www.zachatie.org
Репродуктивно здраве => Стерилитет при жената => Темата е започната от: silvanchence в Февруари 02, 2007, 16:03:18 pm
-
Здравейте!
От няколко дни имам безцветно течение,точи се като белтък от яйце.Не е непрекъснато,само като ходя на тоалетна.Знам и,че не сте лекари и не можете да кажете какво е,но случвало ли ви се е някога.
-
Ако си в дните около овулация най-вероятно е ЦС :D.
А ако не е така - тичай на лекар 8).
-
И аз така си мисля,че е цервикална слуз
-
Това какво значи,че днес,след един ден,след колко съм в овулация,знаете ли.Понякога съм имала,но не е било толкова силно.
-
До колкото знам при много жени се среща по време на овулация да има такова безцветно течение.Лично на мен често ми се случва.Ако не си около овулация не е лошо да посетиш лекаря си.
-
Ако е около седата на цикъла означава, че овулацията наближава
Съществуват много признаци, по които да определите че предстои овулация:
Напрежение в гърдите, в резултат на отделянето на повече естрогени, което предшества отделянето на яйцеклетката.
Леко наболяване в областа на яйчниците.
Появата във влагалището на слуз без миризма и без цвят, произведена от клетките в шийката на матката. Тази цервикална слуз е обилна между 10-тия и 14-тия ден от цикъла. Тя е отлична среда за прием на сперматозоиди, благодарение на нея те могат да проникнат вътре в матката и да оплодят отделената яйцеклетка.
Евентуално леко кървене.
-
Най -вероятно е ЦС. :D
-
Чета тази тема и ми става интересно. Чудя се, как така познат потребител , с над двеста мнения пита за белтъкообразна слуз и евентуално колко дни след слузта е овулацията 8O 8O. Извинявай Силванченце ако бъркам нещо , но все си мисля , че след като посещаваш редовно този форум , би трябвало да си наясно с някои неща. А ако имаш съмнение , че това не е цервикална слуз , по-добре отиди на лекар.
-
Дани, всеки може да пита когато си иска и каквото иска по репродуктивни въпроси.
Дори и да имаш познания понякога може да имаш съмнения.
-
Чела съм наистина за това течение,но се появи някъде на деветия ден,а при мен цикъла обикновено е 30-32 дневен,което според мен значи,че овулацията трябва да е някъде 17-18 ден.При Йорданов сме засичали веднъж при преглед на 15 ден,а с тестове е била два пъти някъде 15-17 ден,затова се учудих.
Благодаря ви,момичета за отговорите.
Лек ден!