www.zachatie.org
Репродуктивно здраве => Опити за забременяване => Темата е започната от: Lara в Юли 01, 2007, 18:06:29 pm
-
Здравейте, момичета! Периодът на "вето" за опити след кюртажа при мен изтече :D Ще си призная, че малко ме е страх да не се повтори историята. Това, разбира се, няма да ме спре! Въпросът ми обаче е свързан най-вече с това кога се налага приема на витамин Е. Моят лекар предния път настояваше да пия само фолиевата киселина и но-шпа, макар да се бе появило продължително тъмно кафеникаво течение. Такова имам обикновено и преди началото на всеки цикъл, откакто пиех противозачатъчни /спряла съм ги от две години/.Четох, че витамин Е има сериозно отношение към репродуктивната система и се чудя дали не е подходящо да го добавям към храната си в малко количества през ден, макар док да настоява само за фолиевата. Ям много плодове - почти всичко, което съществува, както и доста от зеленчуците. Притеснявам се да не се окаже наистина излишен допълнителния му прием. Вие какво мислите по въпроса? И въобще - добре ли е да се добавят витамини в синтезиран вид по време на бебеправенето? Ще съм ви благодарна за отговорите! :bighug:
-
аз пиех по малко вит.Е, макар моят лекар да не виждаше смисъл от това.
-
Благодаря ти за бързия отговор! Значи сме на едно мнение. И аз така смятам, че е добре да сторя. Вярвам, че не ти е навредило! :balk_9:
-
Дълго време и аз пих витамин Е и А,заедно с фк и цинк.Аз също съм спряла хапчетата от 3 години.Обясниха ти ли ти от какво е това запацване.
-
Аз пия вит.Е вече 3 месец, той е силен антиоксидант и е полезен за целия организъм.
-
А можете ли да ми кажете в каква дозировка го приемате? И аз съм се замислила дали да не започна?
-
И аз да се включа по темата...Аз пия витамин Е по 1 капсула на ден(100 mg), но не през цялото време, а само след овулация до началото на следващия цикъл.
-
И аз да се включа по темата...Аз пия витамин Е по 1 капсула на ден(100 mg), но не през цялото време, а само след овулация до началото на следващия цикъл.
На мен ми беше казано да пия вит.А до овулацията , а вит. Е през целия месец. На тебе лекар ли ти каза това , да го пиеш след ову? :)
-
Пия го този витамин вече цяла година, а по думите на една от лекарките, трябва да го пия и до четвъртия месец, ако се появи бременност. Наричат го "витаминът на размножаването". Мъжът ми също го пие. При мъжете подобрявал подвижността на сперматозоидите, по думите на друг лекар (не знам колко е вярно). Няма да ти навреди според мен, ако го приемаш. Моята доза е една таблетка от 100 мг на ден. Успех!
-
Радвам се, че се получи разговор по темата! И ние решихме да го пием и двамата. :D Взела съм таблетки на Zentiva от 200mg и за да не прекалявам мисля да ги пия през ден...Дано имат полезен ефект, а ако не - вярвам, че все пак няма да навреди!
dimitrova77 - не ми обясниха нищо за зацапването. Твърдят, че при мен било нормално. От четене във форумите обаче видях, че може да се дължи на занижена концентрация на естроген, а витамин Е намирам за подходящ "помощник" в преодоляването на този проблем, ако съществува...
Здраве и късмет ви желая, момичета! И скоро да се похвалим в темата за +++ резултата!!! :bighug:
-
fatalwoman , не , не ми го е казал лекар, аз на своя глава реших да го пия, но наистина съм чела и другаде из форумите, че много момичета пият вит. А+Е до овулация, а после само вит.Е.
Но мен друго ме притеснява - на листовката пише, че се пият "...по 1-2 капсули дневно в продължение на 2-3 месеца, следвани от 1-2 месеца почивка и отново включване до три курса. При нужда курсовете могат да се повторят." А вие правите ли такива почивки между приемите? На мен сега ми е трети месец откакто съм започнала да го пия и мисля да си дам месец почивка.
-
fatalwoman , не , не ми го е казал лекар, аз на своя глава реших да го пия, но наистина съм чела и другаде из форумите, че много момичета пият вит. А+Е до овулация, а после само вит.Е.
Но мен друго ме притеснява - на листовката пише, че се пият "...по 1-2 капсули дневно в продължение на 2-3 месеца, следвани от 1-2 месеца почивка и отново включване до три курса. При нужда курсовете могат да се повторят." А вие правите ли такива почивки между приемите? На мен сега ми е трети месец откакто съм започнала да го пия и мисля да си дам месец почивка.
Аз лично съм си направила график на приемането като един месец пия А и Е по посочената схема , а след това 1 месец почивам . И аз от съображения да не се предозирам , тъй като съм си ги самоназначила , а и в листовката не пише , че може да се пият постоянно. За ефект върху репродуктивните ми способности още не съм установила , но поне кожата на лицето ми определено е по - свежа и хубава , когато ги приемам. :lol:
-
Момичета, и аз от толкова четене по форумите реших да си самоназнача Витамин Е да видя дали ще има някакъв ефект :D Посъветвах се с аптекаря (тъй като имам час при доктора по-нататък) и той ми каза, че е възможно пренасищане на организма ако се взима постоянно и е задължително да се правят почивки (което го пише и в листовка). Не е за препоръчване да се приема повече от 1-2 месеца без почивка и ме посъветва все пак да се консултирам с лекар тъй като нещата не са чак толкова безобидни колкото изглеждат. На листовката изрично пише да не се приема от деца, а аз като видя такова нещо (или от бременни) винаги си имам едно на ум. :ask:
-
Ами на мен преди 2 месеца моя док ми изписа Геритамин/ витамин А + витамин Е/ Пия ги 3 пъти по 1 на ден след хранене...
-
А вижте аз на какво попаднах:
Контрол на безопасността
Витамин Е изглежда е относително безопасен, дори в по-високи дози. Но хора, които приемат антикоагуланти (кръворазреждащи лекарства или аспирин) не трябва да приемат добавки с витамин Е, защото те могат да предотвратят нормалното кръвосъсирване.
Много от нас пият аспирин протект, а много като мене вече години са на агапурин или пентоксифилин за лигавицата.Това са кръворазреждащи лекарства.?????
Никой до сега не ми е казал за подобен проблем.
-
kolean , вярно е това за вит. Е и антикоагулантите. И аз съм се чудела много защо тогава лекаря ми изписва антиоксидант, съдържащ вит.Е след ову и аспирин протект/ фраксипарин.Отскоро пия антиоксиданта и аспирина дори от началото на МЦ.
Същата е чуденката ми за Омега - 3 и антикоагуланти.
В "Имунологичните" мисля , че има тема , в която се обсъждаха тези неща.
-
Момичета,този витамин се нарича витамин на плодовитостта,аз го пия след предписание от лекар,ето ви малко за витамин Е
Витамин Е /токоферол/. Нарича се витамин на плодовитостта или антистерилитетен фактор. Той регулира нормалното развитие и функцията на епитела на половите жлези и развитието на плода. Повишава устойчивостта на организма към кислородния недостиг. При недоимък на витамин Е се наблюдава нарушение на развитието на семенните каналчета и стерилитет у жените или прекъсване на бременността. Витамин Е се прилага при хабитуален или заплашващ аборт, липса на мензис, нарушение в развитието на сперматозоиди, мускулна дистрофия, импотентност, парализи след полиомелит /детски паралич/, атеросклероза. Витамин Е - стимулира сперматогенезата. Високи дози витамин Е — 600 мг дневно, се използват успешно за лекуване на понижена оплодителна способност. Той също подобрява състоянието и качеството на сперматозоидите.
Витамин - Е притежават антиокислително действие спрямо вътреклетъчните масти и предпазват клетките от действието на токсични вещества. Токоферолите влияят върху функциите на размножаването. При дефицит в храната се наблюдават мускулна дистрофия, нарушения в половия цикъл в образуване на сперматозоидите, безплодие.
Значение - антистерилитетен витамин, участва в регулирането на образуването на сперматозоиди, участва в обмяната и повишава отлагането на мастноразтворимите витамини във вътрешните органи, има антиокислително действие спрямо вътреклетъчните масти и предпазва клетките от действието на токсични вещества, повлиява половите функции, спомага за заличаването на белезите след злополука и хирургическа намеса, повишава устойчивостта на организма към кислородния недостиг, участва в поддържането на тонуса на скелетната мускулатура.
Дневни нужди - 3 - 12 mg. Тъй като не е токсичен, безвредно е да се поема и в количества над 1000 мг дневно.
За разлика от други мастноразтворими витамини, витамин Е се складира в организма за относително кратък период от време - в черния дроб, мастните тъкани, сърцето, мускулите, тестисите, матката, надбъбречната и хипофизната жлеза. Доставя кислород на тялото, с което подобрява издръжливостта. Предотвратява появата на кръвосъсиреци и ги разрежда. Облекчава състоянието на умора. Ускорява зарастването на рани от изгаряния. Има диуретично действие и може да снижи кръвното налягане. Спомага за предотвратяване на аборт. Облекчава спазмите на краката и болезнените контракции.
Храните - добър източник на витамин Е - са растителните мазнини и маргарини, повечето ядки и семена, зърнените храни, зеленчуците и то по-специално зелените свежи растения и растителните кълнове.
-
Здравеите моми4ета,и аз да се включа в темата.Самоназна4их си Неофолик и вит.Е по 1 табл. дневно.Искам да попитам някои пие ли вит.Е от 400Е на фирма GNC.Като 4ета вие го пиете в по.малки дози
-
На мен ми беше назначен Дуфастон в комбинация с Геритамин. Геритамина мисля, че го приемах по 1 на ден. (Това е комбинация от вит.А и Е.)
-
Момичета, аз до колкото знам обаче Витамин А не е безопасен особено по време на бременност и води до накави малформации в ранен стадий и до спонтанни аборти. Има 2 разновидности на този витамин и не знам дали и за 2-те става дума или само за едната, тъй като все пак се съдържа във витамините за бременни. И на мен доктора не ми дава да пиа нищо друго освен фолиева киселина и аспирин протект. Стаменов преди ми беше изписал да пия също едновременно пентоксифилин и АСЕ+селен на онази датска фирма, но само преди процедура.
-
Здравеите моми4ета,и аз да се включа в темата.Самоназна4их си Неофолик и вит.Е по 1 табл. дневно.Искам да попитам някои пие ли вит.Е от 400Е на фирма GNC.Като 4ета вие го пиете в по.малки дози
Аз го пия и ми го предписа лекар,пия 1 капсула на ден .Също така и ФК, но не съм купувала,защото в аптеката ме питаха за бремени или не ,а рецептата не беше в мен...
Така ,че не се притеснявай и пий смело :balk_103:
-
Ами Марина, това е така. Но аз тази комбинация съм я пила с цел забременяване, а не по време на бременност.
През бременността съм пила Неофолик Мета, поливитамини за бременни (различни марки - центрум матерна, О'мами, Хип) и няколко други за задържане, но това е друга тема.
-
Slav4e, аз също пия фолиева на GNC. Тя пак е 400, но пък това е в mcg, а не в mg, което си е равно на 0.4 mg. Погледни на опаковката какво пише.
Успех!
-
Здравеите моми4ета,и аз да се включа в темата.Самоназна4их си Неофолик и вит.Е по 1 табл. дневно.Искам да попитам някои пие ли вит.Е от 400Е на фирма GNC.Като 4ета вие го пиете в по.малки дози
Аз го пия и ми го предписа лекар,пия 1 капсула на ден .Също така и ФК, но не съм купувала,защото в аптеката ме питаха за бремени или не ,а рецептата не беше в мен...
Така ,че не се притеснявай и пий смело :balk_103:
ФК е една и съща за бременни и небременни.Можеш да я купиш без рецепта - неофолик или неофолик мета(разградена). :wink:
А някой може ли да ми даде мнение за витамин Е на Фитофарма?
-
Здравеите моми4ета,и аз да се включа в темата.Самоназна4их си Неофолик и вит.Е по 1 табл. дневно.Искам да попитам някои пие ли вит.Е от 400Е на фирма GNC.Като 4ета вие го пиете в по.малки дози
Аз го пия и ми го предписа лекар,пия 1 капсула на ден .Също така и ФК, но не съм купувала,защото в аптеката ме питаха за бремени или не ,а рецептата не беше в мен...
Така ,че не се притеснявай и пий смело :balk_103:
ФК е една и съща за бременни и небременни.Можеш да я купиш без рецепта - неофолик или неофолик мета(разградена). :wink:
А някой може ли да ми даде мнение за витамин Е на Фитофарма?
И на мен ми изписаха Неофолик,в аптеката ми дадоха пише Folacid ,но аптекара каза ,че пак е фолиева киселина...моля за съвет и коментар.
-
Folacid, да фолиева киселина е.Аз също го пия, предписа ми го лекар.
-
Аз също си пия фолацид.