www.zachatie.org
Репродуктивно здраве => Стерилитет при мъжа => Темата е започната от: elis в Февруари 19, 2010, 21:12:42 pm
-
Здравейте, някой използвал ли е пурегон -инжекции за повишаване нивото на инхибин В при мъж? На моят го изписаха и от понеделник започва, но сумата е направо потресаваща -лечението трябва да е 6 месеца и струва 6000 лева, а не получихме достатъчна информация за ефекта( отделно са и страничните ефекти от толкова дълъг прием на хормони).Дано не сме единствените с този препарат, че не видях никъде мнения за приложението му при мъже-изключая листовката.
-
Мда, скъпо е лечението. Каква ви е диагнозата?
-
Леле... 8O , а аз съм се затюхкала, че даваме ежемесечно само за витамини по 200 лв. :?
Кой лекар назначи това лечение?
-
Чувала съм за такъв тип лечение,както и за успешни бременности след това.Но при мъжкия стерилитет всичко е толкова относително :?....Не знам,но мислили ли сте за ин-витро...в смисъл за тази сума ще направите един опит,който(според мен)би ви донесъл повече шанс за успех,отколкото 6м лечение с Пурегон.Но това е лично мое виждане :)
-
Пурегона на практика е ФСХ, а такова има и в други драстично по-ефтини препарати.
-
Диагнозата е олигоастенозооспермия. Мъжа ми мина през операция от варикоцеле при др.Кацаров, лечение с клостилбегит и проксиид и след една година от 10 млн/мл сперматозоиди сега е 0,5, подвижни от 50% сега само 5% и морфология от 10, 5 % по Крюгер, сега едва 2 %. Имаме неуспешно ИКСИ, но според проф. Куманов( сега той е лекуващият му лекар) с тези показатели няма смисъл от следваща процедура. Проблема изника след случайно пуснат инхибинВ-при норма за мъже повече от 100, при него е 56-затова са тези инжекции. С тези темпове на влошаване на спермограмата докато излезе заповедта от фонда може и да няма читави сперматозоиди ,а в момента не може вече да се замрази материал.Лошото е, че това лечение започне ли се не може да се прекрати- 6 месеца трябва да се прилага и затова се интересувах дали при някой е имало ефект или да се минава към други възможности?
-
Резултатите при варикоцете варират много дори и в рамките на 2 поредни сперморами. Отлично знам че въпреки финансовите затруднения целта оправдава средствата, но не и в случая. Както казах горе ФСХ във вид на пречистен препарат го има в Меногона например, а той е 20 лв.
Обсъдете положението и с лекуващия ви АГ.
Ние успяхме с резултати и диагноза близки до вашата "лоша".
-
Благодаря, ще го коментираме с лекаря. Лошото при нас е, че всяка следваща спермограма е с по-лош резултат от предходната и затова твърдят ,че проблема се задълбочава.