Репродуктивно здраве > Хранене и захранване на бебето и детето

Рецепти за бебета и малки деца

<< < (15/15)

Misty:
Гледам, затишие в темата....
Да ви "шерна",една рецепта за мъфинки и да задам един въпрос!
Правих ги като за Борис-с АБКМ/ на път сме да се отървем от това апропо/-без мляко и понеже не ядем белтък от яйце, още, и без яйца...
Рецептата:
 3 чаени чаши брашно
 1 чаена чаша топла вода
 1 чаена чаша настъргана ябълка,/може сладко, или плод. пюре-според възрастта/
 ½ чаена чаша олио
 ½ чаена чаша захар
 1 чаена лъжица канела
 1 пакетче бакпулвер
 ½ чаена лъжица сода за хляб

Необходимо време за приготвяне:
15 минути подготовка
30 минути печене, 20 броя.
Станаха хубави, на каката и ги топнах в шоколад с шарени пръчици/тя е на 12 г./, на Борис с пудра захар! :lol:
Пекох ги във форма за мъфини и в хартиени кошнички за мъфини.
Въпросът ми е защо залепнаха за хартиените кошнички, въпреки, че намазах с олио? :oops:

ivanita:
Мисти, аз съм гола вода в кухнята и не мога да дам мнение,но тези мъфини ми изглеждат много апетитни, и да попитам ако реша да слагам мляко и яйца, колко трябва да сложа?

Misty:
ivanita, ето рецепта за мъфини или кекс с кис .мляко /кекс ще е ако е в обикновена тава, иначе съставките са същите, мъфинките са по симпатични, а и децата се впечатляват.../
Един разкошен сладкиш, любимият ми и на всички в къщи.Аз си го наричам "тръшнатият", защото слагаш в купа, бъркаш, "тръшкаш" го в тавата и ставаа..... :eating:

Бъркан сладкиш
1 коф.кис.мляко
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч.захар
1/2 ч.ч.олио
2-3 с.л.какао/може и без него, ако е за малолетни :lol:/
1/2пакетче канела
1ч.л.сода бикарбонат/разтваря се в кис.млякото/
1/2 бурканче сладко/конфитюр/-това може да се замести, за малки деца с
ябълка, морков, банан и т.н според вкуса и предпочитанията и най вече възръстта. :D
Содата се разтваря в млякото всички съставки се смесват в купа бъркат се с лъжица.След това в намслена и набрашнена тава,пече се в загрята фурна на 150-180 градуса.Времето зависи от фурната, бодва се с клечка за зъби, ако излиза суха значи е готов. Поръсва се с пудра захар /или с разтопен шоколад, за големите/.Аз го режа на ромбове.Става красив и много вкусен.За следобедна закуска е  чудесен!
Кекса с яйца е по особен, защото яйцата трябва да са на стайна температура, да се за предпочитане пресни и да се разбиват минимум 20 мин., иначе може да не стане сполучлив сладкиша.
Пробвай този, супер лесен е и винаги става!А относно залепването на моите мъфини, ще си взема силиконова форма, там залепване няма... :lol:

Mousyt:
Да побутна темата :lol:
Някой да е правил мляко с ориз ама с АМ и да има насоки (Аз и с прясно мляко като съм правила не ми се е получавало, ама пусто му съм си наумила да пробвам дребния :lol:). Имам оризоварка и мога да сваря ориза до перфектно и евентуално после да сложа АМ - дали ще стане :?

м-и:
Аз не виждам друг вариант с АМ.
Иначе за мляко с ориз най-добрият вариант е на 2л. мляко да сложиш една чаша ориз, майка ми слага и една чаша захар, но вече е въпрос, кой колко сладко обича и една ванилия. И вариш докато почти се поеме. Става много вкусно.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия