Репродуктивно здраве > Педиатрични грижи и консултации

Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините. - 2

(1/36) > >>

petqst:
Заповядайте в новата тема!

Линк към предходната тема : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41097.0

vaci:
Доктор Бърди, след забележка от страна на сестрата, която би днес поредната ваксина на Емма, трябва да изчаквам поне 4 седмици между отделните групи ваксини. И тъй като аз съм искала да ги бият по една на седмица, организмът не бил имал достатъчно време да изгради нужната защита...

Опитах се да потърся нещо по въпроса, и това което намерих е, че няма минимум интервал между две неживи ваксини (nonlive). Има значение ако са живи, тогава май трябват 4 седмици - така ли е?

И ако да, правилно ли съм постъпила като направихме MMR миналата седмица и ХИб/МенС тази седмица, продължавайки с Превнар след седмица, и Хеп Б и А по същия ред?

В добавка, сега проверих кога сме били БЦЖ и ротавирусната ваксина (и двете живи) - само две седмици между двете. Значи ли това, че не е развила добър имунитет?

tanj74:
запис и от мен в новата тема

Birdie:

--- Цитат на: vaci в Февруари 05, 2013, 23:14:25 pm ---Доктор Бърди, след забележка от страна на сестрата, която би днес поредната ваксина на Емма, трябва да изчаквам поне 4 седмици между отделните групи ваксини. И тъй като аз съм искала да ги бият по една на седмица, организмът не бил имал достатъчно време да изгради нужната защита...

Опитах се да потърся нещо по въпроса, и това което намерих е, че няма минимум интервал между две неживи ваксини (nonlive). Има значение ако са живи, тогава май трябват 4 седмици - така ли е?

И ако да, правилно ли съм постъпила като направихме MMR миналата седмица и ХИб/МенС тази седмица, продължавайки с Превнар след седмица, и Хеп Б и А по същия ред?

В добавка, сега проверих кога сме били БЦЖ и ротавирусната ваксина (и двете живи) - само две седмици между двете. Значи ли това, че не е развила добър имунитет?


--- Край на цитат ---

След МПР е добре месец да не поставяте други ваксини, макар че няма такова официално указание.
За другите ваксини е добре през седмица, най-вече за да се избегнат възможни локални странични ефекти. Но и за това няма такова указание, и е повече препоръка от опит.

Няма официално указание за 4 седмици разлика. За МПР е препоръчително месец да не слагате, макар че заедно с МПР, в една визита, може да поставите и други ваксини ( което аз никога не правя).
За другите останали рутинни ваксини, няма изобщо правило за 4 седмици разлика.

Sunny_day:
Нещо интересно ... http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/16181-vaksina-pri-bremennost-shte-pazi-ot-uslozhneniya/

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия