния, но ми е за първи път, а пък ми е доста трудно.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #1 -: Май 30, 2007, 21:50:36 pm »
Здравей,
възстановяването и усещането след операцията е индивидуално, според степента на варикоцелето и подхода при операцията. При нас варикоцелето беше първа степен. Операцията трая около 30 мин със събличане и обличане, под упойка местна. В съзнание е бил, но абсолютно нищо не е усещал. После чувстваше придърпване и стягане. За болките му давах аулин и нурофен. Бързо се възстанови, ходеше си нормално. Постоя в къщи за всеки случай три дни и се върна на работа. Не си спомням точно, но след десетина дена, ако няма усложнения е готов за любов  :wink:
Не се тревожи, дано всичко мине леко и при вас!
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #2 -: Май 30, 2007, 21:52:31 pm »
Жени, потърси тук предишни теми. Много момичета са споделили как се чувстват половинките им. Едни се връщат на третия ден на работа, а други - не. При нас протече малко по-тежко. Въпрос на организъм е. Лекарите за това дават 1 месец болнични. След седмица можете да правите секс, но се настрой, че ти ще си активната  :wink:!

Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #3 -: Май 30, 2007, 22:07:26 pm »
Blagodarq vi za otgovorite, nadqvam se vsichko da e nared. Do sega vyobshte ne mislih za tova che si imah i kup drugi problemi, no kolkoto poveche nablijava, tolkova poveche useshtam naprejenie che nali vse pak si e operaciq, kolkoto i leka da e. A za seksa ne che tova e nai vajnoto sega, no vse pak iskah da znaq kakvo da ochakvam, az dori se chudih dali i drehite nqma da go draznqt sled operaciqta.
Mai za dosta gluposti si mislq, no kakvo da se pravi chovek nemoje da izbqga ot prirodata si.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #4 -: Май 31, 2007, 20:12:07 pm »
Жени, по-лесно се чете на кирилица.
За дрехите, не се притеснявай. Слагат стегната превръзка. В първите дни може нещо по-широко да слага, анцуг, къси панталони, по без...
Не се тревожете, след операцията в никакъв случай няма да е по-малко мъж :wink:.  Даже като се замисля, ще е повече от някои. Защото малко мъже се съгласяват да направят каквото и да е било по въпроса и го лекуват с отричане и бездействие.
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #5 -: Юни 03, 2007, 10:49:11 am »

Не се тревожете, след операцията в никакъв случай няма да е по-малко мъж :wink:.  Даже като се замисля, ще е повече от някои. Защото малко мъже се съгласяват да направят каквото и да е било по въпроса и го лекуват с отричане и бездействие.


Напълно съм съгласна. Подготви се с болкоуспокоителни за всеки случай. Няма да ти са излишни. Изчакайте седмица след операцията и ... :lol:... леле-е-е-е...
Поне при нас беше така. Правихме го по няколко пъти на ден, защото милото чувстваше облекчение  :lol:.

Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #6 -: Юни 05, 2007, 01:47:34 am »
Момичета мъжете ви имаха ли някакви оплаквания, болки, тежест във тестисите, болки след спорт работа...?
 Воощпе как  се дигностицира?
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #7 -: Юни 05, 2007, 09:41:14 am »
Биляна,
моят мъж нямаше никакви симптоми. Нито болки, нито тежест, абсолютно никакви оплаквания. Също така нямаше и външни белези, т.е на око нищо не можеш да откриеш. При прегледа от уролога стана ясно че има варикоцеле.
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #8 -: Юни 05, 2007, 12:46:08 pm »
Биляна,
моят мъж нямаше никакви симптоми. Нито болки, нито тежест, абсолютно никакви оплаквания. Също така нямаше и външни белези, т.е на око нищо не можеш да откриеш. При прегледа от уролога стана ясно че има варикоцеле.
И при нас беше абсолютно същото. Дори някои уролози казваха, че няма варикоцеле, докато не го пригледаха подробно с апаратура.

Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #9 -: Юни 05, 2007, 19:27:47 pm »
Мерси момичета че споделихте.
 моя не го преглеждаха ами  беше само инфо разговор и док каза че хората имащи варикоцеле  са със силни симптоми.
 След известно време трабва да му вземат брис от уретер и тогава ще им кажа да го прегледат и за варикоцеле
 Abloy Каква апаратура използваха за прегледа знаеш  ли?
 AIDA , Abloy  :bighug:
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #10 -: Юни 06, 2007, 10:12:12 am »
Биляна здрасти,

Сега ще те излъжа за това с какъв точно уред се извършва прегледа, но най-общо казано като "ехограф за топки"   :lol:
Един вид доктора може да погледне отвътре как стоят нещата. Не боляло при прегледа.
Нека и другите момичета се включат с повече инфо
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #11 -: Юни 06, 2007, 10:56:55 am »
Боли, не боли не е толкова важно. Важно е да се открие проблема. Прегледът отнема не повече от 15 минути, все ще го изтраят.
По въпроса на Биляна, да - моят имаше тежест и стягане в областта на слабините. Варикоцелето беше определено като най-леката степен, но имаше такъв симптом.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #12 -: Юни 06, 2007, 15:38:04 pm »
Здравей,
възстановяването и усещането след операцията е индивидуално, според степента на варикоцелето и подхода при операцията. При нас варикоцелето беше първа степен. Операцията трая около 30 мин със събличане и обличане, под упойка местна. В съзнание е бил, но абсолютно нищо не е усещал. После чувстваше придърпване и стягане. За болките му давах аулин и нурофен. Бързо се възстанови, ходеше си нормално. Постоя в къщи за всеки случай три дни и се върна на работа. Не си спомням точно, но след десетина дена, ако няма усложнения е готов за любов  :wink:
Не се тревожи, дано всичко мине леко и при вас!

Вера, много ме заинтригува факта, че при твоя съпруг варикоцелето е било първа степен. Нашият уролог също откри на приятеля ми първа степен (леко усложение) но каза, че не препоръчва операция и това не би могло да влияе дотолкова на лошата морфология (при нас е 1 % по Крюгер). Ние се доверихме и операция не не стои на дневен ред. Много ми е любопитно да знам, как се преценява има ли нужда от операция или не.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #13 -: Юни 06, 2007, 18:05:14 pm »
При моят съпруг също нямаше нито външни белези, нито някакви симптоми, варикоцелето беше открито чрез ехографски преглед - ІІІ степен в дясно и І в ляво. Оперираха само в дясно, казаха, че в ляво няма нужда. Морфологията по Крюгер е 4% преди операцията. Още не сме правили контролна спермограма, така че не мога да кажа има ли напредък.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #14 -: Юни 06, 2007, 22:14:23 pm »
Zdraveite, dnes ni operiraha i veche sme si v kyshti, nadqvam se vsichko da e nared.Po princip moeto moche mnogo tyrpi na bolka i nikoga nishto ne go boli i ne iska da pie razni bolko uspokoqvashti. A za bolki predi da mu otkriqt varikoceleto, toi nqmashe takiva. Otkriha mu go samo zashtoto bebe ne se poluchavashe. Nadqvam da se vyzstanovi i operaciqta da ima polojitelen rezultat i skoro da mojem da se pohvalim che shte stavame roditeli. Na vsichki pojelavam uspeh.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #15 -: Юни 07, 2007, 08:31:16 am »
Zdraveite, dnes ni operiraha i veche sme si v kyshti, nadqvam se vsichko da e nared.Po princip moeto moche mnogo tyrpi na bolka i nikoga nishto ne go boli i ne iska da pie razni bolko uspokoqvashti. A za bolki predi da mu otkriqt varikoceleto, toi nqmashe takiva. Otkriha mu go samo zashtoto bebe ne se poluchavashe. Nadqvam da se vyzstanovi i operaciqta da ima polojitelen rezultat i skoro da mojem da se pohvalim che shte stavame roditeli. Na vsichki pojelavam uspeh.

Жени,браво, че сте направили тази крачка. Дано показателите се подобрят скоро и успехът не закъснее.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #16 -: Юни 07, 2007, 12:09:44 pm »
Жени, браво! Пиши на кирилица!

При нас точно заради това стягане и придърпване, мъжа ми настоя да се махне варикоцелето. Иначе и на нас ни казаха, че не е сериозно и не е причина за проблема ни.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #17 -: Юни 07, 2007, 15:14:59 pm »
Извинявайте, че пиша на латиница, а не на кирилица, но това е по навик-на skype i ICQ пиша така.
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #18 -: Юни 09, 2007, 15:35:30 pm »
бихте ли ми казали в коя болница правят такива ехографски изследвания,за варикоцеле.Благодаря предварително.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #19 -: Юни 10, 2007, 14:32:45 pm »
При нас изследването направи д-р Кацаров в кабинета му в София.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #20 -: Юни 10, 2007, 22:06:34 pm »
При нас изследването направи д-р Кацаров в кабинета му в София.
При нас също.
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #21 -: Юни 10, 2007, 22:21:57 pm »
Ние ходихме при доктор Петров в ДКЦ-26, много добър специалист, също така ни беше изпратил в Александровска болница да се консултираме и с д-р Заимов. На ехограф не са ни гледали, варикоцелето го бяха определили при преглед и сега се възстановяваме след операция.
  Успех!
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #22 -: Юни 11, 2007, 13:53:01 pm »
Здравейте и от мен!
Съпругът ми е имал операция преди 10 години. Сега сме се активирали за бебченце, , рано е все пак са минали само 4 месеца в опити, но все ми се иска да си направи една спермограма, просто за профилактика. четох, че след такава операция е добре да се следят нещата. Обаче,  знаете как е като чуят за спермограма и се стряскат повечето мъже. От една година на шкафчето стои контейнерче и още не е събрал сили.
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 16:58:07 pm от sonya78 »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #23 -: Юни 11, 2007, 17:26:28 pm »
няма какво да се мотка, в тайната стаичка не ядат хора  :lol:
Дано сте с добри резултати, дай му малко тласък и да отива, но на правилното място!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com