www.zachatie.org

Семейство, дом и свободно време => На чашка кафе и на халба бира => Темата е започната от: Мели в Септември 20, 2014, 09:02:51 am

Титла: Предизборни обещания
Публикувано от: Мели в Септември 20, 2014, 09:02:51 am
Отварям тази тема за забавление. Отдавна не вярвам на предизборните обещания на политиците. И не защото съм един недоверчив човек, а защото имам някакъв жизнен опит и мога да сравнявам разни неща "преди" и "след". И, сравнявайки ги, ми остава единствено да се смея, иначе ще загубя здравия си разум.

Забавлявайте се.  :jump12: :jump12: :jump12: :jump12:


Титла: Re: Предизборни обещания
Публикувано от: Мели в Септември 20, 2014, 09:05:57 am
Ивайло Калфин: "Защитата на работното място на жените с репродуктивни проблеми трябва да влезе в българското законодателство. Това заяви пред медиите водачът на листата на АБВ във Варна - Ивайло Калфин, веднага след срещата си с жени с такъв медицински проблем в морската ни столица, съобщиха от пресцентъра на АБВ. Калфин подчерта, че репродуктивните проблеми и при жените, и при мъжете, са не само медицински, а и социален въпрос.
„Това е и причината, поради която защитата на тези хора, по отношение на уволнение и запазване на работното място, трябва да продължи по време на всички ин витро процедури”, категоричен бе Калфин.
Той е убеден, че държавата трябва активно да се ангажира с потребностите на хората с репродуктивни проблеми и да бъдат направени съответните законодателни промени, които да влязат в Кодекса на труда. Както се разделя цялата ин витро процедура на отделни опити, така трябва от началото до финала да продължи защитата на тези хора,посочи той.
Ивайло Калфин коментира и ситуацията с осигуряването на средства за ин витро процедурите и това, че държавният фонд предоставя право на само три опита ин витро и то при условие, че предшестващите процедурата изследвания, които също са много скъпи, не се поемат от него. Той бе категоричен, че е необходимо средствата да се увеличат, а общинските фондове и общините, които отделят пари за справяне с проблема, също да се стимулират.
„Това е скъпо лечение и важен социален проблем, така че държавата трябва да помогне на тези хора, защото самостоятелно много малко от тях могат да си го позволят, а проблемът вече засяга стотици хиляди български граждани”.
По време на срещата, инициирана от жените с репродуктивни проблеми във Варна, Ивайло Калфин обяви своята подкепа за прилагането на сурогатното майчинство по медицински показатели."

http://m.focus-news.net/index1.php?id=1967873&type=n
Титла: Re: Предизборни обещания
Публикувано от: sixsens в Септември 20, 2014, 16:02:04 pm
Да питам ли кои са тези жени от Варна :lol:
Титла: Re: Предизборни обещания
Публикувано от: Ganka в Септември 20, 2014, 19:23:16 pm
Аз затова в последно време и не слушам какво говорят политиците :oops: