www.zachatie.org

Репродуктивно здраве => Опити за забременяване => Темата е започната от: Eli_ в Август 14, 2005, 11:31:25 am

Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Eli_ в Август 14, 2005, 11:31:25 am
Здравейте, момичета!Искам да ви попитам какъв точно термометър ползвате за измерване на БТ?Аз започнах с обикновен /живачен/,но още първата седмица без да искам го счупих замахвайки да сваля живака в долната част :) После обиколих аптеките във Варна да си търся дигитален и най-накрая намерих в "Санита" на фирма "Omron"/10 лв./.Този термометър на стига,че не помни температурата от предното измерване,въпреки,че на кутийката пише "Memory",както и да е това го преглътнах,но ми се струва и че нещо не мери правилно.Мога ли да имам темп. 34.4 ?Меря я в устата сутрин. :roll: Така,че моля ви споделете вие какви ползвате и какъв е най-добре да си взема? :bbt:
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Диана в Август 14, 2005, 11:57:52 am
Да, може да имаш толкова ниска температура.
но може и термометъра да не е наред, купи и обикновен и сравни.
разликата трябва да е минимална
но графиката ти показва 36.4

Тремометъра го слагай под езика
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Cvetelina в Август 14, 2005, 13:21:29 pm
И аз ползвам електронен термометър/Zepter/ и мисля че нещо не е в ред. На мен пък ми измерваше 36.1 което е абсурд.  :? Ще си измервам с него до края на цикъла и след това ще почна с обикновения.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: little_rabbit в Август 14, 2005, 13:57:39 pm
Електронните термометри показват винаги по-ниска темрература. Ако например покаже 36,3, това значи нещо около 36,6. Вече 36,8 значи 37,1 примерно.
Момичета, мерете с електронни, по-безопасни са (живака е токсичен). Не е важно колко градуса показва термометъра, следете динамиката на температурата.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: gabi32 в Август 14, 2005, 17:32:33 pm
Живака е токсичен само ако попадне в организма, докато е в термометъра нищо му няма. Аз лично съм чупила живачен термометър но не пострадах. Просто събрах внимателно живака. Живачния термометър е по-точен и поради това аз го предпочитам.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: little_rabbit в Август 14, 2005, 17:38:21 pm
Габи, дори изпаренията му са вредни. Проблема при живака е, че се натрупва в тялото и не може да се изхвърли. А поряженията му са невидими - не можеж да кажеж, че имаш/нямаш живак в тялото. Все пак се надявам да нямаш :D
Вярно е, че живачния термометър е много по-точен, но трябва да се внимава с него.

За всеки случай, момичета, купете си сяра на прах от аптеката и ако се случи да счупите термометър - посипвате със сяра.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: wassilena в Август 15, 2005, 10:04:09 am
Абе опасен е живака, да. Ама ако ти се счупи термометърът докато си мериш температурата и остане живак в теб. Иначе не е опасен.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: gybka в Август 15, 2005, 16:25:29 pm
Аз използвам електронен и съм много доволна. А и е по-бърз от живачните.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Grace в Август 15, 2005, 16:27:18 pm
Аз също използувам дигитален и нямам основание за оплакване
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Lali в Август 15, 2005, 16:37:20 pm
Живачен.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: little_rabbit в Август 15, 2005, 18:53:28 pm
Цитат на: wassilena
Абе опасен е живака, да. Ама ако ти се счупи термометърът докато си мериш температурата и остане живак в теб. Иначе не е опасен.

Васи, Васи, живака е единствения течен метал и като такъв (течност) се изпарява. Всичко му е вредно.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: ezhi в Август 15, 2005, 21:09:58 pm
Zdraveite i ot men, iskam da spodelia s vas 4e  i az sm za digitalnia termometar. Uspeh momi4eta  :balk_111:
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: little_rabbit в Август 15, 2005, 21:16:34 pm
Само последно с живака:
ето тук има нещичко (http://66.249.93.104/search?q=cache:PdeNcINDo1kJ:www.cp.government.bg/news.php%3Fdat%3D20040706+%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BA%2B%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80%2B%D1%81%D1%87%D1%83%D0%BF%D0%B5%D0%BD&hl=en)
Ако беше безопасен, защо чак Гражданска защита ще се втурва да го маха?

Иначе предимствата на живачния термометър са безспорни - по-точен засега няма (е, сигурно в НАСА имат неживачни и по-хубави...), но просто трябва да се внимава.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Лейдито в Август 16, 2005, 19:08:27 pm
Аз използваХ детски живачен термометър - до минута и половина отмерва температурата и е тънък. И момичета, мерете температурата ректално, не в устата.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Lali в Август 16, 2005, 20:47:38 pm
Ле-лееее, да ви се невидят и темите :o
Сънувах, че термометърът ми се счупи в д-то и ръката ми беше цялата в живак :o  :o  :o
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: little_rabbit в Август 16, 2005, 21:06:15 pm
Извин., Лали, няма повече да пиша за живака.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: cygnus в Август 16, 2005, 21:29:53 pm
Абе вие ще ме убиете бе, кви са тия кошмари от вас - едната я гонила къртица в полето посред нощ, другата си чупила термометъра в д-то  :)
А аз сънувах преди известно време, че съм си купила вагинален ехограф с цветен дисплей и му се кефех цяла вечер - а кажете не сме ли мръднали вече  :lol: После Мели като ми каза ква е цената на тази "играчка" дето съм сънувала свят ми се изви :) :) :)
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Диана в Август 16, 2005, 21:32:44 pm
:lol:  :lol:  :lol:
cygnus, е тва ме разби :D
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Eli_ в Август 16, 2005, 22:16:56 pm
Аз съм виновна,аз пуснах темата... :oops:  :lol:
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: cygnus в Август 16, 2005, 22:29:09 pm
Цитат на: Eli_
Аз съм виновна,аз пуснах темата... :oops:  :lol:

Ами, ти  :P  То сме си отперкали отдавна  :wink:  :P  :wink:
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Grace в Август 17, 2005, 09:03:54 am
То като сме почнали със сънищата аз сънувах, че ми откриват ендометриоза ама как точно не разбрах... Същия ден бях чела за ендометриозата. А това за отперкването - май има нещо такова...
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: elora_cat в Август 17, 2005, 09:54:18 am
Като говорим за сънища, и аз сънувам разни откачени неща. Направо сме си изперкали. Този месец уж не мисля и не си меря БТ и пак съм си така. :balk_100:
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: alia в Август 23, 2005, 10:39:30 am
Аз пък мине, не мине време и си  сънувам, че раждам или че кърмя бебе и какви ли не подобни глупости и се чувствам толкова неподготвена-не знам ка да го държа, какво да му дам да яде и т.н. .... И се събуждам плувнала в пот и трепереща...  

Принципът на действие на  дигиталните термометрите е такъв, че сравняват реалната Т с някаква стойност, която изписват на дисплея. Ако Т е по-голяма, сравняват я с по-голяма стойност през определена стъпка. Когато се изравнят стойностите - термометърът издава звуков сигнал и би трябвало това да е истинската Т. Но на практика тази стойност е по-малка от реалната и ако продължи измерването  още известно време стойността на дисплея ще нарастне още и чак след това ще спре.    
Аз държа термометъра още около минута( след сигнала) и това е вече по-реална Т.
Титла: хахаха
Публикувано от: beny_luska в Януари 24, 2006, 21:04:01 pm
Ееееееееееее, така се развеселих след като прочетох вашите теми, а най-много се зарадвах на този сън за онази "играчка" вагиналната.... ами хареса ми много :cool: Аз пък сънувах, че хващам мъжът ми в изневяра, да ама с друг мъж го сънувам 8O Ами маи Ели писа, ако не е тя, моля да бъда извинена, ама наистина сме се побъркали, е аз със сигурност :bonk:
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: naiema в Януари 26, 2006, 11:52:10 am
Ще прекъсна темата за сънищата,но искам и аз като химик да ви кажа да не подценявате живачните термометри.Живакът е многооооооооооо опасен.Аз лично съм чупила два и помня,че изпаднах в истерия.Майка ме успокояваше,но аз понеже съм учила за това и знам какви са последствията не спирах да рева и да предлагам да отиваме да живеем в баба и да запечатаме къщата завинаги.Сега ми звучи смешно , но тогава уревах орталъка. Наистина се посипва със сяра на прах стаята в която е разпилян живака.Има и доста други предпазни мерки,но няма да ви отегчавам.Просто бъдете по-внимателни при употребата му.Аз лично обаче използвам дигитален термометър.Струва ми се ,че температурата ,която показва е малко по-ниска от обичайната ми,но това не ме притеснява.Винаги си меря БТ с него и пак отчитам промяната в температурата,когато настъпи.
Титла: Хич даже не е смешно
Публикувано от: Рони в Януари 26, 2006, 22:33:36 pm
Мен в началото много ме беше страх да не се счупи и да остане живачното връхче в мен  8O

Че мястото не е такова, че да мога лесно да го изкарам  :oops:  :wink:
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Anonymous в Март 09, 2006, 11:03:40 am
Цитат на: naiema
Просто бъдете по-внимателни при употребата му.Аз лично обаче използвам дигитален термометър.Струва ми се ,че температурата ,която показва е малко по-ниска от обичайната ми,но това не ме притеснява.Винаги си меря БТ с него и пак отчитам промяната в температурата,когато настъпи.

   Аз специално съм твърдо за дигиталните.Преди около 4 години,един много добър лекар ми каза,че честата  употреба на живачните термометри води до БЕЗПЛОДИЕ.
  А преди около седмица дори го прочетох и в български сайт,като новина.Така че,по-добре го дръжте по-дълго време в себе си дигиталният,но спрете с ползването на живачните.Щото иначе става -преливане от пусто в празно-борим се да имаме бебе,а сами несъзнателно си помагаме за продължението на стерилитета.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: denis в Март 09, 2006, 11:07:04 am
Цитат на: Anonymous
Цитат на: naiema
Просто бъдете по-внимателни при употребата му.Аз лично обаче използвам дигитален термометър.Струва ми се ,че температурата ,която показва е малко по-ниска от обичайната ми,но това не ме притеснява.Винаги си меря БТ с него и пак отчитам промяната в температурата,когато настъпи.

   Аз специално съм твърдо за дигиталните.Преди около 4 години,един много добър лекар ми каза,че честата  употреба на живачните термометри води до БЕЗПЛОДИЕ.
  А преди около седмица дори го прочетох и в български сайт,като новина.Така че,по-добре го дръжте по-дълго време в себе си дигиталният,но спрете с ползването на живачните.Щото иначе става -преливане от пусто в празно-борим се да имаме бебе,а сами несъзнателно си помагаме за продължението на стерилитета.


А ето от къде е моят стерилитет....от 20 години го ползвам,без прекъсване ми се събират 8-9 год.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Nina в Март 09, 2006, 11:24:21 am
Може и да сте прави за живачния, но чак да се вманиачава човек и да си мисли за безплодие от него..... малко странно ми се струва. И без това когато напъва за бебе всичко му се струва вредно та и още едно обременяване се е множко. А може и да е така..... Но я се освободете малко и дишайте. Знам че като се мъчи човек за бебе и то не идва квото и да му се говори е малко кофти, но човек трябва все пак да се поосвободи психически. И аз съм ползвала живачен, а май (дай боже) ще дебелея.  Denis,  другия месец ще черпиш - врачка съм и половина :)
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: denis в Март 09, 2006, 11:32:48 am
Цитат на: Nina
Може и да сте прави за живачния, но чак да се вманиачава човек и да си мисли за безплодие от него..... малко странно ми се струва. И без това когато напъва за бебе всичко му се струва вредно та и още едно обременяване се е множко. А може и да е така..... Но я се освободете малко и дишайте. Знам че като се мъчи човек за бебе и то не идва квото и да му се говори е малко кофти, но човек трябва все пак да се поосвободи психически. И аз съм ползвала живачен, а май (дай боже) ще дебелея.  Denis,  другия месец ще черпиш - врачка съм и половина :)


Чул те господ. Аз иначе все се отказвам от опитите.
Да си призная , ако не е този сайт досега да съм се отказала хиляди пъти.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Lan в Март 09, 2006, 11:33:48 am
Ето това вече е смешно! Поради фактът, че изпаренията на живака са вредни в самия термометър той е много добре изолиран, така че е абсурд да води до каквото и да било, камо ли пък до безплодие! Точността на дигиталните термометри зависи от датчика, (най-общо от сплавта от която е направен) и естествено от кадърността на програмиста, има с точност до хилядна от градуса, с точност на измерването до част от секундата. Има и до градус - два, и до измерване до минута. Така че като си го купувате първо прочетете до каква точност мери!
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Nina в Март 09, 2006, 11:42:13 am
denis ;) Този форум е великолепен и момичетата също :) Не спирай да го посещаваш. Полезен е и след като забременее човек и след като роди. Прочети ми подписа :) и се пробвай да не правиш като мен :) Аз винаги живея в бъдещето и страдам от това, споко, живей за сега, за момента и ще се случи, но да почерпиш, та да се захване и за второ.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: denis в Март 09, 2006, 11:47:31 am
Цитат на: Nina
denis ;) Този форум е великолепен и момичетата също :) Не спирай да го посещаваш. Полезен е и след като забременее човек и след като роди. Прочети ми подписа :) и се пробвай да не правиш като мен :) Аз винаги живея в бъдещето и страдам от това, споко, живей за сега, за момента и ще се случи, но да почерпиш, та да се захване и за второ.


Обещавам!
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: didon в Март 13, 2006, 08:37:19 am
:) само да вметна, нали търсим амплитудата на графиката, а не термометъра да покаже 37. Аз съм пробвала и с двата. Избрах дигиталния, защото е по- бързо, не засичаш време, докато си още сънена / той сам си казва, когато е готов/ , не се притеснявам от изпускане / живака трябва веднага да се изчисти, и то всичкия , ако терм се счупи / добро разсънване / ииии...ми е по- симпатичен :)
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: Lan в Март 24, 2006, 14:04:36 pm
Днес ми се счупи живачният термометър и изпаднах в ужас! В тази връзка моля, ако някой знае за влиянието на живака върху организма, моля да каже!
Купих си дигитален, веднага след сигнала някъде на 65-70сек. отчита много точно температурата!
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: milenagg в Март 24, 2006, 14:21:29 pm
Цитат на: Lan
Днес ми се счупи живачният термометър и изпаднах в ужас! В тази връзка моля, ако някой знае за влиянието на живака върху организма, моля да каже!
Купих си дигитален, веднага след сигнала някъде на 65-70сек. отчита много точно температурата!


Живака е отровен за организма, но когато дълго време имаш контакт с него. Ако се е счупил и се е разлял, просто трябва да събереш всичките остатъци, много малко количество е за да ти повлияе!
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: nesto в Март 24, 2006, 16:06:46 pm
Да ви кажа, меря с дигитален и под езика, и ректално (естествено, не едновременно! :lol: ). Един лекар в друг форум ми обясни, че разликата между орално и ректално е 0.5 градуса. Обаче аз като меря и по двата начина, установявам, че разликата съвсем не е винаги толкова - имало е случай да е и по-малко, и повече от 0.5. А иначе под езика, разбира се, е по-ниска
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: denis в Март 24, 2006, 18:02:30 pm
Цитат на: nesto
Да ви кажа, меря с дигитален и под езика, и ректално (естествено, не едновременно! :lol: ). Един лекар в друг форум ми обясни, че разликата между орално и ректално е 0.5 градуса. Обаче аз като меря и по двата начина, установявам, че разликата съвсем не е винаги толкова - имало е случай да е и по-малко, и повече от 0.5. А иначе под езика, разбира се, е по-ниска


По правило,теоретично, трябва да е 0,5. Моята обаче е 0,4.
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: nesto в Март 26, 2006, 11:26:18 am
А веднъж ми се случи разликата да е 0.9!
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: wassilena в Март 27, 2006, 10:27:51 am
Цитат на: nesto
... Обаче аз като меря и по двата начина, установявам, че разликата съвсем не е винаги толкова - имало е случай да е и по-малко, и повече от 0.5. А иначе под езика, разбира се, е по-ниска
Това е разлика между орално и ректално измерена температура, нали така?!
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: denis в Март 27, 2006, 11:01:05 am
Цитат на: wassilena
Цитат на: nesto
... Обаче аз като меря и по двата начина, установявам, че разликата съвсем не е винаги толкова - имало е случай да е и по-малко, и повече от 0.5. А иначе под езика, разбира се, е по-ниска
Това е разлика между орално и ректално измерена температура, нали така?!


Да сме по-точни тази разлика я дават за ТТ измерена под мишницата и измерена анално.
А има ли разлика на ТТ измерена орално и под мишницата (акселарно),незнам.

http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/84025043.htm

а при децата:
http://www.doctorsbg.com/Temperatura_normalna_deca.htm
Титла: Какъв термометър ползвате за БТ?
Публикувано от: nesto в Март 27, 2006, 15:24:09 pm
говоря за разлика между орално под езика и ректално