0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Получих такава по пощата, и ще гледам да се възползвам.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
колко пари ти искат
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Там е работата, че николко :D

Явно сега въвеждат този тест и затова.
Благодаря ти, Бени!







*
и аз получих ,и също смятам да се възползвам.
много не ми е ясно за какво става на въпрос,ама като отида ще питам.
Клио, значи, поне за генетична мутация при обработка на фолиева - МТХФР - а може би и при другите, се увеличава рискът от тромбози, като механизмът е, че тези мутации водят до повишаване на хомоцистина. Даже като казах на сестра ми за тая мутация, нейната лекарка (извън БГ) й казала, че е добре направо да изследва хомоцистина, а не ДНК анализ има ли мутация. Та можеш да имаш мутация и да нямаш проблеми - тогава хомоцистинът е в норма, а може и да  създава - тогава хомоцистинът е повишен. Та това е. В София съм питала, пращат кръв в Германия за това изследване, а Ковачева като я питах, тогава каза, че тестът е доста скъп и затова не са го внедрили.

Явно сега го внедряват. Което е хубаво :D
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
цък. току що си проверих пощата - няма нищо. и в спама нямаше :(
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Аз мисля, че поканата е към някои от тези, които са ходили в Плевен. :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
и аз ходих де. или ключа е в "някои"...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
вече съвсем се обърках и изморих.
от посещението ни в плевен стана ясно,че имам ген.мутация(нуждая се от по-голямо количество фолиева киселина- 4 мг. на ден.).та може би за това са ме поканили??????

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
и аз имам същата мутация. както и фреш. аз обаче не съм канена за изследване на хомоцистеин
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Лили, аз също нямам подобна покана. :ask: И аз съм с мутация и 4 пъти съм посещавала доц.Конова...
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Еми то не може всички де.  :lol:
И аз не съм.
Важното е че се прави вече.
Лили, разсмя ме, ти коя поща проверяваш :lol: Би трябвало да си спомняш, че там нямаха възможност за имейли. Под поща разбирам онова, в белия плик, в пощенската кутия на входа (ако не си забравила, че има такова :lol:).

Да, канят хората, при които я има тая мутация - то точно за нас е важно това изследване.

Много мило от тяхна страна! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Лили, разсмя ме, ти коя поща проверяваш :lol: Би трябвало да си спомняш, че там нямаха възможност за имейли. Под поща разбирам онова, в белия плик, в пощенската кутия на входа (ако не си забравила, че има такова :lol:).

Да, канят хората, при които я има тая мутация - то точно за нас е важно това изследване.

Много мило от тяхна страна! :D
:dontknow:  защо ли като чуя поща и аз по подразбиране се сещам за електронна? Жалко е, но е така...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
и аз имам същата мутация. както и фреш. аз обаче не съм канена за изследване на хомоцистеин

Еми и аз така, ходила съм в Плевен няколко пъти, имам си почти всички мутацийки включително въпросната, а нямам покана.
Аз получих писмото преди 2 дни, предполагам, че са пратили на всички, които са си оставили адреса.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
ааааа, сетело се :lol:.
еми аз съм с особен статут...явно затова хич няма и да получа покана. дали пък да не изнахалствам и да им се обадя...или просто да им се натреса...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
задължително изнахалствай! няма да ти откажат.
*
И аз получих такава покана в петък. Предполагам, че са ги пращали по-скоро на случаен принцип. :?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
за кога е поканата
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Ами Лили няма конкретна дата. Казва в периода от 27 март до 27 април, но да се запише предварително час. Това е.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
мерси.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Доколкото разбрах, покани са пратени до всички с мутации, предполагам всички, които са оставили адрес.
Пробите се събират и ще бъдат тествани наведнъж, доколкото разбрах.
Благодаря ти, Бени!







*
Аз още нямам нищо.  :( Имат ми адреса, защото ми пращаха едни документи по пощата, имам си мутацийки и още нищо. :? :?
Ами няма някакъв специален подбор, чух го "от извора". Така че може да е добра идея да се обадите и да ги попитате дали можете да участвате в изследването?
Благодаря ти, Бени!







*
В петък бях в Плевен и доц. Конова искаше да ми пусне и хомоцистеин ако излезе мутация (аз за първи път правя изследвания), но се оказа, че кръвта трябва да се обработи до 1 час от вземането и отложихме за "ако има нужда"  :wink: Тя ми обясни за какво точно е това, но да ви кажа нищо не разбирам  :oops:
*
Момичета,получихте ли резултатите от изследването на хомоцистеина?
Тези дни се сетих за това и смятам в понеделник да звънна в Плевен.
Ами аз отдавна получих, ама май им се обаждах, не помня вече ... :oops:
Наред ми е :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Браво, Фреши!Хайде и нататък така. :wink:
Успех и на другите и пишете какво са ви казали.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имате ли покана от Плевен за изследване на хомоцистеин?
« Отговор #29 -: Септември 02, 2007, 19:04:08 pm »
    :( Момичета,исках да проверя как вървят цените на имунологичните и генетичните във Плевен,обаче имам проблем със отварянето на сайта им. :( Да не са го променили нещо...вие имате ли го този проблем?
 За да не става грешка,питам някой може ли да ме ориентира за цени на Център по Клинична Имунология, Висш Медицински Институт,
гр. Плевен, ул. Климент Охридски 1.
тел.: 064/ 805-557, 064/ 802-773, Д-р Е. Конова 0888/ 452-556; 0886/ 973-317 факс: 064/ 801-603 www.vmi-pl.bg/immun
*
Re: Имате ли покана от Плевен за изследване на хомоцистеин?
« Отговор #30 -: Септември 02, 2007, 19:28:12 pm »
Ооо, миличка, това е стария адрес.Вече се водят Клиничен Институт по Репродуктивна Медицина, а това е сайта им:

www.ivfpleven.com
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имате ли покана от Плевен за изследване на хомоцистеин?
« Отговор #31 -: Септември 02, 2007, 19:36:23 pm »
Лелее,Мими!Много ти благодаря!От два часа търся,а и търсачката ми намира само стария им адрес... :( :thankyousign: :hug2:
*
Re: Имате ли покана от Плевен за изследване на хомоцистеин?
« Отговор #32 -: Септември 02, 2007, 19:39:36 pm »
Лелее,Мими!Много ти благодаря!От два часа търся,а и търсачката ми намира само стария им адрес... :( :thankyousign: :hug2:

 :bighug: