0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За Мели - Варикоцеле
« -: Юли 22, 2005, 17:24:23 pm »
Здравейте! Много благодаря, че ми отговорихте по мейл-а. Веднага изпълних съвета да се регистрирам.

Ето резултатите от спермограмата:
Цвят - Белезникав
Втечняване - 9 минути
Вискозитет - Нормален
Обем - 6,3ml
pH - 7,6
Находка - 6-7 левкоцита; единични простатни телца
Забележка - Azoospermia
Всички останали показатели са нулеви

Може би е важно да спомена, че вече имаме 1 дете, но след 6 години опити за второ се намери лекар, който да ме посъветва да не търся вече причината в мен, а и съпругът ми да се изследва. И така преди 2 седмици направихме спермограмата.
От Бургас съм, тук иска да го оперира уролог (в града няма андролог), но ме посъветваха да не рискуваме. Какво ще ме посъветвате? Къде да отидем и при кого? И има ли поне малък шанс да се възстанови?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #1 -: Юли 22, 2005, 17:47:17 pm »
Здравей, Облаче!

Почвам отзад напред. Шанс има. Операцията е рутинна, поема се от касата и според мен няма значение къде се прави. Важен е оперативния подход - аз лично харесвам по - високия достъп, но това си е лично мое предпочитание. Също така говорете предварително за анестезията.

Диагнозата азооспермия мен винаги ме притеснява, защото, макар да звучи лесна за поставяне, изисква добросъвестно провеждане на изследването. Другото, което много ми липсва в тази спермограма, е наличието на незрели клетки на сперматогенезата.

Но така или иначе трябва да се оперира.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #2 -: Юли 22, 2005, 18:48:25 pm »
Благодаря за бързия отговор!
Забравих да питам дали трябва при това положение задължително да правим хормонални и генетични изследвания.

Искам да помоля и всеки, който е минал по този път да пише как е минало всичко.
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #3 -: Юли 25, 2005, 10:48:59 am »
Здравей Облаче,
на мъжа ми му правиха операция преди една година.Мисля, че не са необходими такива изследвания. Горещо ви препоръчвам да направите операцията при всички положения ще има подобрение, а възстановяването е бързо.
Ако мога да ти помогна с нещо съм насреща!
Успех!!!
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #4 -: Юли 25, 2005, 12:26:24 pm »
Здравей aivy,
радвам се, че сподели за операцията. Кой я извърши и по какъв метод. Тук в Бургас ни предлагат някакъв "класически" с пълна упойка, но четох, че има и много по-съвременни, с микроскоп. А за нас не е все едно как ще се направи. Затова търся мнения, за да постъпим правилно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #5 -: Юли 25, 2005, 12:38:57 pm »
Облаче, и моя мъж го оперираха преди 3 седмици- белега почти не се забелязва вече- кара колело, ходихме и на морето- плува си във водата. Лека операция е, ще мине бързо. При него обаче беше с местна упойка- в гръбнака се поставя. Може да го боли главата след това, ама не му се връзвай особено ... те мъжете винаги преекспонират нещата.
Късмет!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #6 -: Юли 25, 2005, 12:51:07 pm »
На моя мъж беше със спинална упойка - като при Мини. Няма от какво да се безпокоите.Това е рутинна операция. Даже мъжа ми разправя, че доктора се шегувал, докато го оперирал и си говорили през цялото време.Така, че няма страшно :D
Ние живеем във Варна и операцията я правиха във Военно морска болница. Мога да ти препоръчам д-р Скорчев.
Но ще видите, че резултатите след това ще се подобрят чувствително.
Успех!!!
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #7 -: Юли 25, 2005, 13:16:28 pm »
Благодаря и на mini и aivy

Наистина ме успокоихте. Дано и при нас да мине добре.
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #8 -: Юли 25, 2005, 13:24:52 pm »
Ще стискаме палци :goodluck:
После да пишеш как е минало :D
Успех!
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #9 -: Юли 25, 2005, 13:48:36 pm »
Aivy,
Бих искала да те попитам какво е подобрението при мъжа ти след операцията? Ако можеш да ми напишеш как е било преди и как е сега?
Моят мъж също го оперираха от варикоцеле, но само преди 2 месеца, а виждам че твоят е преди 1 година, така че моля те сподели резултата.
Благодаря ти!
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #10 -: Юли 25, 2005, 13:49:24 pm »
Непременно ще пиша!
Благодаря
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #11 -: Юли 25, 2005, 14:12:25 pm »
Нелка,
преди операцията общият брой на с-дите в еякулата беше 3млн. Изобщо няма да говоря за живи :( Три месеца след операцията му забременях, но за съжаление в 9г.с плода нямаше сърдечна дейност и се наложи аборт. Както и да е последната с-ма отпреди месец е:
3,4мл.; общ брой 78 500 000 от които живи 32%. Пиша ти съвсем накратко, но смятам че можеш да добиеш представа.
Така, че не се притеснявай нещата ще се оправят.
Успех!
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #12 -: Юли 26, 2005, 15:36:52 pm »
Aivy,
Много ти благодаря за бързия отговор!
Направо не можеш и да си представиш колко щастлива ме направи ти днес! Благодаря ти!
Да се надяваме, че и при нас ще има осезамо подобрение. Преди 2 месеца беше само 1млн./мл, при общ обем на еякулата 6мл. и 0% подвижни.
Както и да е, ти много ме обнадежди. Благодаря ти!
Надявам се нещата да потръгнат за всички нас....... :balk_21:
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #13 -: Юли 26, 2005, 16:38:23 pm »
:D радвам се, че помогнах.Ще ви стискам палци!!!
Успех!!!
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #14 -: Юли 29, 2005, 13:37:01 pm »
Колко трае операцията от варикоцеле?
Колко време се престоява в болницата?
Вие къде яправихте?
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #15 -: Юли 29, 2005, 13:57:19 pm »
Операцията е бърза...на мъжа ми лично беше 30 мин. и с пълна упойка.
Лежа три дена в болницата.
Правехме я във ВМИ Стара Загора преди 2,5 месеца.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #16 -: Юли 29, 2005, 15:08:41 pm »
Както каза Хера операцията е много бърза и се стои в болница 2-3 дни. Ние я правихме в ВМБ Варна.
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #17 -: Юли 29, 2005, 16:41:08 pm »
Значи нещо от рода на хернията. А къде точно се оперира?
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #18 -: Юли 29, 2005, 16:47:34 pm »
Цитат на: gabi
Значи нещо от рода на хернията. А къде точно се оперира?

Как къде? На кое място ли?
Ами на мъжа ми /предполагам и на другите мъже/ е малък прорез два-три пръста под пъта но изместено вляво /щото на мойто мъжкото е в ляво гадината/.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #19 -: Юли 29, 2005, 16:54:36 pm »
Ми моят като има операция от херния преди 2 години ,нямашели да види доктора дали има варикоцеле? Тя е на същото място?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #20 -: Юли 29, 2005, 21:59:52 pm »
При моя мъж операцията беше около час, но при него имаше и киста. Иначе го държаха 5 дни- също като на Хера мъжа във ВМИ Стара Загора. Няма как лекаря да види варикоцеле при операция на херния,тъй като той реже на съвсем различно място- варикоцеле се оперира по 3 различни начина и в Зачатие има тема, която ги описва. На Ники белега вече почти не личи, а още няма и месец от операцията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #21 -: Август 27, 2005, 17:27:36 pm »
Здравейте момичета!
Преди 10 дни оперираха мъжа ми. Наистина е така както ми го описахте. Чувства се много добре. Сега ще почакаме да видим какъв ще е резултата след няколко месеца, май после ще е на Pregnyl. Малко ме притесняват страничните му ефекти. Някой ползвал ли го е, и има ли защо да се страхувам?
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #22 -: Август 27, 2005, 21:55:47 pm »
На моя мъж му слагаха 3 месеца Прегнил. Има подобрение , но аз си мисля, че е по-скоро от витамините и добавките, които пиеше, а също и от самата операция. При нас подобрението не е толкова голямо, колкото очаквахме и сега залагам единствено на фактора време.
За страничните ефекти, поне видимите, мога да кажа, че почти липсват такива. При мъжа ми имаше леко главоболие и отпадналост след първата инжекция. При следващите нямаше абсолютно никакви оплаквания.
Повече за Прегнила може да прочетеш в
http://www.suplements.net/bulgarian/advices.htm
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #23 -: Август 28, 2005, 17:11:28 pm »
Здравей Галя, благодаря ти за отговора. Можеш ли да ми напишеш какви витамини и добавки приемаше съпругът ти?
*
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #24 -: Август 28, 2005, 18:46:18 pm »
Пиеше всичко каквото се сетиш: витамини Е, А, Ц и отделно,и под формата на комплексни витамини.Още приемаше Оксибор форте, фолиева киселина, Трибестан и цинк за простатата. Започнахме и с чая на Ламбрев за простатит, от който беше доволен, а след това и чай от магарешки бодил и от бабини зъби. Ще правим спермограма септември и тогава ще видя има ли смисъл да продължаваме с добавките и чайчетата.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #25 -: Август 29, 2005, 07:16:59 am »
Ако мога да помогна с малко инфо: След операцията Мели (д-р Даскалова) ни препоръча хормонални изследвания (слава Богу всичко там е ОК) и после назначи следното лечение:
- Трибестан
- Л Карнитин
- Фолиева киселина
- Вит. С
- Вит. Е
- Zn
- Se
Сега мъжа ми ги пие почти месец, октомври сме на контролна спермограма и ще видим как протича лечението.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
hi
« Отговор #26 -: Септември 24, 2005, 13:40:42 pm »
Az se operirah predi 2 sedmici.Purvo testisa mi be6e goliam i mek.Sega kato predi.Imam predvid 4e venata si e tam kudeto i kakto si be6e.Sled vreme li 6te se razsee ili  ne e hubavo tova?
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #27 -: Март 25, 2006, 10:00:26 am »
Здравейте отново!
Отчаяна съм, защото 3 месеца след операцията правихме спермограма и нямаше подобрение. Последваха 3 месеца Pregnyl 5000 и след това резултатът отново е азооспермия.
Сега просто незнам дали може нещо друго да се направи. :cry:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #28 -: Март 25, 2006, 11:30:43 am »
Облаче, какви изследвания са му правени?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #29 -: Март 25, 2006, 19:34:09 pm »
Правили сме само спермограми и то тук в Бургас. Говорих с лекаря, правил изследването, и той ме увери, че няма как да сбърка в заключението; ако има сперматозоиди, те се виждат. Сигурно е така.  :cry:
Много се надявах, че ще има поне малко подобрение след високата доза Прегнил, но явно варикоцелето е направило непоправимото.
Въобще за мен е някакво чудо, че имаме едно дете. Като навърши 1 годинка започнахме опити за второ, оттогава минаха почти 7 години. Много късно открихме причината  :cry:
Не сме предпогали, че ще се изправим пред такъв проблем. Не искам детето ми да расте само, въпреки че вече поизрасна. Говорили сме да си осиновим, но все още не съм напълно готова за това. Пък и исках да направим всичко възможно ние да си родим, но по всичко личи, че няма да стане.
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #30 -: Март 25, 2006, 19:42:02 pm »
Облаче, извън въпроса за варикоцелето, държа да изкажа възхищението си. Браво на вас!  :P Имате вече е едно дете и пак не пестите средства и мечти за второ.  :youwoman:

Всички чакаме чудото! Чудо ни чака всички! :grouphug2:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #31 -: Март 25, 2006, 21:10:00 pm »
Цитат на: oblache
Говорих с лекаря, правил изследването, и той ме увери, че няма как да сбърка в заключението; ако има сперматозоиди, те се виждат. Сигурно е така.  :cry:

Не се съмнявам в лекаря ти, но съм виждала поне 10 спермограми с такова заключение, а като погледна аз, се оказва, че все пак има сперматозоиди, макар и малко.

Не вярвам да е непоправимо положението, след като имате едно дете. Макар да съм яростен привърженик на операциите по повод варикоцеле и да смятам, че това е сериозна причина за стерилитет, чак пък до азооспермия да се е докарал само с едно варикоцеле ... не знам, просто ми звучи странно.

Не пречи да направи повече изследвания преди решението за осиновяване. Както и да обмислите някакъв вид асистирана репродукция с биопсия на тестиса (епидидима).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
За Мели - Варикоцеле
« Отговор #32 -: Март 26, 2006, 15:28:21 pm »
Мели, а какви точно изследвания е добре да направим?